Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Turystyk dla wielkiego osobnika


nivea

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jakiś czas temu chwaliłem się zdanym egzaminem - czekam ciągle na plastik i zastanawiam się nad pierwszym motocyklem dla siebie.

wcześniej oczywiście też już zastanawiałem się jaki kierunek obrać - i jasne od razu było, że to będzie duży cruiser / chopper.

ten klimat mi pasuje - ale ta cena już mniej...

przemyślałem sprawę i postanowiłem, że może zacznę od czegoś innego - cruiser nie zając...

a do nauki w warunkach bojowych przez jeden / dwa sezony w zupełności nada się jakiś turystyk a-la AfricaTwin, TransAlp(bardzo mi się podoba), TDM, Varadero, itp.

mam 195 cm wzrostu i ważę 135kg (mówiłem, że wielki osobnik - nawet kask mam XXXL:) - stąd na oku wyższe / większe moto - ale bez przesady z mocą.

moto chcę używać w tygodniu na dojazdy do pracy, w weekendy krótkie przejażdżki z żoną (po szuterku również - okolica sprzyja).

budżet to ok. 5000zł

doradźcie czy mój tok myślenia jest prawidłowy - czy dostanę coś sensownego w tej kwocie? (zdaję sobie sprawę z wiecznego dokładania do moto za te pieniądze). a może zaproponujecie coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na TEJ stronie można sobie więcej o Freewindzie poczytać.

Gezo, pan poniżej nie wygląda na 50kg kobietę:

1997_XF650_Freewind_3_480.jpg

Może i jeden cylinder tylko, ale to wystarczy wyżej dziada kręcić i jeździ miodnie :)

W końcu jest te 650ccm ;)

Ale jakbym miał do wyboru Freewinda albo TDMa, to bez chwili wahania brałbym TDMa :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra - żonę wyrzucam za burtę :D

tak na poważnie, faktycznie dozbieram i poszukam czegoś odpowiedniego...z naciskiem na TDM :)

w międzyczasie zrzucę parę kilo - a żona to drobinka jest ;P

no i co - moto miało wszędzie dowieźć moją d.. a ja tu muszę treningi i diety robić, żeby pojeździć;) hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.