Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Salmopol


duch07

Rekomendowane odpowiedzi

Jadąc dziś przez Salmopol widziałem wypadek dwóch motocykli.Jeden to Honda 900-tka a drugi żólty,chyba Suzuki.Było to na zjeździe w kierunku Wisły,w sumie na kawałku prostej.Wyglądało na to że jadący od Wisły motocyklista wyjechał na pas przeciwny gdzie jechał drugi motocyklista.Obaj sie raczej obtarli,nie było czołówki ale uderzenie bylo dość mocne.Jeden,ten co jechał z dołu dość mocno przeciorał sie po asfalcie i leżał na środku drogi a drugi polecial w las a raczej w dół,a jest tam dość stromo.Bardzo dobrze zachowali sie kierowcy puszek,zablokowali natychmiast droge w obu kierunkach i udzielali pierwszej pomocy leżacemu,Drugiemu tez pomagali,ten siedzial oszołomiony na poboczu.Karetki,dwie wezwane,jedna przyjechala po dobrych 15 minutach razem ze strażą pożarna,druga dojechala chyba jeszcze z 10 minut później.Mam nadzieje że wszystko sie dobrze skończy.Ten co leżał na asfalcie był w pełnym ubiorze i chyba to w dużej mierze go uchroniło przed większymi obrażeniami,drugi,ten co poleciał w las był w dżinsowym wdzianku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierowcy udzielili pomocy bo im motocykl i kierowca zatarasował przejazdco za niefart na prostej takie starcie
Nie do końca kolego.Byli też nerwowi co koniecznie chcieli przejechać bo nawet dałoby sie ale Ci co zablokowali przejazd ich nie puścili.Widziałem jak latali za woda dla rannego,apteczek kilka leżało otwartych.Nawet jak chcieliśmy dżwignąć motor,nie pozwolili bo lało sie paliwo.Naprawde,zorganizowali sie ludziska na miejscu pierwsza klasa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Swoją drogą to przez takie wypuszaczanie się na pas z przeciwka też bym już kilka razy wylądował oprzez innego w rowie ...
Też miałem kiedyś podobny przypadek jadąc drogą wzdłuż Jeziora Żywieckiego wyskoczył mi na łuku 929 wtedy tez mało brakło i pisali by o mnie.Wracając do kierowców puszek udzielających pomocy nie sadzajcie wszystkich po jednej stronie że oni są najgorsi i nie pomagają znam klika przodków gdzie zachowali sie podobnie. Znam przypadek gdy jeden z moich znajomych jak miał ślizga koło Jaworzna przez standardowe zajechanie drogi z prawego pasa na lewy to kierowca puszki który był świadkiem gonił tego gościa który mu zajechał bo tamten uciekał.A tym co pewnie się spieszyło i chcieli jechać to albo byli z Warszawki albo Przedstawiciele Handlowi im się zawsze śpieszy.Szybkiego powrotu do zdrowia chłopaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem kiedyś podobny przypadek jadąc drogą wzdłuż Jeziora Żywieckiego wyskoczył mi na łuku 929 wtedy tez mało brakło i pisali by o mnie.Wracając do kierowców puszek udzielających pomocy nie sadzajcie wszystkich po jednej stronie że oni są najgorsi i nie pomagają znam klika przodków gdzie zachowali sie podobnie. Znam przypadek gdy jeden z moich znajomych jak miał ślizga koło Jaworzna przez standardowe zajechanie drogi z prawego pasa na lewy to kierowca puszki który był świadkiem gonił tego gościa który mu zajechał bo tamten uciekał.A tym co pewnie się spieszyło i chcieli jechać to albo byli z Warszawki albo Przedstawiciele Handlowi im się zawsze śpieszy.Szybkiego powrotu do zdrowia chłopaki
I napisz jeszcze potem, ze motocykliści mają złą opinię,że dawcy, że zapierdalają na kole 100km/h po mieście.... dziwisz się skoro każdy generalizuje tak jak Ty to zrobiłeś... Sam jestem przedstawicielem i mimo, że nieraz mi się w życiu śpieszyło ale jakoś nigdy nie pozostałem obojętny na krzywdę drugiej osoby.... Tyle w temacie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I napisz jeszcze potem, ze motocykliści mają złą opinię,że dawcy, że zapierdalają na kole 100km/h po mieście.... dziwisz się skoro każdy generalizuje tak jak Ty to zrobiłeś... Sam jestem przedstawicielem i mimo, że nieraz mi się w życiu śpieszyło ale jakoś nigdy nie pozostałem obojętny na krzywdę drugiej osoby.... Tyle w temacie....
Miałem na myśl coś innego, miało to być raczej podtekstem do śmiechu. Będąc kierowcą jeżdżącym po Polsce taki mi się wniosek mi się nasunął bo znam to z życia. No ale cóż widocznie uraziłem twoją męskość. To Przepraszam cię bardzo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do kierowców puszek udzielających pomocy nie sadzajcie wszystkich po jednej stronie że oni są najgorsi i nie pomagają znam klika przodków gdzie zachowali sie podobnie. Znam przypadek gdy jeden z moich znajomych jak miał ślizga koło Jaworzna przez standardowe zajechanie drogi z prawego pasa na lewy to kierowca puszki który był świadkiem gonił tego gościa który mu zajechał bo tamten uciekał.
my też czasami jestesmy kierowcami puszek no nie? może to tez byli motocyklisci!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co te klutnie?????? w przepisach wyraznie jest napisane ze kazdy ma udzielic pierwszej pomocy!!! za nie udzielenie grozi kara pozbawienia wolnosci!!!!.A jezeli wypadek byl z poszkodowanymi badz ofiarami to pojazdy maja pozostac na miejscu i nie nalezy usowac ich z drogi. Wiec nie rozumiem tego o co wy sie klucicie????? ZDROWIA DLA MONITOW!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśl coś innego, miało to być raczej podtekstem do śmiechu. Będąc kierowcą jeżdżącym po Polsce taki mi się wniosek mi się nasunął bo znam to z życia. No ale cóż widocznie uraziłem twoją męskość. To Przepraszam cię bardzo.
co na mysli miales innego?ja jako powiedzmy czlowiek pracujacy w branzy handlowej (mozesz mnie nazwac handlowcem) robie samochodem min 6 tys miesiecznie, kiedys robilem nawet i po 10 tys...i myslisz ze celowo zajezdzalem wszystkim droge, spychalem motocykle itp???wg mnie wlasnie miales na mysli, ze handlowcy zajezdzaja droge... skoro jezdzisz po polsce, to zakladam ze duzym mobilem... to powiem Ci ze niektorzy tirowcy to max skurw..... bo zajezdzaja droge.... specjalnie napisalem ze niektorzy bo nie chce tutaj generalizowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sie to dzieje coraz to młodsi wsiadaja na zbyt wielkie motory jak na nich i potem tego widać skutki,jeszcze nie raz usłyszymy o 18 latku lub 16 latku bo to jeszcze dzieci które nie maja pojecia o śmiganiu na takich motorach i nie majacych praktyki i umiejetnosci oby bylo ich jak naj mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te winkle na salmopolu są zdradliwe. Jak nie zna się drogi cza cholernie uważać bo wynosi i jest taki jeden zakręcik gdzie ciężko się zmieścić jadąc szybko ,aby nie wyjechać na przeciwny pas ruchu ( i tam się pewnie chłopaki trafili ) Ja też miałem przygodę na salmopolu bo było troszkę za szybko i trąc kolanem o asfalcik tylne koło załapało żwir i piach z pobocza i dalej nie muszę już tłumaczyć jak się to skończyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co na mysli miales innego?ja jako powiedzmy czlowiek pracujacy w branzy handlowej (mozesz mnie nazwac handlowcem) robie samochodem min 6 tys miesiecznie, kiedys robilem nawet i po 10 tys...i myslisz ze celowo zajezdzalem wszystkim droge, spychalem motocykle itp???wg mnie wlasnie miales na mysli, ze handlowcy zajezdzaja droge... skoro jezdzisz po polsce, to zakladam ze duzym mobilem... to powiem Ci ze niektorzy tirowcy to max skurw..... bo zajezdzaja droge.... specjalnie napisalem ze niektorzy bo nie chce tutaj generalizowac
chciał się wywinąć z bezmyślnej wypowiedzi ale mu nie wyszło ;) trzeba pomyśleć dwa razy zanim wykona się taki manewr.
Sorry bardzo pokaż mi gdzie napisałem że cytowany „Przedstawiciel Handlowy” spycha motocyklistów ?? !! co ?? !!Też się z tym z zgadzam że są „niektorzy tirowcy to max skurw..... bo zajezdzaja droge....”Ale tak bywa gdy stoisz na zwężce gdzie idzie prawy pasek a z lewego wbija ci się „niektórzy” Handlowcy jak by nie mógł jechać jak wszyscy po mało bo myślą że coś przyśpieszą tym.Właśnie dlatego napisałem że chodzi mi o coś innego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak bywa gdy stoisz na zwężce gdzie idzie prawy pasek a z lewego wbija ci się „niektórzy” Handlowcy jak by nie mógł jechać jak wszyscy po mało bo myślą że coś przyśpieszą tym.
taaaa.. i tylko i wylacznie handlowcy sie wpychaja...to tak samo jak napisac ze wszyscy motocyklisci zapier.. po miescie 250 km/h i kreca do odcinki o 2 w nocy jezdza po osiedlu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.