Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,mam dylemat w wyborze rękawic na moto.maja to byc skórzane i na sporta.co byście polecili w miare cenowo ... max tak do 250zł.Myślałem o modeka albony i fajnie leżą tylko ta jasna czesc zabardzo mi sie niepodoba gdyz wiadomoe jak to bedzie wygladac po kilku jazdach zabrudzone.co polecacie ciekawego ?pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również posiadam RST Chicane ale w moim przypadku farbowanie rąk nie występuje a zdarzyło się je mocno przypocić lub przemoczyć ;) Są bardzo wygodne. Doczepić można się do nitek bo cholery potrafią wyłazić nie wiadomo skąd ;) Zrobiłem w nich co prawda tylko 6500 km ale nic się nie rozerwało, nie pękło, nie popękało lub cholera wie co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie najlepiej sprzedające się rekwice w naszym salonie , które moge polecić z czystm sumieniem to ( w kolejności sprzedawanych ilości) :RST Chicane - świetne rękawice skórzane, które mają wszystko co powinny posiadac rękwice na moto : ochraniacze, podwójne szwy ,dobra jakość wykonania i bardzo przystepna cenaRST Rift - model wyższy od "chicane" , mają zewnętrzne szwy w obrebie palców , wyższy kołnierz nad nadgarstkiem, więcej wzmocnionych stref .4SR SportCUp - dobrze odszyte , również cenowo dostepne , jednakże w przyadku 4sr najlepiej jest przymierzać rekawice do bólu , poniewaz - jakby to ująć - mają "specyficzną" rozmiarówkęJeżeli tak jak pisałeś , możesz przeznaczyc max 250 zł , to polecałabym tutaj RST Rift Ktoś wczesniej wspomniał o farbowaniu rekawic. Niejednokrotnie bywa że na poczatku farbuja rękawice , jednak po dopasowaniu przestaje to wystepować. Zdarza się że ktoś przez kilka lat narzeka że farbuja mu rękawice , nie musi byc to koniecznie wina złego materiału czy tez barwnika, pamietac nalezy że każdy z nas ma inny skład chemiczny potu , dlatego tez jednym rękawice farbują ( przykład Chicane) innym nie Gdybyś był zainteresowany zakupem któregoś z wyżej wymienionych modeli , w dobrej cenie - Zapraszam ( na pw , gg lub osobiście ;) )Pozdrawiam,Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mozesz to poczekaj troche, niedługo bedzie wyprzedaz w intermotors to moze trafisz cos z alpinestars za mała kase...z modeki to najlepiej model professional ale te z kolei kosztuja 320 zł.http://www.allegro.pl/item800863941_rekawi...tychy_raty.htmlracing pro moim zdaniem jest nie wart swojej ceny 270zl.opcja sa rekawice wintex GT, prawie identyczne i duzo tansze od modeki professional, roznia sie długoscia i brakiem nakładek na palce http://www.allegro.pl/item786340919_rekawi...jakosc_r_m.htmlWarto sprawdzic oferte shimamodel fly one titan i duraflyhttp://www.allegro.pl/item811471741_flyone...towe_shima.htmlhttp://www.allegro.pl/item811472004_durafl...rzej_shima.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak jak pisałeś , możesz przeznaczyc max 250 zł , to polecałabym tutaj RST Rift Ktoś wczesniej wspomniał o farbowaniu rekawic. Niejednokrotnie bywa że na poczatku farbuja rękawice , jednak po dopasowaniu przestaje to wystepować. Zdarza się że ktoś przez kilka lat narzeka że farbuja mu rękawice , nie musi byc to koniecznie wina złego materiału czy tez barwnika, pamietac nalezy że każdy z nas ma inny skład chemiczny potu , dlatego tez jednym rękawice farbują ( przykład Chicane) innym nie
tak jak masz wiedze motocykla, ktora cenie i szanuje, to tutaj sie nie zgadzam pot to po prostu skladnik wody, z solami i feromonami, hormonami itp itd.. u kazdego sklad jest ten sam ale proporcje sa inne.dobre, markowe rekawice nigdy nie farbuja (zobacz na alpine, dainese).. jescze nig nie slyszalem, zeby komukolwiek rekawice z wyzszej polki zafarbowaly...tansze firmy niestety farbuja, bo uzywane sa skory gorszej jakosci, farby gorszej jakosci, jak i technologia "kolorwania" rekawic jest gorszej jakosci..na moim przykladzie moge napisac ze mialem kilka par tanich rekawic i zawsze farbowaly, zwlaszcza po jezdzie w deszczu... Wczesniej Dainese a teraz Alpina nie zafarbowala ani razu, jedynie jak przemoczylo mnie do suchej nitki, to mialem delikatnie dlonie czarne, ktore po umyciu mydlem wrocily do swojego koloru.. w przypadku tanich rekawic, farba utrzymywala sie przez kilka dni..Nie twierdze, ze 4SR sa zle czy dobre.. sa dobre jak na swoja cene, ale czy farbuja, czy nie... trzeba sie samemu przekonac..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak masz wiedze motocykla, ktora cenie i szanuje, to tutaj sie nie zgadzam pot to po prostu skladnik wody, z solami i feromonami, hormonami itp itd.. u kazdego sklad jest ten sam ale proporcje sa inne.dobre, markowe rekawice nigdy nie farbuja (zobacz na alpine, dainese).. jescze nig nie slyszalem, zeby komukolwiek rekawice z wyzszej polki zafarbowaly...tansze firmy niestety farbuja, bo uzywane sa skory gorszej jakosci, farby gorszej jakosci, jak i technologia "kolorwania" rekawic jest gorszej jakosci..na moim przykladzie moge napisac ze mialem kilka par tanich rekawic i zawsze farbowaly, zwlaszcza po jezdzie w deszczu... Wczesniej Dainese a teraz Alpina nie zafarbowala ani razu, jedynie jak przemoczylo mnie do suchej nitki, to mialem delikatnie dlonie czarne, ktore po umyciu mydlem wrocily do swojego koloru.. w przypadku tanich rekawic, farba utrzymywala sie przez kilka dni..Nie twierdze, ze 4SR sa zle czy dobre.. sa dobre jak na swoja cene, ale czy farbuja, czy nie... trzeba sie samemu przekonac..
Tazz oki zgadzam sie "inne proporcje składników potu" - źle się wczesniej wyraziłam . ( co jednak możemy rozumiec że "każdy poci sie inaczej" )Co jednak jeżeli dobra marka - za jaką mam SIDI - jednym osobom dany model rękawic farbował - innym nie . Wadliwa seria ? czy tez na prawde nasza fizjologia ma na to wpływ ?Fajnie byłoby gdyby ukazały sie jakies konkretne opracowania na ten temat Oczywiście zgadzam się jak najbardziej -(i nie napisałam że to nie ma wpływu ) że rodzaj skóry czy też sposób impregnacji i farby , ma wpływ na to czy bedą rekawice farbowac - skłamałabym gdybym powiedziała że nie . Jednakże nie zawsze marka tudziez cena jest wyznacznikiem tego czy dana rzecz będzie farbowac .Chciałam też zwrócic uwage na to , że każdy człowiek to mała "fabryka chemiczna" i ma to wpływ większy badź mniejszy na to czy dane rekawice bedą farbować czy też nie mam nadzieje że nie namieszałam zbytnio i juz wiadomo o co mi kaman ;P ;) Pozdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz 4sr.Sam jeżdżę w Sport Cup'ach i złego słowa o nich powiedzieć nie mogę. Fajnie wykonane. Nic nie farbuje niezależnie od jazdy, czy to w deszczu, czy podczas upałów gdy ręka naprawdę się poci.A i z wymiarówką też problemów nie miałem. Kupowałem na ich stronie internetowej i jak sobie wymierzyłem wg ich rozmiarówki, taki rozmiar zamówiłem. Pasowały idealnie.Ja polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz 4sr.Sam jeżdżę w Sport Cup'ach i złego słowa o nich powiedzieć nie mogę. Fajnie wykonane. Nic nie farbuje niezależnie od jazdy, czy to w deszczu, czy podczas upałów gdy ręka naprawdę się poci.A i z wymiarówką też problemów nie miałem. Kupowałem na ich stronie internetowej i jak sobie wymierzyłem wg ich rozmiarówki, taki rozmiar zamówiłem. Pasowały idealnie.Ja polecam.
A czemu nie wspominasz że Ci coś tam odpada jakiś kolor czy coś?A tak w ogóle to rękawice jak rękawice. Ja kupiłem na bajzlu jakieś za 150zł nawet nie wiem jaka firma i jestem już drugi sezon zero śladów zużycia, farbowania itd. Poprzednio miałem też jakieś tanie Metro chyba i dalej bym je miał gdybym jednej nie zgubił;). A już tym bardziej nie rozumiem jak ktoś może kupować rękawice za 700-800zł np z Alpinestarsa- chyba tylko dla szpanu. Jest pewna grupa ludzi która wydałaby nawet 2000zł na rękawice dobrej firmy a tak naprawdę bezpieczeństwo i inne funkcje są zawsze takie same. Co do samego farbowania to wolałbym ze 2-3 razy być zafarbowany (bo potem farbowanie ustaje) niż wydać ciężką kasę na takie rzeczy. No ale jak kto woli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie modeka profesionalkupione za 290 złych brak zastrzezen co do wykonania b. mieciutka skora (kangur )w deszczu nie farbowałyjasna skora troszke sciemniała od spoconych łaptroche sie rozeszły ale podobno z kangura to tak jestmiały okazje sie wykazac i egzamin zdany rewelacyjnie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak zastrzezen co do wykonania b. mieciutka skora (kangur )
modeka i kangur? to chyba taki kangur z wymionami ktory za duzo nie skacze ale daje mleko hehheskoro w najwyzszym modelu kombika racing replica dla amatorów (poza zawodnikami z motogp, sbk itp) skory kangura jest tam co kot naplakal to nie ma opcji zeby w takich rekawicach z pakistanu byla stosowana skora kangura... zreszta.. widziales kiedys kangura w pakistanie hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze troche drogawe jak na zalozony budżet ale firma RACER robi wypasione rekawice. jakosc skory na prawde rewelacyjna, wg mnie lepsza niz w alpinie (miałem), wykonanie tez z najwyzszej półki. cena cos kolo 500złhttp://www.racerpolska.pl/rekawice/highracer.htmtak to wyglada i moim zdaniem warte tej kasy bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jakie polecalibyście rękawice dla kobiety na choppera?Wiem, że na ubiorze się nie oszczędza, ale niech będą nie koniecznie najdroższe Aha, i co sądzicie o Yardzie w Będzinie- warto tam kupować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.