Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ksiądz Potrafi ?!


Timac

Rekomendowane odpowiedzi

Już kiedyś pisałem o generalizowaniu na tym forum. Niestety tak będzie zawsze, że jednostki najbardziej widoczne będą kreowały opinie na temat grupy do której należą.Nie ma znaczenia, czym się będzie dana osoba zajmowała. Może być politykiem=złodziej, pasibrzuch, itp. Przykładów możemy podawać setki.Oto słowo Boże:"Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! "Powyższy cytat jest kategorycznym zakazem kłaniania się, modlenia się, całowania, oddawania czci w jakiekolwiek sposób rzeźbom, obrazom, posągom, bez różnicy czy stanowią one Matkę Jezusową, świętych, papieża, czy Peruna i Odyna.To, co robi Kościół jest interpretowaniem Biblii na własne potrzeby, czyli zysk i kontrolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Myślę że ta dyskusja bardzooo odbiegła od sedna sprawy... każdy wierzy w to co wierzy i będzie bronił swoich racji i swoich ugrupowań.np: Bhakta/Bhaktinka będzie ostro upierała się przy swoim wyznaniu,wartościach jakim jest ISKCON (Hare Kryszna) Katolik będzie się upierał że jedynie jego wiara jest słuszna, a wszyscy innego wyznania to sekciarze którzy manipulują ludźmi, a tak naprawdę to księża kościoła katolickiego są największymi manipulatorami którzy ogłupiają lud... mogę się założyć że większość ludzi z tego forum zostało wychowanych w wierze katolickiej... urodziłeś/aś się, bez Twojej wiedzy rodzice/prawni opiekunowie zanieśli Cię do chrztu...zaczłeś chodzić do szkoły... pierwsze lekcje religii... ksiądz/katechetka zaczyna swoją misje i wpaja Ci do głowy najważniejsze zasady katolicyzmu... i co pewien czas świadomie mówi coś o innych wyznaniach oczywiście w czarnym świetle ponieważ tylko jego/jej racje są prawdziwe. Jeśli spytasz o jakieś inne wyznanie to w odpowiedzi otrzymasz wiadomość że jest to sekta/coś złego... praktycznie nie masz żadnego wpływu na to kim jesteś bo cały czas jesteś sterowany i kontrolowany. Jeśli w pewnym momencie przestaniesz chodzić na religię/do kościoła zaczniesz inaczej na to wszystko patrzeć, stajesz się czarną owcą i będą Ci rzucać kłody pod nogi na każdym kroku... i tu się okazuje wielkie miłosierdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! "
biblia zabrania czczenia tak i przedmiotów jak i osób . Powiem więcej wierzącym w katolickie gusła : Wasz dekalog pierwotnie zabraniał takich praktyk bardzo stanowczo ! Ale przykazanie to usunięto , a z innego , jednego , zrobiono dwa ! Uczą tego na lekcjach odmóżdżania ( religii) ?Zapytajcie o to pana w kiecce przy najbliższej okazji ! To co robi się z np JP II to hipokryzja czystej wody ! Ten pan jeszcze za życia sam sobie święcił swoje pomniki Ludzie gdzie tu jest rozum i spójność teorii ? Człowiek wierzący to nic więcej jak tylko nieuświadomiony niewierzący , który nie chce słuchać logiki . Ale niestety nie wszyscy chcą logiką się kierować , wolą ułudę bajdurzenia .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,Kurde Giemul tak jak Cie szanuja za Twoje wypowiedzi na forum to malo kogo, no ale w tym temacie hmmm......Każdy ma prawo wierzyc w to co chce,a Ty tu mówisz ze wszyscy teraz katolicy to nieuświadomieni ludzie niesłuchający logiki-czy aby napewno.Zyga nie podejrzewałem cie o to no ale u mie mosz +.PsZeby nie było.Takich osob jak ojciec dyrektor,czy "czlowiek" który np przygotowywał mnie do bierzmowania nie powinno byc na świecie ,bo takie osoby to sa...no nie bede kończyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katolik będzie się upierał że jedynie jego wiara jest słuszna, a wszyscy innego wyznania to sekciarze którzy manipulują ludźmi, a tak naprawdę to księża kościoła katolickiego są największymi manipulatorami którzy ogłupiają lud... mogę się założyć że większość ludzi z tego forum zostało wychowanych w wierze katolickiej... urodziłeś/aś się, bez Twojej wiedzy rodzice/prawni opiekunowie zanieśli Cię do chrztu...
A to dobre. Muzułmanie Twoim zdaniem pewnie utrzymują swoje dzieci z daleka od wiary i dopiero jak dziecko stanie się dorosłym, świadomym człowiekiem dają mu możliwość wyboru religii...Tak samo pewnie robią ludzie w innych wiarach. A tylko Chrześcijanie wbijają wiarę od dziecka.Poza tym rzeczywiście księża katoliccy są największymi manipulatorami. To oni powodują to, że dzieci biegają z karabinami i strzelają do innowierców, że młodzież robi zamachy samobójcze, itd. Ciekawe, które z manipulacji księży odniesiesz do tego...Ja jestem praktykującym katolikiem, a jakoś nie uważam, że ludzie innej wiary są sekciarzami. Tak samo innych wyznań. 7 lat chodziłem z dziewczyną, która była protestantką i w niczym mi to nie przeszkadzało. Tak że Twoje generalizowanie można trochę o dupę rozbić...Ostatnio zmarł młody (50 lat) ksiądz z naszej parafii. Zachorował na chorobę egzotyczną, która trawiła go prawie 2 lata. Od 20 lat był na misji w Chile. Poświęcił życie, żeby dać tam ludziom możliwość wybudowania studni, szkoły, szpitala, zapewnić jakieś podstawowe warunki humanitarne. Dla mnie taki człowiek jest naprawdę godny podziwu. Ale dla Was pewnie to tylko scout, który buduje nowy rynek dla kościoła...
Człowiek wierzący to nic więcej jak tylko nieuświadomiony niewierzący , który nie chce słuchać logiki . Ale niestety nie wszyscy chcą logiką się kierować , wolą ułudę bajdurzenia .
A powiedz mi- ochrzciłeś swoje dzieci? Czy są totalnie bez wiary? Zauważ, że religia, obojętnie jaka daje człowiekowi pewną tożsamość...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prowadziliśmy już tu takie dyskusje , więc nie będę się powtarzał . Jestem świadomie wojującym antyklerykałem , a wszelkie wiary wrzucam do jednego worka , bo to ta sama bajka tylko opowiadana na różne sposoby . Swoją niewiarę studiowałem przez kilkanaście lat ponieważ bardzo się tym interesowałem . Czytałem chyba wszystko co o religiach mówi od Biblii Katolickiej ( w kilku wydaniach) po Biblię Szatana , i największym zakłamaniem niestety może się pochwalić Katolicyzm . Poszukującym polecam książki Deschner'a , do bólu obiektywnego pisarza piszącego min o historii kościoła .http://allegro.pl/item697101760_deschner_k...anstwa_1_4.htmlUważasz że człowiek niewierzący w gusła i zabobony nie może mieć tożsamości ? To też wpływ kościoła ,że ludzi bez wiary uważa się za mniej etycznych lub "pustych" . Jest to wielka bzdura .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prowadziliśmy już tu takie dyskusje , więc nie będę się powtarzał . Jestem świadomie wojującym antyklerykałem , a wszelkie wiary wrzucam do jednego worka , bo to ta sama bajka tylko opowiadana na różne sposoby . Swoją niewiarę studiowałem przez kilkanaście lat ponieważ bardzo się tym interesowałem . Czytałem chyba wszystko co o religiach mówi od Biblii Katolickiej ( w kilku wydaniach) po Biblię Szatana , i największym zakłamaniem niestety może się pochwalić Katolicyzm . Poszukującym polecam książki Deschner'a , do bólu obiektywnego pisarza piszącego min o historii kościoła .http://allegro.pl/item697101760_deschner_k...anstwa_1_4.htmlUważasz że człowiek niewierzący w gusła i zabobony nie może mieć tożsamości ? To też wpływ kościoła ,że ludzi bez wiary uważa się za mniej etycznych lub "pustych" . Jest to wielka bzdura .
Nie uważam za mniej etycznych, to Twoje słowa. Uważam, że człowiek jako istota stadna ma wewnętrzną potrzebę przynależności. Do jakiegoś narodu, wiary, społeczności, itd.Unikasz odpowiedzi na moje pytanie: czy ochrzciłeś swoje dzieci?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochrzczone zostały wbrew mojej woli przez teściową , skończyło się to wtedy awanturą i prawie rozwodem . Ale dzisiaj już do KK nie należą , na religię nie chodzą i są wychowywane w duchu wolnomyślicieli . Nie czytałeś widzę tematu , a my tu przerabialiśmy już te zabawy na forum , nie chcę się powtarzać , ale jak chcesz to możemy podyskutować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochrzczone zostały wbrew mojej woli przez teściową , skończyło się to wtedy awanturą i prawie rozwodem . Ale dzisiaj już do KK nie należą , na religię nie chodzą i są wychowywane w duchu wolnomyślicieli . Nie czytałeś widzę tematu , a my tu przerabialiśmy już te zabawy na forum , nie chcę się powtarzać , ale jak chcesz to możemy podyskutować .
Nie chcę dyskutować. Już wiem wszystko.Nie sądziłem, że teściowa Cię tak zniewala Ale pewnie dlatego tutaj na forum jesteś takim buntownikiem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiedzialem ze w XXI wieku ktos jeszcze na krucjaty wyjezdza...trzeba byc slepym zeby nie widziec tego "czarnego" zaklamania.Nie sądziłem, że teściowa Cię tak zniewala Ale pewnie dlatego tutaj na forum jesteś takim buntownikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiedzialem ze w XXI wieku ktos jeszcze na krucjaty wyjezdza...trzeba byc slepym zeby nie widziec tego "czarnego" zaklamania.bedziesz mial zone i dzieci to zrozumiesz co to "presja rodzny".
Heh... Czuję się ostatnio, jakbyś był moim cieniem. Gdzie się pojawię, tam i Ty jesteś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że człowiek jako istota stadna ma wewnętrzną potrzebę przynależności. Do jakiegoś narodu, wiary, społeczności, itd.
Nieodparcie kojarzy mi sie to z haslem:"ludzie jedzcie gowno, miliardy much nie moga sie mylic"Poza tym rzeczywiście księża katoliccy są największymi manipulatorami. To oni powodują to, że dzieci biegają z karabinami i strzelają do innowierców, że młodzież robi zamachy samobójcze, itd. Ciekawe, które z manipulacji księży odniesiesz do tego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh... Czym więcej się o Was dowiaduję z Waszych wypowiedzi, tym bardziej zaczyna bawić mnie wspomnienie tego, jak wcześniej angażowałem się emocjonalnie w nasze dyskusje. Teraz widzę, że mogę te rozmowy traktować raczej jako dobrą zabawę Miłego niewierzenia, Chłopcy ;)Tymczasem ja znikam z tego tematu, bo nie chce mi się go dalej ciągnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dla ciekawskich którzy lubię patrzeć "inaczej" :http://video.google.com/videoplay?docid=-2147432141700087937zaznaczam ,że trzeba mieć otwarty umysł , nie kierować się dogmatami lub stereotypami aby zrozumieć ten film .
hmmmmm, zeitgeist. Oglądałem jakiś czas temu. Bardzo ciekawy film, trochę zajeżdżający teorią spiskową, ale gdyby głębiej się nad tym zastanowić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba niektórzy za dużo Hobbes'a się naczytali i Engelsa z Marksem też.Panowie takie dyskusje to temat rzeka . Jak to od zarania dziejów bywało , zawsze będą te "omamione" jednostki przez wiarę i wierzące w siłę intelektu i materializmu - silne jednostki.Każdy niech sie bawi jak potrafi , tylko wszyscy traktujmy się wzajemnie jak ludzie - nie poniżając się nawzajem , wypominaniem wiary lub jej braku.W każdym srodowisku - jak juz wcześniej zostalo wspomniane - są dobrzy i źli . pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmmm, zeitgeist. Oglądałem jakiś czas temu. Bardzo ciekawy film, trochę zajeżdżający teorią spiskową, ale gdyby głębiej się nad tym zastanowić...
ten film to nie jakiś głos wyroczni tylko ukazanie innej optyki . Dla otwartych głów to zaczyn do poszukiwań , do czego namawiam . Film ukazuje gołe fakty z małą nutką wnioskowania na końcu , ale jest wart obejrzenia ( tak uważam) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.