Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Bandit 600


Monett

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, właśnie przymierzam sie do zakupu motoru, pierwszego, mam 186 cm wzrostu i waga 97 kg, zastanawiam sie nad banditem 600 z lat 2000-2004 i mam pytanie czy z obecnymi wlasnymi gabarytami nie bede komicznie na nim wygladal? i czy wystarczy mocy, jakies wskazówki co do innych maszyn? kwota tak do 7500 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie przymierzam sie do zakupu motoru, pierwszego, mam 186 cm wzrostu i waga 97 kg, zastanawiam sie nad banditem 600 z lat 2000-2004 i mam pytanie czy z obecnymi wlasnymi gabarytami nie bede komicznie na nim wygladal? i czy wystarczy mocy, jakies wskazówki co do innych maszyn? kwota tak do 7500 pln

Czy wystarczy mocy ? kurcze co Wy macie z tą mocą ? Dla uświadomienia parametru "konie mechaniczne" np: Kawasaki VN 1500 ma 74 KM a Bandit 600 78 KM - ważniejszym parametrem w silnikach jest moment obrotowy i jego przebieg przy danych obrotach- często pomijany. To tak jak megapiksele w aparatach. Gwarantuje Ci, że różnica 20 kg lub 30 kg dodatkowych kg między Tobą a chudszym człowiekiem nie zrobi na nim wrażenia a na pewno Ty nie odczujesz różnicy nie jeżdżąc na innych motocyklach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co byście powiedzieli na temat Thundercata ?? Miałem przyjemność na nim jeździć i ogolnie bardzo miłe moto, mogłby mi ktoś przybliżyć osiągi moment oraz eksploatacje ?? Stron o tym jak i bandicie moto jest sporo ale chciałbym przeczytać prawdziwe odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bandzior - wspaniała maszyna!

Lepiej wybrać nie mogłeś ;):P

Nie jest filigranowy, więc będziesz się na nim dobrze prezzentował :)

Tylko musisz się dobrze zastanowić, którego Bandziora chcesz:

- czerwony - najlepiej się prowadzi

- niebieski - najbardziej niezawodny

- czarny - najszybszy

Łatwo można pod siebie coś dobrać :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie teraz spojrzałem na momenty obu motocykli bandit 54 thundercat 67 , jak to sie przenosi na realną jazde, czy ta różnica jest przepaścią? pytam gdyż od strony technicznej jestem początkujący :)

porównaj jeszcze wagę obu motocykli i ilość koni na 1 kg masy wtedy będziesz wiedział wszystko. Dla ułatwienia dodam, że jeśli motocykl ma maksymalny moment obrotowy przy niskiej prędkości obrotowej będzie bardziej elastyczny i będzie lepiej się zbierał z niskich obrotów. To tak jak z silnikami benzynowymi i dieslem. Współczesne diesle w porównywalnych litrażem silnikach zostawiają w tyle podobne jednostki benzynowe właśnie ze względu na moment obrotowy i krzywą jego przebiegu.

Niezależnie od tego co wybierzesz nie sugeruj się wartościami typu dane techniczne bo najpierw musisz się skoncentrować na nauce jazdy. Myślę, że Bandit będzie ok pod warunkiem, że masz coś między uszami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

porównaj jeszcze wagę obu motocykli i ilość koni na 1 kg masy wtedy będziesz wiedział wszystko.

no po takim porównaniu to weźmie litra :D

Niezależnie od tego co wybierzesz nie sugeruj się wartościami typu dane techniczne bo najpierw musisz się skoncentrować na nauce jazdy. Myślę, że Bandit będzie ok pod warunkiem, że masz coś między uszami.

o i to jest właściwa porada.

Od siebie dodam, że o ile każdy motocykl jest "do czegoś konkretnego" o tyle Bandit to najbardziej uniwersalne moto. Polatasz nim rok, dwa i zrozumiesz wtedy co dalej. Czy iść w sporta czy w czopa czy w błoto.

Dlatego też polecam Bandita na pierwsze moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

To pierwszy mój post więc chciałbym powitać wszystkich motocyklistów.

W związku z tym że jestem właśnie na etapie kupna Bantita z lat 2000-2003 zainteresowałem się tematem ponieważ dylemat mam podobny jak kolega, założyciel tematu.

Ważę 90kg. wzrost 178cm czy Bandit 600s nie będzie za mały?

może w związku z tym lepiej zastanowić się na Banditem 1200s ?

Muszę dodać bo to istotne, że mam 36lat i posiadam jakieś doświadczenie z motocyklami lecz moja przerwa jest dosyć długa bo 8 lat. Wtedy posiadałem cbr900rr z której byłem zadowolony lecz musiałem się z moto rozstać ponieważ po ślubie były inne priorytety.

Motocykl ma być do wyjazdów na miejscu i poza miasto, typowo rekreacyjnie z żoną córką. Musi być wygodny ze względu na mój podeszły wiek :) ale żeby był również nie zasłaby.

Co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi w temacie.

Już kupiony, 1200s

Zrobiłem kilkaset kilometrów za motocyklem i powiem, że ogólnie masakra

Największa mina jaką spotkałem to : http://moto.allegro.pl/suzuki-bandit-600s-i1591450436.html :) ODRADZAM

Wniosek taki, do kupna w miarę dobrego bandita z 2000-2002 trzeba mieć szczęście i około 10000pln. Reszta tańsza sprzętu to padaki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.