Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Fotoradar Rybnik


mateusz1985

Rekomendowane odpowiedzi

a nie jest czasem tak że jak nie wskaże sie kto prowadził to ukarany zostaje właściciel pojazdu ??
Tak jest!! Miałem taką opcję we wrześniu pod kielcami (Straż Wiejska)Tylko wtedy nie przypisują punktów karnych bo nie wiadomo kto prowadził.Śmiech na sali z tymi fotoradarami. Już jakiś czas temu sąd w Wodzisławiu Śl. wydał wyrok że sm używa fotoradarów niezgodnie z prawem (przenośnych) a oni dalej swoje.Taki kraj ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej rażą auta z videorejestratorami. To co oni nagrywają to jest ich prędkość, a nie tego co przed nimi śmiga. Kiedyś była sytuacja, gość na ograniczeniu do 130km/h zasuwał 150km/h. Śmignął koło takiego radiowozu, a oni podjęli akcję. Zanim go dogonili cięli ponad 200km/h. I kto stwarza większe zagrożenie, facet na moto jadący 20 więcej, czy takie patafiany w aucie ważącym ponad tonę, nieoznakowanym, pędzącym 200 na godzinę. Ale to jest Polska, kraj absurdów i choroby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny temat wiec tez wtrące, moj dobry kumpel zresztą glinia (i nie byle jaki) mówi tak: idziesz do sądu i wskazujesz kierującego np w ten sposów " byl klient co chcia kupic moj motor, zostawil mi kase za niego ale chcia koniecznie się przejechac SAM, po przejażdżce stwierdzil, ze jednak niechce kupic, i oddalem mu kase a On oddal mi sprawne moto i mowisz ze kierowca byl kolo 30, szatyn, szpakowaty" i to wlasnie jest wskazanie kierujacego. Kumpel zapewnia ze na 100% dziala bo wlasciciel jak mowice kierowce wskazuje i to dosc dokladnie :-) ale policja niemoze go zidentyfikowac i wtedy 100% umożenie. Sam tego nietestowalem ale jak bedzie okazja to to sprawdze. Wkoncy to jest zgodnie z prawem a luki prawne trzeba wykozystywac. A wiem ze kumpel wie co mowi bo nacodzien sie z tym boryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny temat wiec tez wtrące, moj dobry kumpel zresztą glinia (i nie byle jaki) mówi tak: idziesz do sądu i wskazujesz kierującego np w ten sposów " byl klient co chcia kupic moj motor, zostawil mi kase za niego ale chcia koniecznie się przejechac SAM, po przejażdżce stwierdzil, ze jednak niechce kupic, i oddalem mu kase a On oddal mi sprawne moto i mowisz ze kierowca byl kolo 30, szatyn, szpakowaty" i to wlasnie jest wskazanie kierujacego. Kumpel zapewnia ze na 100% dziala bo wlasciciel jak mowice kierowce wskazuje i to dosc dokladnie :-) ale policja niemoze go zidentyfikowac i wtedy 100% umożenie. Sam tego nietestowalem ale jak bedzie okazja to to sprawdze. Wkoncy to jest zgodnie z prawem a luki prawne trzeba wykozystywac. A wiem ze kumpel wie co mowi bo nacodzien sie z tym boryka.
To jest dobre.A tak na marginesie rybnicka Policja ma dla swoich aut służbowych zarezerwowaną rejestrację zaczynająca się na SR 08...prywatnie takiej się nie dostanie(chodzi o auta nieoznakowane)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny temat wiec tez wtrące, moj dobry kumpel zresztą glinia (i nie byle jaki) mówi tak: idziesz do sądu i wskazujesz kierującego np w ten sposów " byl klient co chcia kupic moj motor, zostawil mi kase za niego ale chcia koniecznie się przejechac SAM, po przejażdżce stwierdzil, ze jednak niechce kupic, i oddalem mu kase a On oddal mi sprawne moto i mowisz ze kierowca byl kolo 30, szatyn, szpakowaty" i to wlasnie jest wskazanie kierujacego. Kumpel zapewnia ze na 100% dziala bo wlasciciel jak mowice kierowce wskazuje i to dosc dokladnie :-) ale policja niemoze go zidentyfikowac i wtedy 100% umożenie. Sam tego nietestowalem ale jak bedzie okazja to to sprawdze. Wkoncy to jest zgodnie z prawem a luki prawne trzeba wykozystywac. A wiem ze kumpel wie co mowi bo nacodzien sie z tym boryka.
na moto to może i dobre bo kask... ale w aucie jak widać dokładnie kto kierował to i tak już kicha bo co powiesz że jechał twój sobowtór a ty go nie znasz no to chyba troszku by nie pasowało....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moto to może i dobre bo kask... ale w aucie jak widać dokładnie kto kierował to i tak już kicha bo co powiesz że jechał twój sobowtór a ty go nie znasz no to chyba troszku by nie pasowało....
... ale jak wiem to jeszcze jest tak, ze jeżeli to Tobie stawiają zarzut, to jesteś niejako oskarżony a sam przeciwko sobie niemusisz zeznawac mało tego w swoje sprawiem mozesz mataczyć - czyli nierozpoznajesz sie, a jak jestes jako świadek, to możesz poprostu niepamietać. I tak sprawa zaczyna kołować w miejscu. A by orzec czy na fotce to Ty czy nie Ty, to chyba niewystarczy spojżenie sędziego i juz, tylko muszą byc powołani jacś biegli sądowi co to ocenią - więc gra niewarta jest świeczki i znow zaczynamy krecic sie w kolo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A by orzec czy na fotce to Ty czy nie Ty, to chyba niewystarczy spojżenie sędziego i juz, tylko muszą byc powołani jacś biegli sądowi co to ocenią - więc gra niewarta jest świeczki i znow zaczynamy krecic sie w kolo.
no ale nie jest czasem tak że jak powołają biegłego on oceni że to ty to kosztami jesteś ty obciążany czyli też kosztami tego że ten biegły wydał decyzje... wiec im to jedno czy go wezwą ty pokryjesz koszty...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.