Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

yamaha xj 600 diversion 1995


bard23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich sympatyków motocykli!!Niedawno zakupiłem yamaha xj 600 diversion 1995. Trafiła mi sie z bardzo małym przebiegiem bo 12 000 km o czym może świadczyć ksiazka serwisowa i ponadto opony które pomimo produkcji 1995 nadal switnie wygladaja... juz je wymieniłem na nowe :D. Niestety ku mojemu zdziwieniu motor pali ponad 8 litrow na 100km (powinno byc okolo 5l), silnik do 4 tys/obr prawie wcale sie nie zbiera, poza tym czasami gaśnie choc jest gorący i przy zatrzymaniu jak i przy wolniejszej zmianie biegu na wyższy. Ciekaw jestem jak typujecie??PozdrwaiamPs. Mimo wszystko to fajna maszyna!!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr powietrza sobie zmień, świece, filtr paliwa, i jedź na czyszczenie i regulację gaźników. obadaj przy okazji co jest w baku.do tego wymiana oleju, a nawet ze dwa razy w ciągu kilku tysięcy km, żeby wypłukać masło z silnika, i módl się, żeby przy pałowaniu nie wyrzygało oleju przez sparciałe od stania uszczelki.moto ma 15lat, więc 10 musiało stać, a to nic dobrego nie oznacza.chyba o niczym nie zapomniałem? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!Dzieki za odp. Z tego co wyczytałem (doc. serwisu niemieckiego) do 2004r motor jeździł i miał przekręcone 8400km, potem cisza i w 2009 znalazł sie w Polsce i miał niecałe 11 000. Z tego wnioskuje ze nie stał dłużnej niż 4-5 lat... Dzisiaj byłem u mechanika: regulacja gaźnika, płukanie baku przy okazji (był czysty), filtr powietrza ok, świece były czarne, osmolone wiec je wyczyścił, przy gaźniku jest taki czujnik paliwa, cisnienia chyba... kable nie do konca trzymały wiec je na nowo przylutował, klemy akumulatora dokrecił, luzy na owiewce zasilikonowane a no i jeszcze łańcuch naciągnął. Jest lepiej. Teraz tylko jeździć i obserwować czy cos sie zmieniło ze spalaniem, jak nie, to czeka mnie czyszczenie gaźnika.Dzięki i szerokości na trasie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe :) jak w 2004 w niemcach miało 8400 a w 2009 dopiero w polsce 11000 to wcale nie oznacza, że po przekroczeniu granicy ten przebieg nie został 'skorygowany', jak to na alegro ogłaszają :) więc może takiej tragedii nie ma.mozesz podjechac do sklepu z akumulatorami, niech pomierzą ten Twój, dla samego siebie. nie wiadomo ile ma lat ;)ten czujnik, jeśli to po lewej, to czujnik położenia przepustnicy, raczej się nim nie kręci :)świece jak były osmolone to zmień, nie pamietam jakie są w dziwce, ale komplet ok 120zł pewnie, świeca może nie wyglądać, ale jak straci właściwości to moto może zacząć więcej palić, pierwsze objawy zużycia świec to problem z odpaleniem na zimnym silniku.filtr powietrza ok, tzn czysty? czy nie wilgotny? do regulacji gazników zalecane jest zalożenie nowego filtra powietrza ;)no niestety, moto nie wiesz jak było serwisowane, więc lepiej o wszystko zadbać, żeby nie było niemiłych niespodzianek.powodzenia i daj znać czy sie coś poprawiło!pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kable przy gaźniku nie są czujnika tylko od podgrzewania paliwa. Pierwsze modele miały problem z zapalaniem i płynną pracą na zimnym silniku, więc wprowadzono podgrzewanie paliwa. Ale i tak może się zdarzyć nierówna praca jak silnik jest zimny.Proponuję jeszcze sprawdzić luzy zaworowe. Post edytowany: 09.07.2010 08:37

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Obserwowałem i dalej palił 8l. No to dawaj go znowu na warsztat: iglica okazuje się podniesiona ( od dawki paliwa), sprężyny dociskowe membrany powietrza po prostu przycięte. Ręce opadają ( ktoś po bandycku go podkręcał ). Teraz te usterki zostały usunięte wiec obserwuje dalej...Dam znać co wyjdzie.Dzięki o pozdrawiam!Szerokości!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.