Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wyważanie Kół Samochodowych Z Dokladnościa 2g - Gdzie?


KrzychuDG

Rekomendowane odpowiedzi

WitamSamochód to astra II z marnymi alufelgami Ronal. Problem polega na tym że telepie kierownicą w pewnym zakresie prędkości akurat 110-140. Nie ma luzów w zawieszeniu, a czasem jak się uda wyważyć to nie telepie (tym razem się nie udało). Pierścienie centrujące są nowe, opony tez. Wyczytałem na forum opla, że astra jest wrażliwa na niewyważenie kól i łatwo przenosi drgania na kierownice. Doradzano tam wyważanie z lepszą dokładnością stąd moje pytanie. Gdzie znajdę taka wyważarkę w okolicy sosnowca, katowic? Byłoby dobrze gdyby warsztat oferował też centrowanie koła względem piasty bo plastikowym pierścieniom jakoś nie wierzę.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej marki opony? Jakiej jakości drążki? Wahacze? Zamienniki? Bo jeśli zamienniki, to nic tylko się przyzwyczaić. A do 2g to mało kto Ci wyważy.
Wahacze, drążki są od nowości i mają 100000km. Stabilizatory zostały wymienione przy 90000km na zamienniki ale nie były tanie. Kontrola luzów została przeprowadzona starannie i jest ok. Zresztą jak wspomniałem to z tymi felgami jest problem 4 sezon z rzędu od nowości. Opony Fulda carat progresso. Na zimówkach nie ma tego problemu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A maja 2g bo ja trafiałem tylko na 5g?? A tym bardziej nie centrują na samochodzie. Czytajcie chociaż 1 post.
A moze masz wode w kolach albo jakis inny syf? Spotkalem sie z przypadkami, ze nie dalo sie wywazyc kol bo zawsze cos innego wychodzilo, jak koles sciagnol gumy to sie okazalo, ze w srodku lata pelno syfu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem kiedys podobny problem w corsie. Kupa badan - co i jak gdzie i kiedy. Dowazanie na samochodzie i inne cuda. Okazalo sie ze kupilem samochod na alumach ale ze srubami do zwyklych felg. Sruby maja rozne glowki i te zwykle nie trzymaly dobrze felg. Obiawialo sie to biciem podczas hamowania . Nie pamietam juz konkretow ale jak zmienilem na stalowe to problem ustal. Musze jeszcze to sprawdzic kupujac nowe sruby do alumow. Nie sadze ze byla to wina felg bo jak przyjechal ( z rajchu) to jezdzil dobrze. Dopiero potem zaczely sie coraz wieksze problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.