Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Witam.


Kharis

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka slow o mnie: Mam 17 lat. Interesuje sie motocyklami / terrarystyka / fotografia... W chwili obecnej ucze sie teorii (przeciwskret, jak wchodzic w zakrety itd) i staram sie w miare mozliwosci uczyc mechaniki, co bym mogl sobie kiedys cos przy moto samemu porobic czy tez komus pomoc w miare mozliwosci ^^ Mam kilka marzen, zwiazanych z motocyklami ktore chcialbym spelnic, i mam nadzieje ze spelnie, przyjdzie na to czas. Docelowo poluje na Honde CB 500. W przyszlym sezonie byc moze juz bede jezdzic z Wami po drogach. Najpierw czeka mnie prawko i ciezka praca zeby zarobic na moto ;)Pozdrawiam wszystkichSzerokosci, przyczepnosci- Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miło powitać przyszłego motonitę o zdrowym rozsądku
Dzieki. Swoja droga, tak do konca zdrowego rozsadku to chyba nie mam. Chce zeby znajomy (bardzo w porzadku i tez ma olej w glowie) pomogl mi nauczyc sie jezdzic na CB 500. Bo niedlugo planuje zakup. Oczywiscie wiadomo ze bym na poczatku po 30km/h na pierwszym biegu sie "turlal" ;]Jeszcze jedno - zastanawia mnie dlaczego wiekszosc ludzi ma bardzo negatywne nastawienie do motocyklistow. Prawie kazdy z rodziny odradza mi zakup motocykla i pasjoniwanie sie tym, bo to bardzo niebezpieczne. Jak gdzies kiedys uslyszalem "Ci co jezdza na motocyklach, zyja krocej. A ci co na nich nie jezdza, nie zyja wcale." i moze cos w tym jest. Zdaje sobie sprawe ze motocykle to wieksze ryzyko jak puszka i 2 tony blachy. Ale po co te cale zniechecanie ze strony innych, czy tez komentarze typu "kupisz motor, kup sobie trumne" ;p no coz. Niektore rzeczy sa nie pojete.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolege hmm... rodzina czepia sie moto bo to nie dla dzieci zabawa a pamietaj im bardziej czlowiekowi zakazuja to bardziej ciagnie
Nie dla dzieci, zgodze sie. Ale ja nie latam na lyso w dresach i nie kupuje 600-ki bez prawka. Pierwsze co kupie to bedzie porzadny kask, rekawice i najprawdopodobniej jakis kombinezon zanim w ogole zaczne rozgladac sie za moto. Zabronic mi nie zabronia, bo to ja o swoim zyciu decyduje. Po prostu drazni mnie to, ze wszyscy tak stereotypowo podchodza do motocyklistow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dla dzieci, zgodze sie. Ale ja nie latam na lyso w dresach i nie kupuje 600-ki bez prawka. Pierwsze co kupie to bedzie porzadny kask, rekawice i najprawdopodobniej jakis kombinezon zanim w ogole zaczne rozgladac sie za moto. Zabronic mi nie zabronia, bo to ja o swoim zyciu decyduje. Po prostu drazni mnie to, ze wszyscy tak stereotypowo podchodza do motocyklistow.
i do takich stereotypów są dwa podejścia: w du.pie mam to oraz mam to głęboko w du.pie  po prostu trzeba się do tego przyzwyczaić albo przestać zwracać na to uwagę  i nie zapomnij że "każdy szanujący się motórzysta zakłada sobie jeszcze linke na szyje jak wsiada na motor"   
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i do takich stereotypów są dwa podejścia: w du.pie mam to oraz mam to głęboko w du.pie  po prostu trzeba się do tego przyzwyczaić albo przestać zwracać na to uwagę  i nie zapomnij że "każdy szanujący się motórzysta zakłada sobie jeszcze linke na szyje jak wsiada na motor"   
Stosuje to drugie podejscie, lepiej skutkuje ^^ Taa... O tej lince na szyje tez slyszalem, nie raz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie kazdy z rodziny odradza mi zakup motocykla i pasjoniwanie sie tym, bo to bardzo niebezpieczne. Jak gdzies kiedys uslyszalem "Ci co jezdza na motocyklach, zyja krocej. A ci co na nich nie jezdza, nie zyja wcale." i moze cos w tym jest.
Moi rodzice też tak mówili do momentu,aż brat kupił pierwsze moto jestem w trakcie robienia prawka, ale obawiam sie że będe ostatnia z rodziny,która sobie kupi motocykl, bo moi starsi mnie wyprzedzą. Ojciec odradzał tylko dlatego,że wie co sam robił za młodu teraz daje wskazówki Cwaniaczek ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.