Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wymiana wydechu na sportowy


mel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakupiłem wydech Scorpiona do CBR600 F4i. Niedługo dojdzie paczka. Ale zaczęła mnie zastanawiać jedna rzecz. Mechanik mi powiedział, że w mojej wersji F4i akurat nie ma sondy lambda. Czy jest taka możliwość? Jeżeli tak no to jak to wszystko ma tam działać? Jak dostroić to wszystko? Czy katalizator wypieprzyć przy zmianie czy jak? Qrde na gaźnikowym Fazerze wszystko było proste. Przełożyłem, regulacja i gogogogooo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh dobre...teoretycznie jezeli sie ma gaźnik w moto, to po założeniu wydechu o innej średnicy, trzeba zestroić mieszankę.Na wtrysku po prostu zakładasz i samo się zestraja.Po prostu załóż i tyle..Co do katalizatora, to nie wiem gdzie dokładnie jest kat w f4, ale masz 2 opcje.. albo go zamienić na rurkę przelot i wtedy ładniej będzie strzelać schodząc z obrotów i trochę dół słabszy lub zostawić kata i po tyle.Co do lambdy to nie masz się czym martwić, bo ja w wersji usa też nie mam i nie płaczę z tego powodu.jeżeli jednak masz lambdę, to musisz po prostu ją wkręcić do przejściówki łączącej wydech z kolektorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z wydechem tylko ze w moim Kawasaki z750 2007 jest w tłumiku zawór i nie bardzo wiem co mam z nim zrobić, a konkretnie to czy się coś stanie jak odepnę linki z zaworu bo w tłumiku sportowym go nie ma jak ktoś to już robił to proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrwa i problem mam. wydech do wersji bez centralnego podnóżka. a co za tym idzie? Nie ma na nim takiego małego uchwytu, który zatrzymuje podnóżek przez co ten się składa do samego końca i ociera mi o łańcuch. Zrobiłem tak ze 30 kmów i mi się stopka wytarła. Łańcuch wygląda na szczęście oka i nie starł się. musze dorobić taki uchwyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vontor @ 06.05.2010 12:19Mam podobny problem z wydechem tylko ze w moim Kawasaki z750 2007 jest w tłumiku zawór i nie bardzo wiem co mam z nim zrobić, a konkretnie to czy się coś stanie jak odepnę linki z zaworu bo w tłumiku sportowym go nie ma jak ktoś to już robił to proszę o info.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mel @ 06.05.2010 20:36qrwa i problem mam. wydech do wersji bez centralnego podnóżka. a co za tym idzie? Nie ma na nim takiego małego uchwytu, który zatrzymuje podnóżek przez co ten się składa do samego końca i ociera mi o łańcuch. Zrobiłem tak ze 30 kmów i mi się stopka wytarła. Łańcuch wygląda na szczęście oka i nie starł się. musze dorobić taki uchwyt.
Ja mam w F4 mivv i mam dospawane ramie do trzymania centralki. Fakt trzeba pokombinować z odległościami bo można łańcuch zjeb..ć. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.