Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Kawasaki Z 1000 - Opinie Uzytkowników


sylaD-Team

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,Założyłam ten temat , gdyż jestem ciekawa opinii uzytkowników na temat tego motocykla. Najbardziej interesuje mnie pierwszy model "Zetosława" czyli od 2003r.Piszcie jak sie sprawuje na trasie , wasze spostrzeżenia na temat dobrych i złych stron w.w. modelu itd itp. ( byle były to konkretne informacje od tych którzy posiadaja lub kiedys posiadali dużego "Zetosława" ) Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie posiadam zeciora dopiero od niedawna ale z tych paru kilometrow ktore nim zrobilem to moge stwierdzic ze zakup udany .z pewnoscia jest to sprzet idealny do miasta zwrotny szybki .Pozycja za kierownica wygodna -jedyny problem to lusterka troszke trzeba sie nagimnastykowac (w moim przypadku )zeby dobrze ogarnac to co dzieje sie za plecami.Co do jazdy na trasie to zrobilem nim wypad na slowacje i po 430 km jakos nic mnie za specjalnie nie bolalo oczywiscie zet lepiej sie czuje na winklach niz na autobanie ale i tak nie jest zle do 140-150 calkiem znosnie, pozniej to juz walka z zywiolem Mozna oczywiscie dokupic akcesoryjna szybe ktora powinna troszke odciazyc glowe bo reszte p[owietrze bierzesz na klate .Z wad: spalanie srednio zbiornik na 200-250 km nie zeszlem nigdy ponizej 7 (zazwyczaj wiecej ) ale chyba radosc z jazdy tym motocyklem rekompensuje czeste wizyty na stacji . Przesiadlem sie z inazumy no i co tu duzo mowic przepasc .zetka nie posiada centralnej stopki i tu przydaje sie stojak serwisowy .Sam silnik przenosi drgania na kierowce szczegolnie jak mu sie odkreci to zaczyna sie burza -ten typ tak ma -zalecane sprawdzanie wszystkich srubek Z wydechow mozna wyciac katalizatory co to daje wiadomo .Jezeli masz zamiar uzywac zeciora do dalszej turystyki to chyba wybralbym cos innego jezeli ma ci sluzyc do smigania po miescie plus jakies sobotnio niedzielne wypady to na pewno zecior bedzie dobrze spelnial swoje zadanie.Jak masz jakies pytania pisz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borysss, Twoja wypowiedź jak najbardziej konkretna tez juz wczesniej słyszeliśmy o tym przenoszeniu drgań , ale śmigając po wielu forach wyczytałam że nie jest to bardzo uciązliwe (wg. uzytkowników) Wiadomo , że jeżli chodzi o spalanie po po "litrze" nie ma się co spodziewać "wąchania paliwa" . Jak ktos napisał na jakimś forum " zet chla jak smok" ;) ale pewnie zalezy od stylu jazdy .Powiedz tylko czy miałes okazje polatac z pasażerem . Jakie "wrażenia" z tylnej kanapy po przejechaniu jakichs 200km. ? Pytam o Zeta , bo ma byc motocykl dla mojego męża "pod choinke" ;P ( ja póki co na litra nie poluję ;] ) a dopóki ja nie zakupię czegoś - to będę skazana na powrót na tylne siedzenie . Miałam okazje się przymierzać - kolana w dogodnej pozycji , jednakże zdanie mozna wyrobic sobie po jakies przejażdżce .To czekam na dalsze uwagi i opinie Dzięki Borysss za kompetentna wypowiedź Pozdr.Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jazdy z pasazerem to nie mialem jeszcze okazji a moze sam chcialem sie nacieszyc nowym nabytkiem .tak wiec o wrazeniach z telnego siedzenia nic mi nie wiadomo.pewnie z poczatkiem przeszlego sezonu juz sie nie wykrece od wspolnych jazd .Ale cos mi sie wdaje ze na inazumie bylo wygodniej ba jestem o tym przekonany ,ale to juz nie moij problem .pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że mega pozytywne wrażenia z estetyki tego motocykla jak i prowadzenia , wynagrodzą nawet jakies ewentualne niedogodności ( gdyby miały sie pojawić) podczas plecakowania .Z resztą niE będę długo "z tyłu" - może nawet wcale ;) . Ja również poluję na "kawę" i mam nadzieję że pojawi się najpóźniej późną wiosną Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhhh ludzie już sobie motocykle kupują pod choinkę pozazrościć.... faaaaaaaaaajnie też bym tak chciał
Nie tak całkiem że motocykle kupujemy sobie pod choinkę;) ale powiedziałam że dołożę Mężusiowi kaskę ze sprzedaży mojego moto , by mógł sobie takiego Zetosława sprawić , więc ma ode mnie już na święta ;P Wiadomo - zakup motocykla to dosyć spory wydatek , więc jeżeli juz dojdzie do zakupu Zetosława to bedzie to nasz prezent na Święta Czytałam wszystkie artykuły na temat Zetosława na polskich portalach itd + niemiecki artykuł ( Dzięki GienekST za linka) nie ma jakichś wielkich minusów ten motocykl
Dalej dawać,dawać z tą gadką bo sam jestem ciekaw tego zeeta tałzyn.Wizualnie jest tak piękny.... ! Ale co dalej?? kto ma niech zagada .
ja również jestem ciekawa wszystkich opinii , niestety ( albo stety ) nie jest zbyt duzo tych motocykli . Prześpimy jeszcze ten weekend i potem decyzja musi zapaść Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ja również jestem ciekawa wszystkich opinii , niestety ( albo stety ) nie jest zbyt duzo tych motocykli "Syla faktycznie niezbyt duzo jezdzi duzych zetow ja jeszcze nigdy nie widzialem na trasie drugiego ale to chyba dobrze nie? Z tego co sam czytalem i sie dowiadywalem zetka nie ma jakis wad nekajacych ten motocykl .aaa 190 z tylu plus 4 karabiny robia wrazenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam mniejszego ZETA i jetem z niego bardzo zadowolony posiadam go wprawdzie dopiero 2 miechy ale zrobiłem juz prawie 1000 km na nim .Pozycja wygodna za kierownicą hamulce dobre mam ta szybke akcesoryjna co pisał o niej borysss tak ze 2 paczki spoko sie jedzie oba moje plecaczki tez są zadowolone z pozycji jeden mankament to brak uchwytów do trzymania z tyłu choc ja mam załozony stelaż i kufer z oparciem z tyłu tak że mają sie o co oprzeć .Silnik jak dla mnie bajka mozna spoko we 2 na 6 biegu jechac 50 i puszki wyprzedzac albo 115 na 1 ,155na 2 ,195 na 3 biegu reszte nie sprawdzałem do odciecia .spalanie 6 litrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak mam model 2008 ijestem zadowolony pomykam z reg sam i jest niesamowicie fajnie z żonką pomykam mało ale jeśli trzymasz się męża mocno i kochasz jazdę na moto tak jak on to będzie nizła zabawa bo mi się wydaje że z 1000 we dwie osoby jest bardziej stabilny poprzednio miałem xjr 1300 uzbrojoną do dalekiej trasy więc przeloty między 400a600km nie robiły problemu teraz żona nażeka niema się czego trzymać bo przy każdym hamowaniu się siłuje boli ją p....pa więc powiem tak z 1000 model 2003 jest inny bardzo inny ma taki mój młodszy brat pomykałem na nim jako pierwszy i porównałbym go z hornetem 900 natomiastmodel 2010 jeśli będzie jezdził tak jak wygląda to ja 40 latek się go boję już teraz jeśli jeszcze coś mogę powiedzieć to to że lata słuchałem samych złych żeczy na temat kawasaki i to był błąd polecam z 1000 a dla ciebie z 750 model 2007 jest bajeczny pomykałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zetor" jeszcze nie kupiony - bo mężu czekał aż wyzdrowieję i miał jeszcze jakies dylematy ale ja jestem całym sercem by zakupic Zeta litra - jak na razie poplecakuje a późną wiosną to i dla mnie cos dokupimy .Piękne dzięki chłopaki że podzieliliscie się wrażeniami. Ja juz pisze prawie doktorat na temat Zeta i na prawdę chciałabym by juz stał w naszej stajni Pozdrawiam serdecznie , światecznie i piernikowo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.