Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pierwszy motor


Gość Szad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , zastanawiałem się nad kupnem motoru (125cm^3) , pieniądze jakimi dysponuję to 5-7tyś. Mam 197cm wzrostu :) czy dostanę coś o tej pojemności co by było 'na mnie dobre' ? , nie miałem jeszcze styczności z motorem pod względem : wsiadaj i jedź . Ale sądzę , że kupowanie 50cm^3 nie będzie miało sensu , gdyż 125cm^3 z reguły powinny być większe. Typ motoru jaki mnie interesuje : Cross, Szosa/Turystyk , Ścigacz(lecz nie by moto wyglądał jak rasowy ścigacz , przykładowo

http://allegro.pl/honda-cbr-125-bydgoszcz-i1514647117.html

tutaj nie jest tak duży prześwit między dolną rurą ramy a jezdnią , z tego co widziałem ścigacze mają niski prześwit, czyli można powiedzieć że szukam bardziej sportowego , zamiast określać jako ścigacz :))

Czy jest szansa na jakiś konkretny motor czy fundusze za małe , bądź jestem za wysoki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , zastanawiałem się nad kupnem motoru (125cm^3) , pieniądze jakimi dysponuję to 5-7tyś. Mam 197cm wzrostu :) czy dostanę coś o tej pojemności co by było 'na mnie dobre' ? , nie miałem jeszcze styczności z motorem pod względem : wsiadaj i jedź . Ale sądzę , że kupowanie 50cm^3 nie będzie miało sensu , gdyż 125cm^3 z reguły powinny być większe. Typ motoru jaki mnie interesuje : Cross, Szosa/Turystyk , Ścigacz(lecz nie by moto wyglądał jak rasowy ścigacz , przykładowo

http://allegro.pl/ho...1514647117.html

tutaj nie jest tak duży prześwit między dolną rurą ramy a jezdnią , z tego co widziałem ścigacze mają niski prześwit, czyli można powiedzieć że szukam bardziej sportowego , zamiast określać jako ścigacz :))

Czy jest szansa na jakiś konkretny motor czy fundusze za małe , bądź jestem za wysoki ?

Po pierwsze, idź na prawo jazdy jeśli nie miałeś styczności z motocyklem, jeśli wybierzesz dobrą szkołę to nauczą Cię podstaw i obycia z motocyklem, nauczą co to przeciwskręt i dlaczego nie hamujemy tylko tylnym hamulcem a główny to przód. Potem jak już będziesz miał prawo jazdy to szukaj wśród motocykli typu XJ 600 - za tą kwotę kupisz w miarę zadbany egzemplarz. Możesz również zainteresować się Enduro wyższe i bardzo zwrotne motocykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy mi kat. A1 by się obeznać z motorem , co za tym idzie ? kupić 1-szą 125-tkę. Nie będę walił z grubej rury na 600-stkę to chyba logiczne.

Szukam konkretnych modelów , tak jak podałeś XJ 600 , i podoba mi się :) . Pojęcie Enduro to względne pojęcie , szukam konkretnych modeli od konkretnych firm . Wiem oczywiście , które firmy są prowadzące ale poszczególnych modelów nie znam , szukając na allegro czasem aukcja się kończy przykładowo był 1 model danej firmy który ma bardzo dobre opinię , aukcja się skończy , przejrzę inne oferty tej firmy i niby mam się uznawać za wielkiego znawcę?.

Szukam dokładnie tego co podałem ww, coś na mój wzrost i by moto był wart swojej ceny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy mi kat. A1 by się obeznać z motorem , co za tym idzie ? kupić 1-szą 125-tkę. Nie będę walił z grubej rury na 600-stkę to chyba logiczne.

Szukam konkretnych modelów , tak jak podałeś XJ 600 , i podoba mi się :) . Pojęcie Enduro to względne pojęcie , szukam konkretnych modeli od konkretnych firm . Wiem oczywiście , które firmy są prowadzące ale poszczególnych modelów nie znam , szukając na allegro czasem aukcja się kończy przykładowo był 1 model danej firmy który ma bardzo dobre opinię , aukcja się skończy , przejrzę inne oferty tej firmy i niby mam się uznawać za wielkiego znawcę?.

Szukam dokładnie tego co podałem ww, coś na mój wzrost i by moto był wart swojej ceny :D

Prosze bardzo http://allegro.pl/su...1539317994.html

pod pojęciem Enduro najczęściej kryje się dosyć wysoki motocykl terenowy wyposażony w oświetlenie i rejestracje. To co podałem to Supermoto czyli coś a'la Enduro na kołach szosowych do śmigania głównie po ulicach i dla zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o , dziękuje :)

Masz jeszcze jakieś modele na uwadze ? +

Szosa/Turystyk , Sportowy , coś z tych kategorii również ?

Powiem tak, przy Twoich gabarytach motocykle sportowe 125 będą małe i będziesz na nich wyglądał jak na psie :D masz prawie dwa metry a to dużo jak na 125.Jedz pooglądaj cbr 125 i przymierz się, ciężko będzie Ci przez neta dobrać motocykl albo poczekaj na kogoś 2 metrowego co dosiada 125 :D moze coś podpowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe , wiesz zastanawiałem się nad kupnem motoru :

http://kellysbike.com/index.php?id=pl_product&product_id=24359&countries_id=170&countries_name=pl&cat_id=269&subcat_id=270

Cena ? 6tyś ++ ,lecz to totalna głupota . Chociaż, że rowery to moje hobby to i tak chciałbym mieć 1 raz moto =) .

Cóż poradzę ? nie mam wieku by robić na większą pojemność poza tym nie wsiądę na 600-tkę jeżeli nie miałem nigdy do czynienia z niczym o mniejszej pojemności.

Tzn jak mam się poprzyglądać ? , nie mówię że kupie przez neta nawet bez przymiarki , chcę mieć jedynie jakieś konkretne modele na uwadze by właśnie jak będę miał okazję coś podsiadać to o nie też bym zahaczył :)

Nie zmaleję na zawołanie , te 2 metry się same nie zrobiły ^ ^ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie miałeś z żadnym motocyklem do czynienia, to najlepszym rozwiązaniem są jazdy testowe u dealerów kilku wybranych firm.

Przejedź się kilkoma typami motocykli i sam wyczaisz na jakim sprzęcie się najlepiej czujesz. To naprawdę ważne, bo motocykla nie powinno się wybierać na zasadzie "bo kolega ma taki".

Wtedy dopiero szukaj takich używek na allergo, jebayach czy po ludziach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"bo kolega ma taki". Staram się zachowywać na ogólnie przyjętym poziomie egzystencji , więc wypraszam sobie takie przyśpiewki :).

chcę mieć jedynie jakieś konkretne modele na uwadze by właśnie jak będę miał okazję coś podsiadać to o nie też bym zahaczył :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejżyj sobie Honde Varadero 125 (turystyczne enduro).

To jedyna 125-tka na rynku, która mogłaby ci rozmiarowo przypasować.

Mam porównanie do CB 500 i w niczym jej nie ustępuje, a nawet wydaje się większa. CBR 125 to przy niej skuterek.

15 koni, silnik w układzie V, bardzo wygodna i lekka, co na pewno pomaga w nauce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zapisałem :)Honde Varadero 125 widziałem kiedyś bodajże u mnie w mieście na parkingu. Na pewno będę zwracał uwagę na te modele co podaliście przy zakupie moto :D. Dziękuje za pomoc i czekam na dalsze propozycje =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem ten sam problem ( i myślę że w tym roku przy zakupie nowej maszynki to się powtórzy) , jestem prawie tak samo wysoki jak ty, aktualnie śmigam na Sachs'ie X-Road 125cm3 07r (najważnejsze że to 4t) , nie wiem czy weźmiesz go pod uwagę ale pod względem solidności, awaryjności i wyglądu maszynki z czystym sumieniem polecam, ciężko może być tego niemca w PL złapać jednak uważam że warto poszukać jeśli nie chcesz czegoś , co śmiga w każdym mieście :P

Do Varadero też się przysiadałem, jednak nie zdecydowałem się ostatecznie.

Przy takiej masie i wzroście enduro w 125cm3 całkowicie skreśl z listy, dwa sezony temu sprzedałem kawe kmx 125cm3 i mimo tego że ważę 2/3 twojej wagi to wyglądałem na nim jak żyrafa , a kmx do małych 125 nie należy , enduro 125 to takie lekkie i chudziutkie moto które wysocy a dodatkowo masywni ludzie powinni odpuścić.

Może weźmiesz pod uwagę choppery? np. http://moto.allegro.pl/suzuki-gz-marauder-125-nowy-model-maruder-virago-i1530256340.html nisko położone siedzenie + wysoko kierownica sprawia że całkiem nieźle to wygląda , a i uciągnie cie ten silniczek, testowałem u tego samego gościa u którego kupilem x-roada bo w sumie po takiego marudera jechałem a na miejscu zobaczyłem moje cacko (stało zarezerwowane w garażu a ja się zakochałem od pierwszego wejrzenia)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem prawie tak samo wysoki jak ty, aktualnie śmigam na Sachs'ie X-Road 125cm3 07r (najważnejsze że to 4t) ,

Bardzo fajna maszynka :)

ciężko może być tego niemca w PL złapać jednak uważam że warto poszukać jeśli nie chcesz czegoś , co śmiga w każdym mieście :P

Myślę , że dałbym radę . Kiedyś chciałem sprowadzać rower z Niemiec : P . Oraz mam znajomego który sprowadza właśnie moto i auta z Niemiec/Francji itd.

i mimo tego że ważę 2/3 twojej wagi to wyglądałem na nim jak żyrafa

To co Ty warzysz ~60kg ? . Ja nawet setki jeszcze nie mam ^^.Btw nie podałem swojej wagi , więc skąd wiesz ile warze oO ?

Niestety też chyba zrezygnuję na razie z enduro :/.

Chopper'y hmm. tutaj nawet mój Ojciec , który był przeciwny moto . Powiedział mi , że bardziej by mi pasował Chopper/Harley , bo jest właśnie raczej dla wysokich ludzi :).

Staram się domyśleć pod jakim kątem to stwierdzenie może mieć sens, ale jakoś mi to nie wychodzi. Możesz rozwinąć myśl?

Raczej , jeżeli masz jakieś doświadczenie z for , oraz trochę rozumowania nie powinno być problemu . Wystarczy przeanalizować wypowiedź od poprzednika , do którego skierowałem swoje oburzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej , jeżeli masz jakieś doświadczenie z for , oraz trochę rozumowania nie powinno być problemu . Wystarczy przeanalizować wypowiedź od poprzednika , do którego skierowałem swoje oburzenie.

Nie rób ze mnie debila, to zdanie jest bez sensu! Był taki kawał:

Brunetka do blondynki:

- Wiesz, fama głosi, że używasz słów, których nie rozumiesz.

- To powiedz tej famie że jest głupia pi*da i vice versa.

Mam to napisać jaśniej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmiało to dla mnie jak marna prowokacja więc wypowiedziałem się później tak , aby zobaczyć co odpiszesz ; d .

,,Staram się zachowywać na ogólnie przyjętym poziomie egzystencji ''

Przemykasz pomiędzy przechodniów co widzisz? zwykłych ludzi. Nie wyróżniają się niczym , nie są psychopatami , jakimiś bogatymi snobami , ludźmi z 'zrytą banią'. Ogólnie przyjęty poziom egzystencji : tutaj się zbyt wiele wypowiedzi i rozumowań składa na to , każdy to pojmie inaczej. Nie będę Cię karmił czymś co ja rozumuje po swojemu.

Mówiłem przeanalizuj wypowiedź poprzedniego user'a.

"bo kolega ma taki".

Czyli , po krótce nie jestem jednym z tych którzy szaleją na punkcie czegoś(nie mając pojęcia o czym mowa) bo kolega ma taki i ja też chcę mieć.

Btw to zdanie nie było bez sensu , ogółem tak to powinno brzmieć :

Powinieneś zająć się czymś co nie wymaga tak dużo myślenia i doprowadzić swoje zdrowie psychiczne do poziomu, który pozwoli Ci egzystować na ogólnie przyjętym poziomie.

Lecz szkoda tutaj zgrywać wszystkowiedzącego (:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.