Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak światła mijania


Skovi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki problem. W motocyklu Yamaha YBR 125 jest taki patent, że po przekręceniu kluczyka zapala się światło pozycyjne, a po uruchomieniu silnika światło mijania. I tu właśnie tkwi mój problem, że światło pozycyjne jest a mijania po zapaleniu silnika się nie zapala.

Sprawdziłem: żarówkę, bezpiecznik i przekaźnik świateł - są ok. Nie dochodzi prąd do przekaźnika. Jak podłączę "na krótko" bez przekaźnika to świeci. Miał ktoś coś takiego? Co sprawdzić? Zastanawiam się na jakiej zasadzie działa ten patent ze światłami o silniku? Podobno steruje tym układ CDI, czy to możliwe że jest "walnięty"? Reszta motocykla chodzi bez zarzutu.

Help!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, gdy przekręcisz kluczyk właczają sie pozycyjne, gdy uruchomisz silnik właczają sie mijania, a przyciskiem włacza sie długie, gdy zgasisz silnik mijania zostają. Gasna dopiero gdy wyłączysz stacyjke, więc zasilanie powinno iśc ze stacyjki. przsledź instalacje elektryczna i zobacz gdzie biegnie przewód zasilający "ów" przekaźnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, gdy przekręcisz kluczyk właczają sie pozycyjne, gdy uruchomisz silnik właczają sie mijania, a przyciskiem włacza sie długie, gdy zgasisz silnik mijania zostają. Gasna dopiero gdy wyłączysz stacyjke, więc zasilanie powinno iśc ze stacyjki. przsledź instalacje elektryczna i zobacz gdzie biegnie przewód zasilający "ów" przekaźnik.

no właśnie do takiej kostki zwanej CDI (mam schemat elektryczny motocykla), nie wiem czy ona może sterować też światłem mijania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może wysyła napięcie, w każdym razie zamiennik nie wydaje sie byc drogi http://jyscooterpart.en.made-in-china.com/product/gMNQdtqGfeks/China-Motor-Cdi-for-Ybr-125.html

Dobra ale gdzie to kupić??? W serwisie krzyknęli 120zł! Jak by to nie było takie drogie do bym zaryzykował, a jak będzie nie to co co ja później z tym zrobię?! Nie wiesz gdzie to dorwać taniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ale gdzie to kupić??? W serwisie krzyknęli 120zł! Jak by to nie było takie drogie do bym zaryzykował, a jak będzie nie to co co ja później z tym zrobię?! Nie wiesz gdzie to dorwać taniej?

Czy ktoś mówił, że jazda na motocyklu jest tania ? Rozniesiesz trochę ulotek i będzie ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mówił, że jazda na motocyklu jest tania ? Rozniesiesz trochę ulotek i będzie ok ;)

Ha ha :) uśmiałem się do łez. Wielkie dzięki za pomoc! Mała rada BadMan - jak nie możesz czegoś mądrego wnieść do dyskusji to nie zabieraj głosu! Rozumiem, że wyśmiewanie czyjejś pracy (roznoszenie ulotek) to u Ciebie norma?

Po co mam dawać za coś 120zł jak można mieć taniej? Od czego jest forum? Chyba, żeby sobie pomagać?

A czy ktoś mówił, że jazda na motocyklu jest droga? Mam tani motocykl i chce tanio jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, żeby BadMan wyśmiewał się z czyjejś pracy, a w tym przypadku z roznoszenia ulotek.

Fakt, forum jest od udzielania rad, ale nie jest to jakimś przymusem. Fachową poradę znajdziesz w serwisie. Koledzy Ci pomogli a Ty jeszcze narzekasz. Tanio, nie znaczy dobrze.. ;) Szukaj na allegro bądź na targach motocyklowych, może znajdziesz taniej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha ;) uśmiałem się do łez. Wielkie dzięki za pomoc! Mała rada BadMan - jak nie możesz czegoś mądrego wnieść do dyskusji to nie zabieraj głosu! Rozumiem, że wyśmiewanie czyjejś pracy (roznoszenie ulotek) to u Ciebie norma?

Po co mam dawać za coś 120zł jak można mieć taniej? Od czego jest forum? Chyba, żeby sobie pomagać?

A czy ktoś mówił, że jazda na motocyklu jest droga? Mam tani motocykl i chce tanio jeździć.

z wymyślaniem czegoś mądrego nie mam kłopotów więc jesli dla Ciebie to co napisałem nie jest mądre to widzę, że nie jesteśmy na takich samych poziomach myślowych. Masz tani motocykl ale przypomnę Ci bo chyba zapomniałeś, że na razie nie jeździsz. Czy jest droga ? Skoro 120 zł wydatku dla Ciebie to dużo to chyba jednak nawet tani motocykl jest dla Ciebie za drogi.

PS. Swoje "małe" rady zachowaj dla siebie a ja zachowam swoje dla siebie bo widać ja nie jestem w stanie Ci nic poradzić a również Twoje "małe" rady są dla mnie śmieszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że jak to nie będzie to wyrzucę w błoto 120zł, mógłbym np. tylko 60zł.

constantine o pomoc dopiero proszę! Ale dzieki wielkie, będę szukał. Tylko myślałem, że zna ktoś z Was jakiś sklep z tanimi częściami, bo czasami drogo też nie znaczy dobrze - zaznaczam.

ps. rzeczywiście BadMan, nie jesteśmy na tych samych poziomach myślowych. Pojęcie: tanio/drogo - jest względne - pamiętaj o tym! Ja Twój "poziom myślowy" zauważyłem po komentarzu w #5 poście. Rozumem, że na pomysł z roznoszeniem ulotek wpadłeś z własnych doświadczeń??? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz ładowanie akumulatora, czesto dziala to na takiej zasadzie, że światło mijania zapala się jak przekaznik dostanie wiekszy prad niz z aku, czyli z alternatora.

Jak alternator bedzie sie konczyl, ładowanie bedzie słabe, to swiatlo sie nie zapali.

Nie wiem czy u Ciebie jest dokladnie tak samo, nie przegladalem schematu, ale spotkalem sie z takimi rozwiazaniami wlasnie! :)

Co do stacyjki, jak przekaznik dostanie impuls, sklei styki, to pozniej prad leci juz normalnie z instalacji z aku przez stacyjke. Dopiero po przekreceniu stacyjki styki sie rozlaczaja i lampa gasnie! ;)

Swoja droga przerobilbym to na normalny wlacznik zeby sobie nie utrudniac, no ale Twoja sprawa :P, powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki farow. Z tego co ze schematu widzę to światło zapala masa a nie + , ale jakbyś mógł zobaczyć to byłbym rad :)

Do przekaźnika + (impuls) dochodzi i przekaźnik (nr 14) jest dobry - sprawdzałem, ale masy nie ma do przekaźnika - tu jest problem. A masa jest z tego układu CDI (nr 11).

link - schemat elektryczny ybr125: elektryka ybr125

Jakie powinno być ładowanie alternatora, 14V?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.