Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Shoei XR 1100 Diabolic Cimmerian vs. Schubert S1 Pro Red Furious Kto doradzi, jazda turystyczno sportowa.edit: wybrałem shoei'a - zobaczymy jak się będzie spisywał, generalnie mało opinii na necie ale myślę, że skoro ulepszyli bdb XR1000 to nie może być kichy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tazz, orientujesz sie gdzie znajde sensownego dealera Sharka? Podejrzewam, że mało który sklep który ma w ofercie RSR2 będzie w stanie sprowadzić model w konkretnym malowaniu, no chyba że sie myle?
importerem Sharka w Polsce jest Inter Cars S.A. a dealerami siec Inter Motors i na slasku np PitStop Sosnowiec.Co do malowan o niestety jak to w Polsce bywa nikt nie sciaga pelnej palety kolorow.z 2009 kolekcje sobie zobacz w katalogu inter motors 2009 i podjedz do jednego z dealerow i zamow.Na 2010 malowania zamowili wiec dostawa znajac zycie bedzie pewnie na wiosne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kasku do 650 zł.W oczy rzuciły mi się AGV S4 i HJC CL-ST, ewentualnie Nolan N84 CLASSIC.Wszystkie mierzyłem i w sumie wypadają podobnie, AGV jest trochę mniej wygodny od tamtych, ale nie uciska.Podobno AGV ma badziewne szybki, ale w teście SHARKa ma najwyższą notę.Jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie latałem z kasiem UVEX RS 737,nooo i muszę powiedzieć że jak dla nie kapitalnie,cichy ,szybka macrolon,a anti-fog nawet przy śmiganiu +5 stopni zero parowania.Budżet miał być mało i dobrze a zapłaciłem za niego 650zł
shark s 500, s800, agv (teraz sa wyprzedaze z tego co mi wiadomo i model od stealth w gore juz nie ma problemu z parowaniem szybko.w tej cenie to za duzego wyboru nie masz z naprawde dobrych kaskow (poza wyprzedazami oczywiscie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam niebede zakładał nowego tematu szykuje sie na zmiane kasku mam w tej chwili SHARK RSX ja do zalet tego kasku zaliczam duza wygode i jest lekki no i wentylacja wystarczajaca do wad niby nierysujac sie szyba ale jednak sie porysowała i to ostroczego bym oczekiwał od nowego kasku: blenda ale w srodku kasku, cichszy, dobra wentylacja i bezpieczny no i jak sie da to lzejszy niebede ukrywał ze chodzi mi o kask z wyzszej pólki gdyz miałem okazje przetestowac swoj kask w sytuacji extremalnejpod rozwage biore:SHOEI XR-1000,XR 1100, X-SPIRITSHARK RSR 2 karbon (faworyt)AGV GP -TECHSUOMY- EXTREMLAZER- carnbonSHUBERT S1 (chyba ten model)ARAI RX7 ?????malowanie nie bedzie brane pod uwage jako priorytet a cena w wiekszym stopniu jednak nie jest to kryterium najwazniejszymprosze o opinie osob ktore korzystały z ktoregos z kaskówpozdrawiam
Ja mam XR-1000 Diabolic 3. Choc nie mialem jeszcze okazji w nim jezdzic, ale samo zalozenie go na glowe po przesiadce ze starego kasku to niebo a ziemia. Idealnie dopasowany do glowy, solidne wykonanie, dobra uszczelka miedzy szybka a kaskiem, antyfog w zestawie, swietnie malowanie (jak dla mnie) no i cena nie za duza. A jak trafisz okazje na allegro na jakis prawie nowke, 1 lub 2 razy zalozony badz od znajomego to kupisz za duzo mniejsze pieniadze (w moim wypadku bylo to jedyne 600 zl - kask jak nowy, pachnie jeszcze nowoscia ,-) )Zatem polecam :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja polecam kaski Schuberth !! Śmigam w C3 który powala mit o "głośnych szczękowcach" Z tego co wiem to chłopaki w ratka-motocykle mają niezły ubaw z gości którzy próbuja kaski przed zakupem. Biora na przejażdżke integrala Shoeia , potem szczękowca Schubertha a po powrocie ich miny są bezcenne "jak może być tak cicho??, aż taka różnica " itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam XR-1000 Diabolic 3. Choc nie mialem jeszcze okazji w nim jezdzic, ale samo zalozenie go na glowe po przesiadce ze starego kasku to niebo a ziemia. Zatem polecam :-)
super, ze uwazasz kask za swietny, jesli pasuje na glowe... moja czapka tez pasuje na glowe, ale raczej na kask bym tego nie polecil....ogolnie xr 1000 jest ok, bo wiele osob w nim jezdzi i ma w miare dobra wentylacje, ale sory.. twoj argument ze miales cos na glowie to raczej nie jest opinia, w ktora bym uwierzyl hehhe.a z tych kaskow o ktorych mowa, to ja mam gp-techa 2 sezony i ogolnie jestem max zawodolony. Super pasuje, super wentylacja (wentylacja taka ze kumpel na poludniu hiszpanii sciagal xr1000 i mial spocona glowe a ja nie), glosnejszy od xr1000 i innych, ale to w koncu sportowy kask i przez duza ilosc otworow went jest glosny,.co do kaskow, to jestem zadowolony z mojego gp-techa i chce go sprzedac (malowanie combat czerwono-bialo- czarny+karon i do tego szybke czarna i org), tylko dlatego ze zmieniam motocykl i bedzie mi bardziej pasowac inne malowanie...moj wybor pada na shark rsr 2 albo rsi w jakims malowaniu czarnym z dodatkiem karbonu (do tego oczywiscie lustrzana szybka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

dwie bardzo fajne berertki w ktorych mialem okazje smignąć to premier dragon http://www.myluxury.it/wp-galleryo/casco-limited-edition/premier_dragon_titanium.jpgktory jest bardzo lekki - 1100g i swietnie wykonany. wentylacja tez działa jak nalezy. nie jechalem z duza predkoscia ale do 2 paczek jest jak nalezyi suomy vandal ktore jest podobne do premiera tylko ze cięższy. wykonanie tez swietnehttp://www.mfh-nattheim.de/Bilder/Bilder_aktuell/VandalPinUp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja mam SHOEI RX-1000 DIABOLIC ZERO polecam , jest cichy, nie wieje w nim , co do wentylacji to jest ok .Dobrze leży na głowie , PINLOCK bardzo dobry , nie zawiódł mnie jeszcze . widoczność w nim jak i przez pinloc jest bardzo dobra Z ręką na sercu powiem ze bardzo dobry kask ..... ale to moje zdanie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja latam w KBC moto-xWytrzymała skorupa z materiału PowerCore (mieszanina poliwęglanów)Wypinane wnętrze DuraLux z oddychającego materiału, zapewnia komfort i redukcję hałasuWnętrze wykonane z absorbującego uderzenia EPS wysokiej gęstościRozbudowany system wentylacji DiVS, zapewnia doprowadzenie świeżego powietrzaDaszek z możliwością regulacji położenia i otworami kierującymi przepływem powietrzazapięcie "DD"kask wygodny i naprawde przyjemny w uużytkowaniu plusem była cena nowe modele rok temu stały po 450zł a mój jako nówka z tym że był w zeszłorocznym malowaniu 350zł...post-14316-1264801433.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!Ja śmigam w HJC FG-15 PRISM.Zalety:Atestowana skorupa wykonana z mieszaniny włókien kompozytowych kevlaru, włókna szklanego i spektry zapewniająca maksymalną ochronę głowy, projektowana w oparciu o test w tunelu aerodynamicznymWyjmowane wnętrze wykonane z chłonnego materiału Silver CoolMechanizm umożliwiający szybki demontaż i montaż szyby bez użycia jakichkolwiek narzędziWielokanałowy układ wentylacji z nawiewem na szybę, z boku i na górze kaskuRozbudowana kurtyna pod podbródkiem zapobiegająca podwiewaniu-super w chłodne dniWyjmowany deflektor na nos ograniczający parowanie szyby- wbrew opiniomtestowym OK.Masa kasku: 1400g.4 gwiazdki w teście bezpieczeństwa SHARPWady:Szybkie zapięcie na zatrzask- lubi się rozregulowaćKask trochę głośny.Ogólnie kask godny polecenia -ja jestem bardzo zadowolony.post-13603-1264860172.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam kask Nitro n750-vxhttp://img68.imageshack.us/img68/8510/nitrouk6.jpgNa kask ładnie się patrzy i wkłada na głowę. Bardzo przyjemna wyściółka i możliwość założenia okularów to jest na pewno plus. Niestety gorzej się w nim jeździ. Szyba paruje na potęgę, a w trakcie jazdy panuje ciągły, niemiłosierny hałas. Niestety nie miałem okazji próbować innych kasków, ale wiem, że w niedługim czasie będę zmieniał Nitro na coś innego.Celuję w kaski za max 600zł. Lepiej nówka, choć używką w idealnym stanie nie pogardzę.Bardzo pozytywne wrażenie zrobił na mnie SHARK S900. Macie jakieś doświadczenia z nim? Jest to nowy model i niestety jeszcze nie ma testów w internecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.