Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

R6 skrzynia 'zniknęła' ???


s!ck

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, Własnie znalazłem Wasze forum i mam kilka pytań, liczę na Waszą pomoc koledzy. Sprawa ma się następująco: Moto to R6, 2001 - 44 tys km nalatane, sprowadzone w zeszłym tygodniu z Włoch. Wczoraj w trakcie powrotu do domu, moto bylo jezdzone normalnie, ze swoim przeznaczeniem, nie pilowalem za mocno, bo dopiero kupilem i wracalem do Warszawy na kolach w dość mocnym deszczu. Przejechalem 265 km bez najmniejszego problemu. Wjezdzajac juz na swoje osiedle zbijalem bieg z 2 na 1 wjezdzajac w bramę garażu. W tym momencie skrzynia 'znikneła'. Pomimo wbitego biegu, naped nie zostaje przeniesiony na kolo i tak na 1,2,3,4 etc - na kazdym biegu. Skrzynia pracuje zupelnie normalnie, sprzeglo jest na 10000% OK, gdyby sie slizgalo albo bylo przypalone, wiedzial bym o tym juz wczesniej w trakcie jazdy. Predkosciomierz pokazuje normalnie predkosc w momencie dodawania gazu, lancuch jest luzny, nie reaguje 'usztywnieniem' na wbicie biegu. Jak pcham motocykl, lancuch caly czas (na luzie czy tez na biegu) wydaje dziwny terkoczacy dzwiek tak jakby nie byl ani na luzie ani na biegu, jakby obracał się po bliżej nie sprecyzowanej powierzchni, na pewno nie na przedniej zębatce (?). Pierwsze co przyszlo mi na mysl, to ze spadla zebatka zdawcza, poszukalem w necie i rzeczywiscie komus juz w R6 stalo sie dokladnie tak samo, spadla zebatka, w tamtym przypadku odkrecila sie nakretka niszcząc gwint. Druga opcja to pekniety wałek czego się boje jak powrotu zimy i Buki z muminków! Powiedzcie mi czy mam to sam rozbierac, sprawdzac ta zebatke, to raczej dam rade zrobic sam, jesli spadla to postaram sie ja nakręcić. Gdzie naprawiacie swoje motocykle w Warszawie lub w Woj. Mazowieckim, czy moglbyście polecić człowieka, który zna się na fachu i złoży skrzynię prawidłowo. Czy ktoś z Was ewentualnie posiada jakieś części do R6, 2001 - liczę się z tym, że to będzie jakaś grubsza awaria i zbieram już informację od ludzi którzy mogą pomóc. Ja mieszkam w bloku i w garazu podziemnym mam szczerze mówiac srednie mozliwosci do naprawy motocykla - moto kupilem do dojazdów do pracy i teraz muszę jeździć autobusami albo stać w korkach w puszce co mnie niesamowicie wk*****. Dzieki bogu ze nie stalo mi sie to w trakcie jazdy w trasie tylko na samym podjezdzie do garazu :/ mój mail : [email protected] Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, wieczorem sprawdzę co się stało, wszystko działo się na minimalnej prędkości i mam nadzieję że zębatka/wałek nie posiał spustoszenia :/ Dziwne że skrzynia zachowywała się idealnie przez całą drogę, biegi wchodzą zupełnie normalnie, nie ma problemu z dwójką i wypadaniem a pod samym garażem dzieje się taki mexyk w skrzyni. No nic, opiszę sprawę jak dowiem się czegoś więcej.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.