Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Trzaskanie wszystkich biegów yamaha FZ6


mcperson

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo się naczytałem na forum o biegach i już wiem że trzaskanie przy zmianie 1 i 2 to normalne ale trzaskanie pozostałych biegów to chyba już nie jest normalne. Sprzęgło myślę że jest OK. Czy spotkaliście się wcześniej z tym problemem?? Ahh.. czuje że ubędzie mi z portfela :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.. możliwe! Powiem tak. Motocykl posiadam miesiąc i nie wykluczone że mam małe doświadczenie!! Naszukałem się na internecie fachowych porad ale mało tego;/ Znalazłem ciekawy artykuł wynika z niego że problem tkwi we mnie. Muszę się nauczyć chyba zmieniać szybciej!! http://monoslad.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=58:zmiana-biegu-&catid=49:technika-jazdy&Itemid=72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mcperson @ 23.05.2010 20:51Dużo się naczytałem na forum o biegach i już wiem że trzaskanie przy zmianie 1 i 2 to normalne
Nie wiem kto pisze, ze to normalne bo normalne to nie jest. Rozumiem trzask przy wbijaniu 1 z miejsca, ale pozostalych 5?Problemem jest pewnie twoj brak doswiadczenia, zmieniasz biegi zbyt wolno lub przy zbyt niskich obrotach.Zmiana powinna byc zdecydowana i dynamiczna, noga pod dzwignie i w momencie wysprzeglenia ciagniesz szybko w gore do oporu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mcperson: Opcja pierwsza, źle zbijasz/wbijasz biegi. Zrób sobie kilka prób ze zmianą biegów gdzie będziesz robił szybkie przegazówki na sprzęgle między zmianą biegów i dopiero wtedy zmieniał bieg. Ja robię tak: chce zmienić np. na 3, to noga wędruje na lewar (tak żebym go nie szukał kiedy wcisnę sprzęgło), wciskam sprzęgło, przegazówka, kiedy odpuszczam gaz i obroty już zaczynają opadać zmieniam bieg, puszczam sprzęgło. Całość trwa z 1/3 sekundy, czasami mam wrażenie że krócej i nic nie szarpie ani nie hałasuje więcej niż konieczne. O ile masz dobrze sprzęgło ustawione to szybko załapiesz o co chodzi. A druga opcja jest taka że masz źle ustawione sprzęgło. Ja np. po zimie musiałem od nowa je wyregulować. Może być tak że po prostu Ci nie łapie wystarczająco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba_Rozpruwacz @ 24.05.2010 09:52mcperson: Zrób sobie kilka prób ze zmianą biegów gdzie będziesz robił szybkie przegazówki na sprzęgle między zmianą biegów i dopiero wtedy zmieniał bieg.
Nie, no ja wymiekam, zmieniac biegi na wyzsze z przegazowka, to jakas totalna profanacja sztuki.Ja rozumiem czasem przy redukcji, zeby utrzymac przyczepnosc tylu, ale w gore?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jeżeli wysprzęglenie trwa zbyt długo, to obroty spadną zbyt nisko, co spowoduje zbyt dużą różnicę w obrotach zazębianych elementów i stuk, trzaśnięcie. Czyli zbyt długie trzymanie sprzęgła jest niewłaściwe. Obroty podczas zmiany biegu w górę nie mogą spaść poniżej wartości wymaganej dla zapinanego wyższego biegu.W tym cytacie jest chyba sedno mojego kłopotu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj też, żeby nogą zaczynać i kończyć zmianę biegu, czyli przestajesz trzymać dźwignię dopiero gdy puściłeś klamkę sprzęgła, w przeciwnym wypadku trzaski są bardzo prawdopodobne.http://www.scigacz.pl/Przegazowka,jak,zmieniac,biegi,w,motocyklu,7686.htmlTo jest artykuł, z którego powyższej prawdy się dowiedziałem, bardzo go polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.