Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Nasze futrzaste, pieraste pupile i nie tylko


Manka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

W takim razie i ja sie pochwale moim futrzakiem :)

Acanthoscurria Geniculata na zdjęciu L10

Wiesz co ? Kiedyś wychodzę z bloku, a tu na chodniku przede mną stoi TAKIE COŚ i się gapi na mnie. W pierwszej chwili pomyślałem, że to COŚ pitło komuś z chaty i poluje na dzieci. Ale nie ruszało się. Podszedłem bliżej i to było same te futerko, czy wylinka, czy jak się to tam nazywa... Rozdeptałem z określoną siłą. Ale mam pytanie: czy taki pająk zrzuca sierść na zimę ? Przetrwa mrozy, śnieg ? Bo jak komuś ucieknie, to więcej koca na trawce nie rozkładam.

A była onegdaj akcja, że jadowity pająk uciekł jednemu ziomkowi i go szukał z kumplem przez 2 dni i noce. Ofkors wcześniej wyeksmitowali domowników. Znalazł się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ? Kiedyś wychodzę z bloku, a tu na chodniku przede mną stoi TAKIE COŚ i się gapi na mnie. W pierwszej chwili pomyślałem, że to COŚ pitło komuś z chaty i poluje na dzieci. Ale nie ruszało się. Podszedłem bliżej i to było same te futerko, czy wylinka, czy jak się to tam nazywa... Rozdeptałem z określoną siłą. Ale mam pytanie: czy taki pająk zrzuca sierść na zimę ? Przetrwa mrozy, śnieg ? Bo jak komuś ucieknie, to więcej koca na trawce nie rozkładam.

A była onegdaj akcja, że jadowity pająk uciekł jednemu ziomkowi i go szukał z kumplem przez 2 dni i noce. Ofkors wcześniej wyeksmitowali domowników. Znalazł się.

Pewnie ktoś Ci kawał zrobił z tą wylinką :) Ale i tak dobrze że nie powiesił jej na wysokości twarzy gdzieś przy domofonie :P Co do Twoich pytań to pająki zrzucają skóre bez względu na pore roku, zime na pewno przetrzymają jeżeli nikt nie wyrzuci ich z terrarium gdzie mają ciepło i nie martwiłbym sie tym że może komuś uciec z chaty, jak uciekają to pare metrów od terrarium i z reguły emigrują do góry (cieplejsze powietrze), mój (jak miał jeszcze możliwość otwierania sobie terrarium :P) uciekał pod sam sufit za firane :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój jest jadowity ale jego jad jest "silny" jak jad pszczoły więc niegroźny dla człowieka (pod warunkiem że sie nie jest uczulonym), bardziej od jadu boje sie jego zębów jadowych bo mają już około 1cm, wolałbym ich nie poczuć pod skóra :) Łapałem go pomagając sobie pensetą i pojemnikiem plastikowym (takie środki ostrożności), aczkolwiek wydaje mi sie że łapiąc go gołymi rękami musiałbym sie mocno postarać żeby mnie ugryzł, taki płochliwy gatunek :) bardziej od niego bałem sie reakcji matki na wieść że uciekł :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obleśny? Widać zależy dla kogo, nie wiem czemu miałbym sie go brzydzić? Ani nie śmierdzi, ani obślizgły nie jest, robali też nie ma.. Obleśna może być karmówka dla niego ale sam pająk jest piękny i interesujący, widok jak zrzuca skóre, atakuje ofiare, lub jak sam sobie otwiera terrarium żeby wyjść - niecodzienne, polecam :) już taki jestem że ciągnie mnie do tego czego nie znam, w przyszłości myśle sprawić sobie jaszczura http://agama-brodata.pl/wp-content/uploads/2011/10/sklep_zoo_AmazoniaZoo_agama_brodata.jpg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał jak masz kamerkę to ja poproszę jakiś filmik z tym pająkiem :)

A kiedyś miałem pyszczaki w 120L baniaku. Ten wieprzek na zdjęciu potrafił przez noc zdemolować akwarium w takim sensie, że w pyszczku przenosił piach z kąta w kąt bo się nudził, a więc całą architekturę z kamieni szlag trafiał. Mnie też.

https://plus.google.com/u/0/photos/100368179191764499980/albums/5676693234481950177/5676693232299878466

Sory za link, ale chyba coś jest nie tak z forumem, bo nie mogę wrzucić w sposób prawidłowy z ikonki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.