Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

21.05.2010r. Tychy egz. A - zdane / porada dla zdających


mcc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zamieszczam kilka porad dla zdających w Tychach.

Zacznijmy od praktyki - placu manewrowego.

Trzeba pamiętać o każdej drobnostce bo egzaminatorzy nie są zbyt przyjaźni człowiekowi.. na samym placu oblali 5-6 osób na 13.

Dlatego, że zapominali o takich sprawach jak: nie przeprowadzeniu motocykla, nie zapięcie kasku, nie sprawdzanie naciągu łańcucha, nie upewnienie się o możliwości jazdy,

nie postawieniu motocykla na stopkę po przeprowadzeniu 5 m etc. Na 8semce patrzcie na zewnętrzną linię, obracajcie się i najlepiej na 1 biegu to zrobić bez gazu.. - można dodawać, ale lepiej pomału - macie czas! Jeszcze taka sprawa, że jak macie slalom, ruszanie pod wzniesienie czy właśnie 8smkę to pamiętajcie o obracaniu głowy!

To tak w skrócie. Aa na egzaminie na A jeździ się Hondą CBF 250 - trochę ciężko wyczuć luz, chodzi ciężej sprzęgło niż w GN 250 (jak ktoś się na tym uczył).

Dodaje Wam pomocne materiały:

pmk-krakow.org/articles.php?article_id=53

motorkurs.pl/egzamin.htm oraz filmiki

www.youtube.com/watch?v=ODM4H_mIsfo

youtube.com/watch?v=2syzP2BZjfg

youtube.com/watch?v=oG1iBZj0raY

Trasa egzaminacyjna: http://www.word.katowice.pl/index.php?inc=1&kid=11557225026523Pozdro i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdawałem dzień przed Tobą w Bytomiu. Egzaminator przed teorią wytłumaczył wszystkie szczegóły dotyczące placu i później już nic nie pomagał. Gdy skończyłem omawiać kierunki i poziom oleju wspomniałem o naciągu łańcucha. Pytam się go "to teraz mam ten motocykl przeprowadzić 5m?" Odpowiedź: "Wszystko wytłumaczyłem co macie robić, jak uważasz, że skończyłeś obsługę to działaj dalej". Także trzeba typa na samym początku dobrze słuchać i nie mieć wątpliwości na placu co dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

lawka @ 21.05.2010 17:14jak ja zdawalem w sierpniu 2009 to z 12 osob placu nie zdal jeden...dwa razy zgasil moto na podjezdzie. nawet jedna dziewczyna byla i tez zdala...wg mnie egzamin na kat A byl latwiejszy niz na B ;)
heh lawka dzieki, ze o mnie wspomniales:)!!!. Jak dobrze pamietam to ty po zdanym egzaminie, po chwili wrociles na wlasnym moto, zeby dowiezc (chyba) zdjecie, zeby wyrobili Ci prawko. A wracając do tematu zdawania, to egzaminator jak na mój gust byl rzeczowy, nie czepial sie pierdół i co ważne przez to ustrojstwo w kasku mówił wyraźnie (nie byłam miejscowa, więc trzeba mnie było na miescie pokierowac)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.