Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Kufry Shad - Używa Ktoś?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, szukam opinii użytkowników na temat kufrów marki SHAD. Może w najbliższym czasie będę się przymierzał do zakupu top-case średniej wielkości, lub troszkę większego(np SH46) i chciałbym wiedzieć, co one są warte. Czy mocno odbiegają jakością od GIVI, albo Kappy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zatrzask z tyłu ( wchodzi do kufra niby hak, a kluczyk ściąga blokade w kufrze ), i "klin" z przodu płyty na krawędź kufra. Zamek to pasuje zwykly za 8 zł z budowlanego minimarkietu i taki też używam ( org. zamek różnił się tylko otworem na "blachę blokującą cały mechanizm - w godzinę to zmieniłem ten otwór... ) . Kufer nie może niestety się równać z GIVI, ma kilka niedociągnięć itp, no ale sory - dałem 100 zł z płytą za SHAD37 - więc w porównaniu do 500zł za givi jestem zadowolony Plastik kufra to faktycznie dosyć mocne tworzywo i nie lata to jak szmata. A płytę zamontowałem do stelaża GIVI za pomocą płaskowników i śrub imbusowych. Wygląda to to coś w tym stylu : http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-01/f4512649.jpgNa początku bałem się ze względu na idiotyczny zamek i lekką szczelinę ( 1mm ) - czy jakbym nie wjechał na dziure, by mi się znowu nie otworzył, jak w przypadku org. zamka. - stąd te gumy spinające ( no i IKE musi się jeszcze jakoś trzymać kufra ). Teraz już ich nie montuje i kilka tyś. km zrobilem, prędkości ponad 200 też wytrzymał. Całość operacji wyniosła wraz ze stelażem i kufrem 256,80 zł. No ja jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Po pierwszych jazdach z kufrem SHAD SH46 wrażenia są następujące:NA PLUS:+ bardzo pojemny - mieszczą się spokojnie 2 pełnowymiarowe kaski integralne+ jakość plastików zadowalająca+ możliwość podpięcia dodatkowego światła stop+ ciekawe rozwiązanie z chowającymi się "klamkami" do otwierania kufra i odczepiania od płyty.NA MINUS- parę razy zdarzyło się, że na dziurze się otwarł- lepiej nie nosić za rączkę, tylko podtrzymywać za spód, bo jeśli jest mocno załadowany też się otwiera.Ogólnie mówiąc kufer fajny, tylko zamknięcie się nie sprawdza. Też będę musiał wykorzystać patent z gumą do mocowania bagażu...Do 170km/h jedzie się stabilnie, a powyżej tej prędkości wyczuwalne jest bujanie kierownicy(więcej niż 190km/h nawet nie próbowałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.