Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

CB Radio w motocyklu :D


the Quest

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jak masz kupione wszystkie elementy, to nie ma w tym najmniejszego problemu. Sam to sobie zmontujesz.Najlepiej zapytać w jakimś sklepie z CB, na pewno są w stanie coś takiego zamówić.Jeśli chciałbyś sobie sam coś takiego wyrzeźbić, to już trzeba pokombinować, z głośnikami, mikrofonem i przełącznikiem.Ale to niestety nie moja specjalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym sezonie testowaliśmy Alana 42 z zestawem motocyklowym i wypadł kiepsko. Jeżeli chodzi o rozmowy z samochodami to zasięg był do ok 500m do 1 km z ciężarówkami. Alan przenosi bardzo dużo szumów co jest męczące na dłuższe trasy, a do komunikacji między motorami polecam Scale Rider lub PMR. Mam gdzieś jeszcze to CB w domu więc jak chcesz zobaczyć to nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bert_CBF @ 02.05.2010 19:45W zeszłym sezonie testowaliśmy Alana 42 z zestawem motocyklowym i wypadł kiepsko. Jeżeli chodzi o rozmowy z samochodami to zasięg był do ok 500m do 1 km z ciężarówkami. Alan przenosi bardzo dużo szumów co jest męczące na dłuższe trasy, a do komunikacji między motorami polecam Scale Rider lub PMR. Mam gdzieś jeszcze to CB w domu więc jak chcesz zobaczyć to nie ma problemu.
kurczuś bert ale własnie chodzi mi o coś żeby móc nie tylko komunikowac sie między motocyklistami ale i kierowcami ciężarówek,i coś w miare dobregro może macie jeszcze jakies inne propozycje??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zależy, czy będziesz miał antenę zewnętrzna, którą trzeba stroić, zmasować, zamocować - jakoś sobie tego w R6 nie wyobrażam, ale się da. Czy użyjesz anteny wbudowanej w ręczniaka. Ja wieszałem CB na przedniej owiewce i do 5 km rozmawiałem z dużymi mobilkami. Gorzej wyglądała sprawa w terenie zabudowanym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po okolicy nie używam CB ale gdzieś dalej jak jadę biorę plecak (nie mylić z plecaczkiem :). W plecak CB, antenka i kable do głośników wychodzą przez otwór dla kabla iPoda albo innego Walkmana (takie gumowe wyjście) i jest dobrze. Przynajmniej jak zejdę z moto nie muszę się od niczego odpinać. Z tym szumem i zasięgiem to fakt. W samochodzie mam 1,5m antenę zmasowaną więc tym bardziej odczuwam braki anteny z ręczniaka. Ponadto zestaw Albrechta da się podpiąć do Midlandów typu PMR więc radio zawsze można wymienić na inne a w przypadku PMRów mieszczą się one w kieszeni kurtki więc pełna swoboda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Midland Alan 42. Testowałem w samochodzie i działa bardzo dobrze. Do moto będę ten zestaw montował jak sobie jakąś antenę kupie. Zestaw słuchawki i mikrofon już mam. Brakuje jeszcze podłączenia do aku przez gniazdo zapalniczki no i ta antena. Myślę żeby przetestować taka 1m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

giemul @ 27.05.2010 00:54ja bym się nie odważył z CB nawijać na motocyklu . Ale ja cienki bolek jestem :-( Po to siadam na sprzęta żeby się wyłanczać a nie załanczać .
Kto tu mówi o nawijaniu, włączasz się pytasz o scieżkę ,potem odpowiadasz co na twoich kilometrach było i dziękujesz na następne 50 km, i sie wyłączasz.Ile byłeś online ? 30 s, ...a jakie potem off jest przyjemne lol.PS A wogóle stosowałeś kiedyc Cb na moto ?, bo po twoich wpisach widzę że i w puszce nie masz CB :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woziłem się z tym w aucie i olałem temat . Jest to tak pomocne kierowcy jak zbijanie żarówek w latarniach pomocne jest w nocy złodziejowi , pomaga łamać przepisy i tyle . Takie mam zdanie . W czym to niby więcej pomaga ? Że się dowiesz że jest korek gdzieś ? Dla mnie jak jadę na motorze to żaden problem . Ja wiem że można się od tego "pomagacza" uzależnić ale to bzdura ( wg mnie ) .Co innego zawodowcy w ciężarówkach , inny szpas , inny cel itd. Motocykl wymaga skupienia , a już nawet w aucie to potrafi zdrowo rozkojarzyć . Takie samo zdanie mam o motocyklowych interkomach . Lubię słyszeć motocykl , szum powietrza i zapach lasu . Mi to wystarcza i całą resztę można załatwić w inny sposób nie psując sobie frajdy z jazdy . Ja tam nikomu nie wmawiam , kto chce niech nawet sobie telewizor ogląda podczas jazdy , ale dla mnie to przeszkadzajka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam juz stosowanie CB na moto, ale jesteś jedyną osobą która nie chciałaby wiedzieć, że na jej trasie przelotu np stoją miśki / i to podane jak na tacy , miejscowość i km/, lata sobie nieoznakowana vectra, TiR leży za zakrętem i blokuje oba pasy , pijaczyna usnął na prawym pasie itd...Jakoś nie chce mi się wierzyc ,że sam się tak ograniczasz ?Ale jak to forum, zawsze musi być ktoś co .... :( CB "pomaga łamać przepisy i tyle" lol ?, a moto to pewnie pomaga przestrzegać :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie przyjemność z jazdy , jak cały czas jesteś na nasłuchu , wczuwasz się jak radar na łodzi podwodnej . Tylko się zastanawiasz gdzie stoją , gdzie jadą , gdzie wolno , gdzie nie wolno , a ten powiedział to a tamten tamto . Stary , ja to olewam .To jakaś paranoja . Nie po to wsiadam na motor żeby sie bawić w policjantów i złodziei , czy stację nasłuchową . Jadę , mam przygody , radochę z jazdy i w dupie wszystko dookoła i już na pewno nie chcę słuchać tej bzdurnej grypsery o ścieżkach czy miśkach . Tak to widzę , jak ktoś postrzega inaczej , jego sprawa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten motocykl jest bezkompromisowy i tu jest dla mnie w nim całe piękno.Oplot,lepsze gumy,lepsze klocki a nie cb,szeroka kierownica,kufer,szyba turystyczna.Prędzej się zorpier.. niż pomoże.Profanacja R6 !a idź do spowiedzi!Przecie tu czasu ni ma aby tymi kneflami kręcić!a gdzie radość z jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

giemul: Najpierw o samochodzie. Sporo jeżdżę a jeździłem jeszcze więcej (teraz mam zajęcia bardziej "biurowe") i powiem jak jest. CB to nie tyle gadżet co konieczność. M.in. dzięki niemu udaje się trasę chociażby Darłowo-Gliwice przejechać w 5godzin i 50min w dodatku bez żadnej pamiątki z trasy (samochodem). Mam takich znajomych co pokonują ją w 12godzin i mają później jeszcze 2 piękne zdjęcia 3miesiące później w swojej skrzynce pocztowej. Ktoś mi kiedyś powiedział, nie boisz się bo nigdy Cie nie złapali ... no i złapali. Później jak grozi Ci utrata prawka za złe parkowanie to zaczynasz się bać i tak to działa. Lubisz mieć radochę i dobrze, ja też ale wyobraź sobie że siądzie Ci na ogonie taka Vectra. Po kilku km Cie zatrzymają, albo nie jeśli nie będą mieli możliwości ale REC dalej działa, aż Cię w końcu zatrzymają i zapłacisz "tylko" 500zł ale dostaniesz 30pkt., gwarantuje że wtedy będziesz miał taką radochę jak nigdy ;)Zrozum mnie dobrze, nie namawiam nikogo do używania bo wiem że to nie jest idealne rozwiązanie a czasami potrafi to wkurzyć. Nie każdy rozumie sam sens posiadania radia gdziekolwiek a już tym bardziej w osobówce lub o zgrozo w moto. Rozumiem i przychylam się ale zdarza mi się używać. Pamiętam jak zakładałem w firmowych samochodach CB i sekretarka się mnie spytała: "po co to zakładasz, przecież taka antena jest brzydka". Nie pomogło tłumaczenie że to sporo pieniędzy zaoszczędzi albo że zapewni wiedzę o trasie więc i bezpieczeństwo. Liczyło się to że to jest brzydkie i buczy. I w porządku, ona nie używa a ja i reszta jej zwierzchników z biura tak.CB na moto raczej używam powyżej 60-70km w jedną stronę i na drogach których nie znam. Też nie lubię jak mi coś "szumi" ale jak nie znam drogi to coś za coś. Aha... jeżdżąc po lesie też nie używam ;P hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.