Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Przerejestrowanie nowego sprzętu


brabus

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam to co powiedział Gezo, dopiszesz ojca i gitara. Proponuję w dniu składania wniosku o wydanie tablic i dowodu, wziąć z urzędu wniosek który nazywa się mniej więcej tak " Upoważnienie do odbioru dokumentów", jest to o tyle wygodne że przy odbiorze możesz być sam, bez współwłaścicieli. Jeżeli współwłaściciel jest osobą bliskiego pokrewieństwa (syn, ojciec itd) to włożenie jest bezpłatne inaczej 17 zł :) Chociaż stawka zapewne indywidualna dla każdego UM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawka jest stała dla kazdego urzedu :D

Zeby ojca dopisac do umowy musialbys tez zmienic umowe ktora zostala u sprzedajacego, zadzwonic mu ewentualnie kogo ma dopisac i podpisac sie za ojca bo moze to kiedys zazgrzytac :)

Ewentualnie mozesz napisac umowe darowizny 50% pojazdu na ojca i z ta umowa zglosic sie do skarbówki (przy tak bliskim pokrewienstwie nie placi sie podatku zadnego) a nastepnie do rejestracji i od razu wpisac 2 wlascicieli w dowodzie! :)

Wydaje mi sie, ze po odbior dokumentów starczy jak sie stawi jeden z wlascicieli z dowodu, bez zadnych pozwolen i upoważnień ze strony drugiego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odbioru dokumentów to gdy ja odbierałem swoje ( miałem to pozwolenie od współwłaściciela ), widziałem jak kobieta w urzędzie odprawiła 2 gości bo właśnie tego wniosku nie posiadali, więc lepiej wypisać i mieć przy sobie :)

farow Ewentualnie mozesz napisac umowe darowizny 50% pojazdu na ojca i z ta umowa zglosic sie do skarbówki (przy tak bliskim pokrewienstwie nie placi sie podatku zadnego) a nastepnie do rejestracji i od razu wpisac 2 wlascicieli w dowodzie! :)
dobry myk trzeba podać dalej :D pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.