Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Zamykanie Tematów Niewygodnych


giemul

Rekomendowane odpowiedzi

Zachodzę w głowę , co kierowało Moderatorką ,że zamknęła temat „pogrzebowy” .Tak jakoś nie rozumiem tej decyzji . Boimy się pisać o trudnych tematach ? Udajemy ,że ich nie ma? Czy zadziałała presja pewnej grupy interesu ? (cyt. : Jak za dużo będziesz podskakiwać podarujemy Ci urlop na kilka tygodni) .Temat był dość mocno temperaturowy i może dla niektórych ciężki do ogarnięcia , ale czy mamy pisać tylko o frędzlach do czopków ,albo do gumach do szlifierek , bo to forum motocyklowe ? Sprawa pochówku motocyklistów też jest tematem motocyklowym , więc nie kumam . Rozumiem oburzenie ( mam nadzieję ,że nie na pokaz ) osób związanych z tamtym tematem. Zawaliłem tam , i za to były przeprosiny , bo osoby związane z osobą żegnaną poczuły się dotknięte moim postem. To co stało się później , jest też ciekawe , z punktu widzenia " forumowania" .Bo zwyczajnie i bardzo dosłownie mnie wyzwano , używając obraźliwych epitetów .Ale to ja dostałem procenty , bo stałem po niesłusznej stronie . Mam te procenty w głębokim poważaniu , bo uważam że zostały mi wlepione w owczym pędzie . Nie będę zmieniał się ze strachu w baranka , tylko dla tego , że mam jeszcze do zebrania tylko 40 % i potem skończy się moja kariera na tym forum . Jeżeli tak się stanie , nie będzie dla mnie tragedii , bo brak możliwości wypowiadania się na forum na którym nie ma wolności wypowiedzi mnie nie przeraża jakoś . Ps . tamten temat zamknięto , a chciałbym tylko dodać jeszcze na koniec : To , że nie miałem na myśli konkretnej sytuacji , tylko pewne zjawisko które niestety istnieje ,czy się to komuś podoba czy nie , napisałem chyba dość wyraźnie .W dodatku przeprosiłem, jeżeli osoby znające Krzyśka poczuły się urażone . Ale widać są tak jeszcze zasmucone tragedią ,że nie chcą zrozumieć sensu mojej wypowiedzi . A już analitycznych wycieczek w stronę mojego miejsca zamieszkania i jego nazewnictwa , oraz łączenia ich z tematem ,nie rozumiem w ogóle , ale widać jeszcze wielu rzeczy nie rozumiem . Wytłumaczę więc ci Piotrze ,że nazwa HINDENBURG zamiast Zabrze została wpisana w moim CV tylko dlatego ,że byłem w czasie wpisywania się na to forum świeżo po „lekturze” nie widzianego dawno filmu Grzeszny żywot Francika Buły . Tyle i tylko tyle .Nie będę tego teraz zmieniał bo tobie czy kilku innym przewrażliwionym chyba lekko na tym punkcie to nie pasuje. Nie miałem zamiaru nikogo obrażać , a zostałem świadomie kilka razy publicznie obrażony( tamtych osób podejrzewam że nie ukarano, jeżeli tak proszę o wyprowadzenie mnie z błędu, brak odpowiedzi uznam za potwierdzenie) - puszczam tą konkretną sprawę w niepamięć , bo wiem co znaczy stracić kogoś bliskiego .Proszę tylko drugą stronę ( tę zbulwersowaną moim zdaniem ) o wykazanie przynajmniej minimum dobrej woli , ochłonięcie i zastanowienie się , bo może jest tak ,że stoimy jednak po tej samej stronie barykady . Manka , ten temat można również zamknąć . Ja swoje dopowiedziałem .Ale wolałbym żeby pozostał otwarty , bo może ktoś ma coś ciekawego do powiedzenia w kwestii moderowania i zamykania tematów tabu . Może stworzymy listę spraw o których nie wolno pisać , lub osób pod adresem których nie można kierować swoich przemyśleń ? Chciałbym też wiedzieć na przyszłość kogo wolno a kogo nie wolno obrażać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Giemul kieruj to pytanie do Manki bezpośrednio, powinna tam napisać oczywiście iż "podaruje" Ci urlop na kilka tygodni. Uważam, że pisanie szczerze w tamtym temacie było niestosowne fakt przeprosiłeś itd jednak nie uważam że szczerości trzeba się bać ;) A tym bardziej potępiać ją, bardziej sposób wyrażania owych myśli.Wg mnie pisać możecie o czym chcecie nawet o rodzajach kartofli byle nie naruszało to regulaminu forum, nie obrażało forumowiczów w efekcie nie prowadziło do kłótni nie zawierało tony wulgaryzmów itd. wypowiadać można się o wszystkim, ważne by robić to z "klasą".;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachodzę w głowę , co kierowało Moderatorką ,że zamknęła temat „pogrzebowy” .Tak jakoś nie rozumiem tej decyzji . Boimy się pisać o trudnych tematach ? Udajemy ,że ich nie ma? Czy zadziałała presja pewnej grupy interesu ? (cyt. : Jak za dużo będziesz podskakiwać podarujemy Ci urlop na kilka tygodni) .Temat był dość mocno temperaturowy i może dla niektórych ciężki do ogarnięcia , ale czy mamy pisać tylko o frędzlach do czopków ,albo do gumach do szlifierek , bo to forum motocyklowe ? Sprawa pochówku motocyklistów też jest tematem motocyklowym , więc nie kumam . Rozumiem oburzenie ( mam nadzieję ,że nie na pokaz ) osób związanych z tamtym tematem. Zawaliłem tam , i za to były przeprosiny , bo osoby związane z osobą żegnaną poczuły się dotknięte moim postem. To co stało się później , jest też ciekawe , z punktu widzenia " forumowania" .Bo zwyczajnie i bardzo dosłownie mnie wyzwano , używając obraźliwych epitetów .Ale to ja dostałem procenty , bo stałem po niesłusznej stronie . Mam te procenty w głębokim poważaniu , bo uważam że zostały mi wlepione w owczym pędzie . Nie będę zmieniał się ze strachu w baranka , tylko dla tego , że mam jeszcze do zebrania tylko 40 % i potem skończy się moja kariera na tym forum . Jeżeli tak się stanie , nie będzie dla mnie tragedii , bo brak możliwości wypowiadania się na forum na którym nie ma wolności wypowiedzi mnie nie przeraża jakoś . Manka , ten temat można również zamknąć . Ja swoje dopowiedziałem .Ale wolałbym żeby pozostał otwarty , bo może ktoś ma coś ciekawego do powiedzenia w kwestii moderowania i zamykania tematów tabu . Może stworzymy listę spraw o których nie wolno pisać , lub osób pod adresem których nie można kierować swoich przemyśleń ? Chciałbym też wiedzieć na przyszłość kogo wolno a kogo nie wolno obrażać.
i pomału zaczynasz dochodzic do tego samego zdania co ja ;) pewna osoba kasujac tu swoje konto kiedyś mi powiedziała to ma być wspólne jeżdzenie a nie gadanie i wyzywanie sie koniec mojego ot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji chciałem odpowiedzieć userowi Kinga, ale nie chciałem tego robić w tamtym, mocno już kontrowersyjnym, wątku. W sumie dobrze że jest zamknięty i bardzo dobrze że Giemul uruchomił nowy. BTW Giemul masz moje poparcie, wypowiedzi mocne i dosadne, ale w mojej opinii prawdziwe

Smutne to ,że nad czyimś grobem takie dyskusje trwają jakby co niektórzy nie znali bólu straty kogoś najdroższego? Fakt ,że nie wszyscy tłumnie swoich bliskich żegnają i fakt że nie każdy chce mieć fotkę przy trumnie... Jednak czyż takich dyskusji nie można się wystrzec choćby na inne spotkanie i na innym miejscu czy stronie ? Wszak każdy z nas kiedyś dostanie powołanie i już teraz widać kogo z nas moglibyśmy tak pożegnać wspólnie... I na pewno tak będzie - bo wszak nie ma nigdzie tak naprawdę samotnika motocyklisty nigdzie nie znajdziesz takiego co jest tak naprawdę SAM... Nawet mając odmienne zdania co do niejednego tak naprawdę każdy z nas tworzy społeczeństwo- motocyklistów nie piszę "rodzinę " bo sami wiecie jak w rodzinie różnie bywa... Ale wsiadając na moto - już tą społeczność tworzycie... i każdy co widzi motocyklistę na trasie czy każdy z "gości " co czyta te posty - jedno obiera po takim czymś co na siebie piszecie ..." Hm czyli ich ten świat motocyklistów nie jest aż tak wspaniały... hmmmm tam są też jak wszędzie indziej osły" a potem się dziwicie ,że o motocyklistach tak złe opinie wyrosły... Fakt ,że nie raz poruszaliśmy już ten temat - kogo można nazwać motocyklistą ale czy nazwanie doda komuś tego co nigdy nie miał - człowieczeństwa.. Kondolencje dla najbliższych [*] [*] [*]
Kinga, to że nie stawiam świeczek pod każdym tego typu smutnym i tragicznym wątkiem nie znaczy że nie żałuję człowieka i nie rozumiem jakie emocje targają jego najbliższymi. Nie znaczy to też że jestem mniej wrażliwy niż Ty czy inni.To że skomentowałem fakt fotografowania uroczystości pogrzebowych w tamtym wątku nie miało na celu bagatelizowania całej sprawy. Ja po prostu nie rozumiem po co komu takie zdjęcia. Czy za 10 lat podczas oglądania powiedzą >dżizas ale to był piękny pogrzeb< ?Ja nie rozumiem tego ani nie ogarniam swoim być może za małym rozumkiem.Ubolewam, żałuję i jest mi przykro że ktoś umiera.Pytanie oraz wniosek formalny do administratora forum: czy wypowiedzi z [*] w treści mogą nie być brane do statystyk opublikowanych postów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie oraz wniosek formalny do administratora forum: czy wypowiedzi z [*] w treści mogą nie być brane do statystyk opublikowanych postów?
Miałabym każdemu użytkownikowi odejmować jedną liczbę z licznika za postawienie "świeczki"? Wybacz ale nie widzę w tym sensu i szczerze powiedziawszy za dużo z tym roboty. To nie ilość postów jest wykładnią "jakości" rozmówcy ale ich treść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+1 ;)W tematach w "Ku przestrodze" świeczek nie stawiam i robienie zdjęć na pogrzebach uważam za zbędne (nie piszę nietaktowne, złe, nieodpowiednie bo nie mam zamiaru na ten temat prowadzić konwersacji)Zbędne bo:1. jeżeli fotografuję siebie na pogrzebie to... nie wiem po co2. jeżeli fotografuję uczestników innych to- mnie osobiście nie podobało się, kiedy kierowano obiektyw w moją stronę nad trumną znajomego czy kogoś z rodziny3. jeżeli fotografuję zmarłego to- nie chce tego oglądać, bo w pamięci ma pozostać żywy a nie jako ciało leżące w trumnie... ciało bez ducha.Niejeden z tych którzy postawili świeczkę, nawet nie "spojrzało w niebo" żeby uczcić pamięć. Ja jestem katolikiem i wolę w myślach odmówić "Wieczny odpoczynek..." niż postawić wirtualną świeczkę.Nie obiecuję, że odpiszę jeśli w jakikolwiek sposób odniesiecie się do mojej wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze trzeba merytorycznie czy już można wolne wnioski zapodawać? ja bym chciał żeby osoby po pięćdziesiątce przechodziły badania psychotechniczne przed uzyskaniem dostępu do internetu. osoby poniżej trzydziestki test z czytania ze zrozumieniem. i dla wszystkich obowiązkowy jakiś prosty test z poczucia humoru oraz dystansu do siebie i innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie pisać możecie o czym chcecie nawet o rodzajach kartofli byle nie naruszało to regulaminu forum, nie obrażało forumowiczów w efekcie nie prowadziło do kłótni nie zawierało tony wulgaryzmów itd. wypowiadać można się o wszystkim, ważne by robić to z "klasą".
również w ten sposób podchodzę do tematów, które zamierzam moderować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szykowała sie kłótnia, zmieniliście temat więc zamknięty.Piszcie se o czym chcecie, ale jak powiedziała Anushka z klasą, a nie...Treść zaczęła schodzić z tematu...a zamknęłam, by wyczyścić temat, o czym nie zawsze muszę informować. Czasem trzeba poczytać na spokojnie i przeanalizować.Juz kiedys był temat gdzie zaczeło sie wytykania goroli, zgłebioków i innych... wiec uprzedziłam fakty. Emocje opadły, ucichły..moze wrócicie do tematu.I otwieram Wam go dalej..bez czyszczenia, niech stracę.Ps. Giemul, procenty dostałeś nie w pedzie bo dłużej myślałam cyz Ci dac cyz pryzmknać oko. Ale jak sie ktos nie potrafi stosownie zachowac w odpowiednim miejscu.. to sorry, ale nikt nie przymyka oka.To cos jakby odbieranie telefonu, na pogrzebie. Wszyscy potepiaja. Ty zaczełeś odwalac szopke w pogrzebowym temacie, a wystarczyło se założyć temat, jak to uczyniłes i byłoby lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Treść zaczęła schodzić z tematu...a zamknęłam, by wyczyścić temat, o czym nie zawsze muszę informować. Czasem trzeba poczytać na spokojnie i przeanalizować.Juz kiedys był temat gdzie zaczeło sie wytykania goroli, zgłebioków i innych... wiec uprzedziłam fakty. Emocje opadły, ucichły..moze wrócicie do tematu.I otwieram Wam go dalej..bez czyszczenia, niech stracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli moge, wtrące swoje 3 grosiki.Myślę że Manka pokierowała się emocjami, jak większość zbulwersowanych osób w "tamtym" temacie. Widze też ze Giemul ma zdjete ostrzezenie, co jawnie dowodzi ze Manka postapila wlasnie pod wplywem tychze emocji. Przemyslala sprawe i chyba jest juz ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zapytam. W myśl którego punktu regulaminu Giemul dostał %% ?Jednocześnie nie ukrywam, iż czekam na odpowiedź i byłbym wdzięczny gdyby ktoś z trzymających władzę mógł odpowiedzieć na to pytanie.
Chłopie, jak mu je dałam, tka mu je od razu zdjęłam więc spokojnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.