Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wójtowa wieś-not good


Mike_82

Rekomendowane odpowiedzi

W Wójtowej Wsi (Gliwice), koło restauracji "Pod wiązem", jest taka tabliczka: 'Naprawa motocykli,pił,kosiarek itd'. Kiedyś miałem RG80 i oddałem do tego pana z racji odległości. Motor gasł na postoju. Po naprawie motor....gasł na postoju ale o 4,5 sekund później. Pomyslałem że może to stara i cepowata maszyna juz tak ma. W marcu oddalem mu 2 moto. Zdziwiło mnie że nigdy u niego nie stało żadne inne motocykle (oprócz jego własnych) i że ilekroć spytałem jakiegoś znajomego motocyklisty, nikt nie kojarzył tego "mechanika". Facet robił baaaarrdzooo długo bo" zimno mu było", ciagle pytał" co mam panu zrobić" jakby sam nie wiedział jako motocyklista co trzeba zrobić przed sezonem? Efekt jego pracy był taki, że musiałem jechac do Brzezinki na poprawki. Zrobił dobrze swiatła, wymianę oleju i filtra. Reszta do bani. Hamulce zrobił tak że porysowałem tarcze a łańcuch latał jak psu jajca. Kranik dalej był nienaprawiony. Co więcej-twierdził że pozycja ON to odłączenie paliwa a jeździ się na PRI bo...mu tak działa. Może powinien dalej się zająć kosiarkami i sprzętem domowym. Wnioski pozostawiam wam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może powinien dalej się zająć kosiarkami

ooo ni hu ya. :) Kosiarki są ważne, bo zapewniają motocykliście kontakt z warkotem w czasie gdy śmigać nie może.

Nie po to wybierałem swoją kosiarkę z czterosuwowym silnikiem Tecumseha i przerabiałem na ręczne sterowanie przepustnicy, żeby mi jakaś niekumata łajza spie..ła radość koszenia z dodawaniem gazu przed kępą wyższej trawy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Energia kinetyczna rośnie, to na pewno, ale moc (a dokładnie moment) w tych silnikach jest prawie płaski, więc na dłuższą metę to nic nie daje :) Te dolne silniki Tecum i B&S bardziej od kęp trawy nie lubią chyba tylko wysokich obrotów, zwłaszcza ich korbowody nie lubią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no poddaję się bez bicia - jestem kilerem Tecumseha :P Powiem więcej ja kill him z premedytacją :)

Nabyłem se 5 lat temu (po latach walki z kosiarami na kabel) i czerpię wiele radości nie tylko z faktu koszenia ale i wiosennej oraz jesiennej, głębokiej penetracji jego ubogiego wnętrza :lol:

Stary jestem i te chwile radości mi się od życia zwyczajnie należą. Nic na to nie poradzę, że od małego miałem inklinacje do rozbierania i usprawniania zabawek.

Nawiasem mówiąc Tecumseh ma fajny gang na bardzo niskich obrotach, nie jest to co prawda V Twin na gaźniku ale jako zamiennik patata nie najgorzej. ;)

Poza tym, spełnia mą potrzebę próżności - żadna kosiara na Czułowie nie patatuje tak zacnie jak moja, a w tym roku przerobię jeszcze jej wydech i walnę na obudowie żółto pomarańczowo czerwone płomienie. :rolleyes:

Jak byłem mały, Mama twierdziła, że nie sposób mnie było ukarać z uwagi na to, że zamknięty w pokoju (kara meczu), szybko znajdowałem sobie pasjonujące zajęcie.

Od tamtej pory niewiele się zmieniło - "ukarany" PPK (pracą poza kolejnością), nie mogąc jeździć na moto - jeżdżę sobie bez kasku i skór ... kosiarką :lol:

Nie dam się zniewolić kobietom, bo przecież twardym trza być, nie miętkim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie nad tym pracuje...bardzo dyplomatyczna drogą.

I słusznie.

Wprawdzie stare przysłowie mówi: "Biada temu domowi, gdzie żona przewodzi mężowi." ale inne zaraz wyjaśnia, że "Babi język i babska prawica nigdy nie zhańbią szlachcica."

Zatem w relacjach z kobietami, trzeba być twardym ale twardym jak trzcina - żeby nie skończyć jak La Fontainowski dąb.

Dać się babie wyszumieć, przyznać jej rację i robić dalej swoje - najwyżej pomyśli, że jej chłop nie zrozumiał. Tyle, że to akurat jej nie zirytuje, bo przecież wie o tym od dawna, że żyje ze skończonym idiotą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.