Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Hjc Kask Integralny Hq-1 Carbon


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,Łukasz i ja od niedawna jestesmy MEGA szczęścliwymi posiadaczami HJC HQ-1 w malowaniu lorship.Oboje mamy podobne odczucia - wrżenia odnośnie uzytkowania tego kasku.Przede wszystkim kiedy zakłada sie na głowe hq-1 , pierwsze wrażenie robi waga kasku. Jest na prawde lekki i bardzo dobrze wyważony . Nie ciąży na głowie nie boli szyja - moze zabrzmi to troche smiesznie i będzie zalatywać jakąś tania reklamą , ale powiem to: nie czujesz kasku na głowie.Wnetrze w moim ( i nie tylko moim) mniemaniu jest perfekcyjnie wykonane, dopasowuje się do głowy bardzo dobrze , policzki są "pewnie" trzymane przez poduszki , nie sciska uszu, góry głowy , lezy świetnie. Tym bardziej dlamnie to ma wielkie znaczenie , bo ja zawsze miałam problemy z dopasowaniem odpowiedniego kasku.W komplecie otrzymujesz maskę wpinaną do kasku, ja jej nie uzywam , jako ze musze co chwile wycirac nos - nawet w kasku ( taka choroba) , ale mój Łukasz jeździ cały czas z ta maską jest bardzo zadowolony . wiadomo trzeba sie przyzwyczaic do jazdy w takiej masce, ale potem podobno rewelacja . Aerodynamika kasku jest świetna, nie "rzuca" głową na boki przy duzych prędkościach , ja opisuje to jak takie uczucie docisniecia - stabilizacji tego kasku przez pęd powietrza z góry .Hałas - Cisza ? tutaj wśród uzytkowników HQ-1 zdania są podzielone. Wg mnie kask mozna zaliczyć do tej "cichej" półki. Jedyną rzczą którą się słyszy to taki głuchy odgłos pędu powietrza( ale to po prostu fizyka) , bez świstów ze strony szybki , czy tez podwiewania wlotów itp. Kiedy domknie się guziczek domykający szybkę ( wg niektórych posiadaczy kasków z tym systemem zupełnie niepotrzebny) NA PRAWDE czuje sie róznice , jest jeszcze ciszej.Wielką zaleta jest w pełni wyjmowane wnetrze do tego wykonane z anatomicznych gabek , które po wypraniu , wracają do swego pierwotnego stanu Zapięcie DD - przyzwyczaiłam się i nie widze juz nic innego ;P powłoka lakiernicza bardzo dobra, juz kilka razy naraziłam mój kask na spotkanie z drzwiami czy rogiem budynku - nie ma odprysków , sladów.Szybka, bardzo dobrze przylega do uszczelek, nie paruje - rewelacja jak dla mnie.To chyba jak na razie tyle na temat HJC HQ-1 z mojej strony ja jestem pod wrazeniem tego kasku.Nie nastawiałam sie ze bedzie mega cicho jak w jakims shubercie , bo z załozenia hq-1 jest kaskiem sportowym , ale w moim mniemaniu wart wydania pieniędzy , szkoda tylko ze w tym sezonie tak wzrosła cena tego cacuszka.W razie pytan słuze pomocą .Pozdrawiam,Sylwiawww.damir-team.plEdit: dodaję link do tego malowania , które my z Łukaszem posiadamy . Dodam ze oboje uzytkujemy HQ-1 w rozmiarze M http://www.hjc-europe.eu/fileadmin/images/...hip_MC5_big.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś pocieszyć się trzeba bo kachol prawie kupiony
No jak kupiłeś HQ-1 to tylko pogratulować.Poza tym nie jest on na 5 miejscu tylko otrzymał największą liczbę gwiazdek, tak jak kilka innych kasków.A o niewiarygodności tego testu świadczy to, że 5 gwiazdek otrzymał również Lazer LZ6 - kask za 350 zł, z jakiegoś technopolimeru, z zapięciem zatrzaskowym, szybką bez antifoga i bez systemu blokowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.