Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Stanowisko ubezpieczyciela wobec wyposażenia akcesoryjnego w motocyklu


Wymel

Rekomendowane odpowiedzi

Po wypadku, jaki miał miejsce 10.08 rzeczoznawca uznał szkodę całkowitą. Dziś dowiedziałem się jak wyglądała wycena i aż się we mnie zagotowało...Rzeczoznawca nie uwzględnił wszystkich dodatkowych akcesoriów w motocyklu. Poza tym wartość, na jaką wycenił pojazd, nawet w przypadku seryjnego motocykla byłaby mocno zaniżona. Za kwotę 12-letniego Fazera, jaką ustalił można kupić motocykle mocno wysłużone, zaniedbane i składane z kilku innych powypadkowych. Została wzięta korekta za przebieg 74554km: "-1060zł", czego też nie rozumiem, ponieważ średnie roczne przebiegi wynosiły około 6300km, co jest realnym wynikiem. Jeżeli "rzeczoznawca" porównywał przebieg mojego motocykla z przebiegami tych wystawionych na allegro, rzędu 30-40tys. km, to albo jest tak naiwny, albo co najmniej niemądry...Do wyposażenia dodatkowego zostały zaklasyfikowane wyłącznie dwie rzeczy:1) podgrzewane manetki (+43zł)2) kufer tylny (+25zł)Nie wiem skąd zaczerpnęli informacji o wartości tych elementów, ale są one śmiesznie niskie. Ponadto do wyposażenia seryjnego przypisał szybę przednią niską, kiedy to miałem zamontowaną akcesoryjną, wysoką szybę turystyczną.Moto miałem całkiem nieźle wyposażone, bo w dniu wypadku były w nim zamontowane:1) Podgrzewane manetki Daytona2) Kufer tylny Shad SH463) Stelaż pod 3 kufry Givi4) Sportowy wydech Bos Slip-On Carbon Oval5) Sportowy filtr powietrza K&N6) Szyba przednia MRA touring czarna7) Crash pady8) Wskaźnik temperatury oleju w silniku9) Tapicerowana i przeszywana kanapaTakże wartość tych elementów jest ZNACZNIE wyższa niż 68zł ustalone przez rzeczoznawcę!Na pewno będę się odwoływał, tylko w jaki sposób rozmawiać z ubezpieczycielem i jakie są realne szanse na to, że wycena będzie uczciwa?Z góry wielkie dzięki za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mów że kupiłeś te akcesoria w niedalekiej przeszłości, wydrukuj strony z cenami, skocz do sklepu i poproś o napisanie na kartce wartość przedmiotów (katalogowe ceny) i żeby podbili pieczątką, wtedy policzą Ci amortyzację na poziomie 5%. Dodatkowo możesz skoczyć do rzeczoznawcy PZMot aby wycenił pojazd, na swój koszt, później możesz ich tym obciążyć. Jakbyś czegoś nie wiedział to PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.