Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Honda Deauville 650 vs. Yamaha JX600S Diversion


KORNAŚ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki mały dylemat nad tymi 2 motocyklami i zwracam się z prośbą o opinię na temat jednego i 2 motocykla. Bardziej zależy mi na deauville ponieważ o diversion już poczytałem na tym forum. Szukam motocykla do turystyki za nie wielkie pieniądze. Mam 188cm i 85kg jak myślicie który motocykl nadaje się dla mnie?? A może wy mi coś doradzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Posiadałem Xj 600 Diversionke i naprawdę mogę polecić te moto.Na początek przygody w sam raz i spokojnie do turystyki się nadaje , dokupisz kufry , ewentualnie torby i możesz ruszać.Deauville wydaje mi się większy od Xjty co za tym idzie cięzszy, poza tym z Hondą za 6 tys to dużego wyboru chyba nie będziesz miał.Napewno plusem Hondy jest kardan i fabryczne kufry , ale z tego co słyszałem to zbyt dużej pojemności nie mają.Ja brałbym Yamahe.Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynalem przygodę z moto na xj600Diversja 600 jest extra.Nic nie robiłem.Jeździłem i zrobiłem na niej 12 tysiów.Bezobsługowy mało awaryjny moto.Do turystyki ok ale tylko do krótkiej.ma swoje minusy wiadomo ale który ich niema?Deavuille niewiem.Nie jeździłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z moich osobistych doświadczeń...chociaż od razu powiem że nie za bogatych...xj bardziej wszechstronna, dynamiczniejsza lżejsza.Devilka czysty mały turystyk, lepszy dół, ekonomiczniejszy, wygodniejszy, z kuframi, mniej awaryjny(kadran i mniej wysilony silnik)niższy środek ciężkości, przez co mi wydaje się poręczniejszy. dodatkowo pasażer ma wygodniej...minusy xj na dłuższe trasy męczyminusy devilki plastiki...przy lekkiej parkingówce można narobić sporych szkód...pomyśl, poszukaj, poczytaj, popróbuj no i POWODZENIA na sam koniec :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to nic nowego nie napisze bo już wszystko chłopaki powidziały.NTV dla mnie jest lepszym motocyklem z legendarnym silnikiem słynącym z niezawodności (wkońcu to pochodna Transalpa) Ale też ma swoje wady jak wszystkie hondy czyli regulator napięcia i pompa paliwowa.Niezaprzeczalnym plusem jest wałek kardana.Kyfry...Jak kto woli nie każdy potrzebuje ich non stop używac.Z minusów na pewno masa i cena.I właśnie ta ostatnia przemawia raczej za XJ'tą bo w tej cenie lepiej kupic ładną XJ niż jakiś śmietnik spod znaku H.Na pewno wolisz jeździc na sprzęcie niż kupic tanią NTV'ke i dokładac do niej szmal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem devilke wiec moge cos powiedziec ,silniki pancerne i V.spalanie 4,5-5 ,wal kardana wiec ,ekonomiczny,wada ,pompa paliwa.Do turystyki ideal,wygodna. fakt ze tylko 16 tys na niej nacykałem.Bierz z dual cbs. Czyli roczniki po roku 2002. Reszta to tylko meczenie sie niepotrzebne.Tylko za 6 tys ciezko bedzie kupic devilke w dobrym stanie ale za 12 juz tak:).Dla mnie motor byl za wysoki mam 176 .wazy 260 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.