Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Mam problemik kupna :O


mrpop1

Rekomendowane odpowiedzi

:) Witam serdecznie,

poszukujac motocykla pomiedzy Honda Shadow 750c2 lub Yamaha Drag Star 650xsv powstaja mi sie nastepujace pytania:

ktory motocykl jest lepszy ( wal kardana czy łancuch napęd) czy ilosc kilometrow przejechanych ma wplyw przy kupnie oraz na co zwrócic uwage przy kupnie motocykla? Mam nadzieje ze nie jest to temat ktory jest ciagle wałkowany na forum a musze przyznac ze bardzo licze na pomoc nawet przy ofertach kupna

pozdrawiam serdecznie

michal

[email protected] :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[..]czy ilosc kilometrow przejechanych ma wplyw przy kupnie oraz na co zwrócic uwage przy kupnie motocykla?[..]

Jedni mówią,"nie" inni "tak"

Ja mówie troche tak.

Kazdy z nas chce miec mały przebieg, bo kojarzymy sobie to z małym uzytkowaniem. Dlatego teraz moga na krecenie licznikami. Sa jednak rzeczy których nie oszukamy nawet małym przebiegiem.

Zakładamy, ze opona/napęd ma jakąs żywotnośc. Różna w zależności o motocykla. Jeśli patrze na motocykl, który ma podobno 10tyś km, i zmienione juz opony, umieracjacy drugi naped no to dla mnie juz jest krecony.

Trudno kupic 10 letnii motocykl na oryginalnych oponahc, naedach, klockach. Ale niektóre rzeczy na prawde nie zyzywają się w ciągu sezony czy dwóch.

Choćby tarcze ham. podnóżki, manetki. Wszystko zalezy jak motocykl jest użytkowany. Czasem możesz trafić na 3 latka, który był dośc solidnie eksploatowany i to widac.

Więc patrz, aby jego stan był adekwatny do przebiegu i odwrotnie.

Trudno, zeby przy przebiegu 10tyś km zawory napier.....ze strach czy się cos nie rozleci. Zatem posłuchac, pojeździc i sprawdzic czy prosto jedzie, czy nie ściąga.

A najlepiej jak zabierzesz ze soba znawce danego modelu i on sam Ci go dobrze przetrzepie i powie co jest do przyjęcia,a co nie.

Temat rzeka. Niestety armatura to nie moja mocna strona.

Powodzenia

Ps.Kardan podobno żywotiejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.