Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Makabryczny Wypadek W Sosnowcu


Piotr Dudek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 141
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

"kondolencje dla rodziny [*] niech spoczywa w spokojuniech jego śmierć będzie dla nas przestrogą.... ""Przecież to mój przyjaciel zginął ;((((((To była czarna CBR 1000 RR z 2006 roku po którą byliśmy za Poznaniem. Kur..... tu nie chodzi o motocykl, zginęła najbardziej szczera osoba w moim życiu ;((((((( Mariuszku zawsze z Tobą ;(((((( to niemożliwe ;(((((""[*] sad.gif to będą najgorsze Święta dla paru rodzinWyrazy współczucia...""byłem jeszcze na spokojnie zobaczyć ślady shimmy które opisał Pan Piotr Dudek. Deszcz nie padał od tego czasu, jezdnia o tej porze ładnie oświetlona ale nic a nic nie widać żadnych śladów shimmowanego motocykla.Zaczepili mnie wędkarze z pytaniem czego szukam... ? no i tak rozpoczęła się rozmowa. Mówili, że siedzieli od rana na rybach i słyszeli to. Fakt faktem jest to skutek nieudanego lądowania z gumy przy sporej prędkości i pewnie złomiarze jutro wszystko wyzbierają, ale nie w tym rzecz.Mariusz po wypadku jeszcze żył, ktoś go próbował reanimować, a on w szoku prosił by go ratować. Z relacji wędkarzy pierwsza karetka która przyjechała nie była wyposażona w sprzęt by mu pomóc więc czekali na drugą już ponoć z odpowiednim wyposażeniem no ale... niestety""bjajtek masz racje , współczuje , chłopak w moim wieku , widziałem dziś w pracy reakcje jego znajomych - serce się kraje . Niech to będzie przestroga dla nas . Zawsze ta sama gadka : przyczepnośc , jakośc asfaltu itd. itp. [*]""Możesz odkręcać tysiąc razy a za tysięcznym pierwszym nie wyjdzie....chcesz żyć to nie odkręcaj wcale. Przesiądź się na coś bezpieczniejszego albo jeździj przestrzegając przepisy.Chłopaka lubiącego szybką jazdę spotkała najgorsza kara, i niesamowite cierpienie bliskich... strach myśleć o utracie znajomego a co dopiero go stracić.spoczywaj sąsiedzie .... "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te emocje są uzasadnione.Widziałeś kiedyś motocykl rozerwany przez minę przeciwczołgową bo ja dzisiaj widziałem.Ilu jeszcze w tym roku?A pomyślałeś co będzie na wiosnę?czyżby tak trudno było zrozumieć co mówią starsi z większym doświadczeniem.Prawie codziennie koło mojego warsztatu przelatują do odcinki motocykle w kierunku Strzemieszyc i może któryś z Was napisze PO CO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Ja na waszym miejscu już bym sprzedawał motocykle! ....
chwała ci za to że się przejmujesz znajomym i że masz świadomość że sam sobie pomógł lekko w drodze na tamten świat ,ale ochłoń trochę , proszę . Motocykle są dla ludzi , tak jak np brzytwa , gorzoła czy wysokie napięcie . Trzeba tylko wiedziec kiedy jak i ile . Dla bikera - (*)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Giemul prawi, szkoda chłopaka [*], choć chyba go nie znałem. Równie dobrze można zginąć wychodząc na zielonym na pasy, i wcale nie jest to hobby.Piotr tez ma rację, trzeba znać umiar, życie jest jedno, jak ktoś chce się tak bawic, to niech wypier.. na tor a nie na ulice!!! a jakby wjechał w malucha, w ktorym jedzie matka z dzieckiem, i dziecko by ucierpiało, to znowu byście robili zrzutę co łaska na leczenie?? Lepiej jest zapobiegać niż usuwać skutki. tyle ode mnie. szerokiej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt mu tego szacynku nie odbiera. Czasem nic nie działa na wyobraźnie tak jak szok kiedy się zobaczy jakieś masakryczne zdjęcia. Sam wczoraj trafiłęm na jakąś stronkę.Nie pamiętam adresu gdzie były tylko relacje i zdjęcia z wypadkó motocyklowych.Nie powiem żebym nie wymiękł i nie pomyślał o żonie i reszcie rodziny i dobrze się zastanowił czy nie sprzedać motocykla w pizdu. Mam szybkie auto którym lubię poszaleć ale motocykl traktuję rekreacyjnie i turystycznie bo wiem jakie idą zagrożenia z jazdy motocyklem.Ty możesz być super kierowcą z 50 latami doświadczenia ale niektórzy keirowcy puszek mają gdzieś twoje doświadczenie i czasem wbiją się w najmniej oczekiwanym momencie i odbiorą życie jakiemuś z naszych kolegów.Nie ukrywajmy.Nikt nie kupuje Bladego 1000 żeby jeździć nim zgiodznie z przepisami i jak jest ograniczenie do 50 to jechać 50 a jak 70 to 70.Jakieś 3 lata temu mój znajomy którego nie znałem za dobrze ale jednak go polubiłem od razu bo są tacy ludzie po prostu których się nei da nei lubić.Kupił Sobie Bandita 1200.Przesiadł się o ile dobrze pamietam z Shadowki 600. Zarejestrował motocykl bo był sprowadzony. Ruszył z podwórka i około 700m od domu już nie żył wpadając w rów i bijąc głową centralnie o betonowy mostek. "Córa" bo taki miał pseudonim nie był z tego co wiem tym z "nieśmiertelnych" którzy pędzili na złamanie karku. Nikt nie wie co się stało i jak się to stało ten zakręt przejeżdżał przecież miliony razy. Pamięć o ludziach pozostaje i smutek w naszych sercach i pustka dla rodziny której już nic nie jest w stanie wypełnić. Szanujmy się i nie obrzucajmy bluzgami.Ja się przemogłem i jeżdżę motocyklem ale mam cały czas świadomość że trzeba myśleć za innych i oczy mieć w dupie. A nie mówię już jak jadę z pasażerem a najczęściej jest to żona teraz to wogóle już utrzymuję 2x taki dystans jak normalnie i nigdzie nie nadużywam mocy.Każdego szkoda ale wmawianie ludziom na plastikach żeby jeździli spokojnie to walka z wiatrakami.Ich życie ich wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się z Panem P już droczyć jak było ale chwalenie się zdjęciami z miejsc tragedii i zabawy w zgadywanki "co to było" to już trochę przesada nawet jak na tak "doświadczonego motocyklistę". Chłopak jaki był taki był ale teraz należy mu się choć odrobinę szacunku !!
Każdego szkoda ale wmawianie ludziom na plastikach żeby jeździli spokojnie to walka z wiatrakami.Ich życie ich wybór.
[*] R.I.P.Mozliwe ale taka walka jest warta kazdego uratowanego zycia kazdemu kto choc przez chwile skloni sie do refleksji.Za kazdym razem staram sie komus przekazac cos, rade, cokolwiek, jesli widze ze ewidentnie robi cos zle i kiedys to skonczy sie źle (np. wyprzedzanie prawym poboczem podczas gdy reszta grupy wyprzedza lewym pasem).Moze z tego powodu wielu mnie nie lubi bo ich wqrwiam, bo sie wymadrzam czy cos, nie wazne. Wazne ze moze kiedys dzieki temu ktos nie bedzie musial po ktoryms z nas plakac.Kazda rada sklaniajaca do refleksji, opanowania, nauki jest dobra i przydatna. Wielu z nas kiedys zaliczyło glebe w ten czy inny sposob. Kazdy z nas to potem analizowal (jesli przezył) i co Wam wyszlo z analiz sytuacji ? Trzeba sie tego trzymac.Zyjcie i dajcie zyc innym. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony chciałbym złożyć najszczersze kondolencje rodzinie i znajomym tego chłopaka.Spoczywaj w spokoju [']...i oby twój fatalny los był przestrogą dla innych a co najważniejsze dla mnie!!!Chciałbym również dołożyć swoje 3 grosze do całej dyskusji. Nie ma sensu przytaczać poszczególnych wypowiedzi. Powiem tylko jedno. Inteligentni i rozumni uczestnicy tej rozmowy wyciągną odpowiednie wnioski. Szkoda mi tylko tych napinaczy do których nic nie trafia i w dalszym ciągu szpanują byle by tylko wyjść na twardziela.Życzę każdemu z was razem i z osobna aby kolejny temat w tym dziale nie dotyczył Ciebie.Proponuję założyć nowy temat w innym dziale do takiej dyskusji a zmarłym dać spokój i uszanować i prawo do odpoczynku w spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie wedlug mnie to miejsce nie nadaje sie do gumowania. jest fatalne, co z tego ze jest nowy asfalt połozony. Jezdnia ma moze 5,5m szerokosci, o poboczu nawet nie ma co zbytnio mowic bo jesli na nie wpadniemy to juz wiadomo ze po nas ( obizone o kilka cm od poziomu jezdni) bezsposredni kontakt z gesta zabudowa lesna, parkujace auta na poboczu wystajace czescia na jezdnie, wilgotna jezdnia w wyniku bliskiego kontaktu z jeziorkiem i duzego zacienienia z powodu w/w drzew. do tego mamy jesien liscie i inny syf na drodze. to naprawde nie jest miejscowka do tego typu zabawy.....ale nie bedziemy teraz tego roztrząsać. Zginał jeden z Nas z własnego powodu, nikt mu nie kazał tam i tak jezdzic sam tego chciał. Zaden kierowca puszki mu nic nie zrobil. Nie bronie go ani nie neguje. Poprostu Panowie myślmy co robimy sami bo nie tylko puszki nas wykanczaja ale my sami siebie nasza glupota i brawura. Ktos tu napisal ze miał żone, córkę. My też mamy rodziny więc mamy naprawde dla kogo żyć.Jemu niestety nie było dane....Spoczywaj w spokoju Bracie a na niebieskich autostradach śmigaj z rozwagą. [*]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie wedlug mnie to miejsce nie nadaje sie do gumowania. jest fatalne, co z tego ze jest nowy asfalt połozony. Jezdnia ma moze 5,5m szerokosci, o poboczu nawet nie ma co zbytnio mowic bo jesli na nie wpadniemy to juz wiadomo ze po nas ( obizone o kilka cm od poziomu jezdni) bezsposredni kontakt z gesta zabudowa lesna, parkujace auta na poboczu wystajace czescia na jezdnie, wilgotna jezdnia w wyniku bliskiego kontaktu z jeziorkiem i duzego zacienienia z powodu w/w drzew. do tego mamy jesien liscie i inny syf na drodze. to naprawde nie jest miejscowka do tego typu zabawy.....
I otóż to...to nie są miejsca na szybkie gumy...niestety u nas barkuje starych lotnisk i bezpiecznych pasów strartowych, gdzie pobocze to miękka łąka i nie ma opcji coby w coś przywalić...szkoda chłopaka, pewnie jak każdy z nas chciał polatać na gumie i coś nie wyszło...Kondolencje dla rodziny i znajomych [*]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajcie spokoj wszystkim spekulacjom i co by bylo gdyby...zycia mu to nie zwroci, niech spoczywa w spokoju..... lepiej sie za niego pomodlcie zapewne bardziej mu to pomoze niz wasze gdybania...Ten u góry go potrzebowal...widac ma zapotrzebowanie w tym tygodniu na mlodych ludzi ;(Duzy sily dla rodziny i przyjaciol....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.