Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

3 Motocykle...


kiler600r

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 98
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

180 to wcale nie jest dużo jak na tamtą drogę, myślałem że jechali szybciej sądząc po tym że matiz dachował a przecież jeszcze była droga wyraźnego hamowaniapani z matiza pewnie zalicza się do tych rozgarniętych i nawet gdyby jechał 80 też by nie zauważyła tylko skutki byłyby mniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[*] dla motocyklisty.nie ma co ukrywac.. skoro matiz dachowal to sila uderzenia musiala byc spoooora...ostatnio wracalem z wawy i jechalem predkoscia znacznie przekraczajaca predkosc autostradowa i zajechala mi ciezarowka na prostej drodze...wkur... sie, na maxa wystraszylem bo max hamujac przecisnalem sie na milimetry po bialym namalowanym pasku od strony pasa zieleni (tam gdzie zaczyna sie asfalt) i co????podejrzewam ze na wskutek szybkiego przemieszczania sie, kierowca nie mial prawa mnie zauwazyc....jezdzimy szybko i takie rzeczy moga sie zdarzyc kazdemu... jesli wszyscy jezdziliby z predkosciami przepisowymi, to wypadkow byloby mniej...co z tego ze puszkarze musza patrzec w lusterka, skoro jadac ponad 200 km/h sekunde wczesniej nas w nich nie widac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda chłopaka
szkoda szkoda ale jaki musial byc szlag ze auto poszło na dach... przed prostą jest seria 3 zakrętów jak ktoś umie to przejdzie je na dużej pecie, potem wyjście na prostą i odkręcenie do maxa - zgdonie z postami "jedź z głową" [czy jakoś tak] jak wali się 270 kierowca ma 0,5 s na reakcje ...szkoda motonity
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten który zgiął miał na imię Bartek był zajebistym facetem i Przyjacielem, Michał jest w ciężkim stanie ma uraz głowy oby z tego wyszedł Gocu bez większych obrażeń. Dlaczego BÓG zabiera Wspaniałych LUDZI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Co tu mieszać Boga tam, gdzie ludzie - jacy by nie byli, ale ci akurat jak nic "cięli" ostro łamiąc nie tylko boskie, ale ludzkie kodeksy - od początku do końca "zgotowali sobie ten los"!? Ja przepraszam z góry wszystkich tu obecnych, ale sarkazm z jakim piszę to po prostu wypadkowa mojej bezsilności pomieszana ze współczuciem dla poszkodowanych Kolegów! Sam jeżdżę motkiem 1100cm3 - jeżdżę, nie szaleję! - co nie wyklucza, że jak nie "ja kogoś kiedyś", bo choć rozsądnie wolny jestem gdzie powinienem, zawsze może się zdarzyć buumm - to kiedyś "ktoś mnie", bo akurat jemu zabraknie czy to rozsądku, czy minimum "powolności" lub stopy wolnego przed zderzakiem!! Poniższe to zwykła u mnie reakcja na ludzką głupotę i brak wyobraźni - że ktoś tu za szybko jechał, to - widać po skutkach - raczej pewne! Reakcja na nieuctwo - i to szkolne (gdzież oni byli, kiedy na lekcji fizyki wykładano im o bezwładności, masie, o pewnych "nie do przeskoczenia" wielkościach fizycznych - jednych zależnych od kwadratu drugich, lub samych przy niewielkim "dygu" prędkościomierza rosnących lawinowo do kwadratu i sześcianu, o energii ciała będącego w ruchu, o popędzie i pędzie, o współczynnikach przyczepności, tarcia itp .komunały!!) , i to nieuctwo życiowe: przecież oni mieli Internet, pewnie jak wszyscy tu obecni byli aktywnymi "oglądaczami" fizycznych i zdrowotnych skutków motocyklowej brawury tysiącami dostępnej na YouTube!! I Co z tego? I NIC z tego!! Czyżby "to" miało spotykać tylko innych - bo nas - że już pociągnę ten "wątek boski" - wierzących, modlących, na tacę rzucających, pielgrzymujących, motorki wychuchane co roku święcących, księdza po kolędzie przyjmujących - ZA CO?? Jakby w tym poparanym życiu wszystko "stało" na handlowej, tak w religiach wszechobecnej zasadzie "coś za coś" - "my ci Panie cześć i chwałę, a ty nam "pieczoną chałę"...!? I gdyby tylko nie te przeklęte prawa fizyki... Przepraszam - a co ma PIERNIK niematerialnej, często powierzchownie hałaśliwej, pokazowej religijności do WIATRAKA nieubłaganych praw rządzących materialnymi układami inercyjnymi? Czyżbyśmy, jak wszyscy po drogach jeździmy, zapomnieli porzekadła - "pomóż sobie niebożę, a Bóg ci dopomoże"? Że - trawestując oryginał - "...nie ci, co mówią Panie, Panie...etc... ale ci, co przestrzegają Prawa i czynią wolę Prawodawcy"? A jakże często wolą prawodawców jest, byśmy - jeśli już jedziemy i jeszcze nie myślimy - chociaż po znakach patrzyli, i nie mieli ich "na poboczu"?Więcej na ten drażliwy i bolesny temat - ryzykując ostracyzm środowisk mających sobie za nic wszystko i wszystkich - ośmieliłem się napisać pod http://www.grupa-poludnie.info/viewtopic.p...c&start=180"Szkoda - westchnął Wielki Złomiarz rozkładając swe Uniwersalne Klucze... - takie piękne motocykle - i tak tragicznie zginęły...a teraz moje dzieci pójdziecie do przyczepy - i dalej, na rynek... na przeszczepy".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja na tym forum za podobne poglądy jestem srednio co drugi post wysyłany do piekła bo o epitetach nie wspomne. mam tylko nadzieje ze ta smierc bedzie nauczka dla innych... ale to tylko moja nadzieja...
To daleko cię przezorniacy nie wysyłają! - pewnie dlatego, że chcą Cię mieć pod ręką, by ci co chwila otwartą dłonią po łbie "robić Benny Hila"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu mieszać ..........
Strasznie nieposkładanie przekazujesz swoje przemyślenia . W meritum nie wnikam .Mniej słów , więcej konkretów . Odnośnie wypadku - nie chcę oceniać bo to nie miejsce do tego . Wyciągnąć wnioski jednak można dla swojej świadomości ( taki jest chyba również cel działu -ku przestrodze ) . Chyba nikt nie podważa tezy , że chopaki cisneli "tetko" ostro . Jedni będą krytykować ."To nie grzech śmiertelny" powiedzą inni . Problemem jest jazda z takimi prędkościami w grupie . To już jest wyższa szkoła jazdy . Zabrakło czegoś .Może zgrania , może komunikacji , doświadczenia czy przezorności . Może wszystkiego po trochu . Adrenalina to potężny narkotyk , czasem jak widać śmiertelnie ciężki . Każdy z nas czasem pociska , im akurat wtedy nie wyszło . Nikogo nie namawiam do tak niebezpiecznej jazdy , wręcz przeciwnie -odradzam zdecydowanie ! Na pytanie - czy warto ? każdy musi sam sobie odpowiedzieć . Jest to kwestia pewnej świadomości . [*]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie nieposkładanie przekazujesz swoje przemyślenia . W meritum nie wnikam .Mniej słów , więcej konkretów .
Bogać tam "nieposkładanie" - celowo stosuję pewne stop-metody, by pobudzić do myślenia, jak kto jeszcze młody, i - dziw! - żyje, choć to ostatnio coś wychodzi z mody... zwłaszcza u tych, co linkę wiążą na swe szyje !! Kiedy czytam posty ciurkiem tu pomieszczane, w emocji i jakby od niechcenia pisane - to tam dopiero mam festiwal "nieposkładaności", aże bolą kości - od literówki, zero znaków przestankowych, po spacje, odstępy, pozbawione racji "racje"... no i ta powszechna ojczyzna-polszczyzna ...Ale jedno jest wszem-wobec wiadome - nie ważna jest postów tych forma, kiedy przed nami pisowni reforma - ważne, byś przekazał swoje przemyślenia, by inni zrozumieli, co cię trappi, nie ważne czyś w desperacji, czy też jesteś "happi" .ps. księdzem - jak mi tam ktoś próbuje "dać święcenia" - nie jestem i nie byłem, ale akurat tej grupie zawodowej nie radzę... wchodzić mi w paragon, bo - choćby i z papieżem - to sobie poradzę !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnierz było to tak : Jechali dość szybko (koło 180)b(...)bnie są to potwierdzone informacje . Tak mi powiedziała jedna osoba. A wiadomo świat jest pełen ludzi chcących zrobić afere. Lecz nie wykluczam że to prawda ;/
To weź bredni nie wypisuj, bo nikomu Twoje niepotwierdzone rewelacje nie potrzebne,
Bogać tam "nieposkładanie" - celowo stosuję pewne stop-metody, by pobudzić do myślenia, jak kto jeszcze młody, i - dziw! - żyje, choć to ostatnio coś wychodzi z mody... zwłaszcza u tych, co linkę wiążą na swe szyje !! Kiedy czytam posty ciurkiem tu pomieszczane, w emocji i jakby od niechcenia pisane - to tam dopiero mam festiwal "nieposkładaności", aże bolą kości - od literówki, zero znaków przestankowych, po spacje, odstępy, pozbawione racji "racje"... no i ta powszechna ojczyzna-polszczyzna ...Ale jedno jest wszem-wobec wiadome - nie ważna jest postów tych forma, kiedy przed nami pisowni reforma - ważne, byś przekazał swoje przemyślenia, by inni zrozumieli, co cię trappi, nie ważne czyś w desperacji, czy też jesteś "happi" .ps. księdzem - jak mi tam ktoś próbuje "dać święcenia" - nie jestem i nie byłem, ale akurat tej grupie zawodowej nie radzę... wchodzić mi w paragon, bo - choćby i z papieżem - to sobie poradzę !
Załóż Pan sobie nowy temat na swoje piękne przemyślenia. Chętnie podyskutuję, ale może miejsce do tego średnie?W poprzednim poście odpisałeś Dobi, która uczestniczką zdarzenia nie była, a jedynie jest zranioną tym wypadkiem osobą, nie ma się co dziwić jej emocjom. Podejrzewam, tak jak napisał Tazzman i w pełni się z nim zgadzam, że wiedzieli co robili i jakie mogą być konsekwencje. Podejrzewam, że większość z nas wie i Boga winić nie będzie, a nawet zajechanie drogi zrozumieć może.Więcej się już w tym temacie nie wypowiadam.Zdrowia tym, co przeżyli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po obejzeniu tego filmu po raz kolejny sie utwierdzam ze czesc ludzi jedzie na pogrzeb sie polansowac. niektorzy nawet mieli radoche ze moga sobie przegazowacżenujące.
kolego nie przesadzasz z takim sformułowaniem ja nie zauważyłem tu lansu u nikogo przychamuj swoją wyobrażnie bo ludzie przyjechali pozegnac jednego z nas pomimo takiej pogody jak było widać ..... u nas tez było 2 takie sytuacje i dużo sie oferuje przyjedziemy przyjedziemy na pogrzeb i co na 30 przyjechalo tylko 5 bo nikomu nie chcialo sie dupy ruszyć tak że podziw dla tych ludzi i szacun że przyjechali i godnie pozegnali jednego z nas !!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po obejzeniu tego filmu po raz kolejny sie utwierdzam ze czesc ludzi jedzie na pogrzeb sie polansowac. niektorzy nawet mieli radoche ze moga sobie przegazowacżenujące.
uważam że bardzo Cię poniosło . Zauważ że ta przegazówka nie była dla lansu, to porzrgnanie , ale Ty pewnie nie rozumiesz Tak dla ciekawości Ci napiszę że jak żołnież zginie to też na pogrzebie strzelają i nie dla lansu .Szkoda chłopaka:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po obejzeniu tego filmu po raz kolejny sie utwierdzam ze czesc ludzi jedzie na pogrzeb sie polansowac. niektorzy nawet mieli radoche ze moga sobie przegazowacżenujące.
Tak się składa że byłem na tym pogrzebie osobiście aby pożegnać kolegę i mimo tej pogody przyjechałem do Myszkowa z Gliwic i nie tylko ja. Napewno zrobiłem to nie dla lansu tylko z szacunku dla zmarłego tragiczie Bartka, który był świetnym gościem. (do wyboru w tym samym czasie miałem przecież blokedę na A4, ale tam nie pojechałem)Film o któym się tak wypowiadasz też mnie tam ujmuje jak i wielu innych. Bedąc osobiście na miejscu nie zauważyłem aby ktoś miał "radoche że moga sobie przegazować".Więc jak tam nie byłeś to nie pierd....ol mi tu że ludzie jeżdżą na pogrzeby dla lansu.
kolego nie przesadzasz z takim sformułowaniem ja nie zauważyłem tu lansu u nikogo przychamuj swoją wyobrażnie bo ludzie przyjechali pozegnac jednego z nas pomimo takiej pogody jak było widać ..... u nas tez było 2 takie sytuacje i dużo sie oferuje przyjedziemy przyjedziemy na pogrzeb i co na 30 przyjechalo tylko 5 bo nikomu nie chcialo sie dupy ruszyć tak że podziw dla tych ludzi i szacun że przyjechali i godnie pozegnali jednego z nas !!!!!!
uważam że bardzo Cię poniosło . Zauważ że ta przegazówka nie była dla lansu, to porzrgnanie , ale Ty pewnie nie rozumiesz Tak dla ciekawości Ci napiszę że jak żołnież zginie to też na pogrzebie strzelają i nie dla lansu .Szkoda chłopaka:(
A wy chłopaki nie denerwójcie się tak bo złość piękności szkodzi - na przyszłość takie posty chyba trzeba pomijać milczeniem. Tą wypowiedzią napewno sobie zwiększył sprzedaż tłumików
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.