Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Aprilia Etv 1000 Caponord


Peterman

Rekomendowane odpowiedzi

Mógłby ktoś powiedzieć coś więcej o tym moto? Najlepiej użytkownicy. Silnik jest od Apy czy Rotaxa ? Ogólnie jak się spisuje w turystyce i lekkim terenie? Jak wypada w porównaniu do Varadero, Multistrady czy V-Stroma ? Strasznie się na niego napaliłem Może w końcu czas na włocha w garażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś powiedzieć coś więcej o tym moto? Najlepiej użytkownicy. Silnik jest od Apy czy Rotaxa ? Ogólnie jak się spisuje w turystyce i lekkim terenie? Jak wypada w porównaniu do Varadero, Multistrady czy V-Stroma ? Strasznie się na niego napaliłem Może w końcu czas na włocha w garażu
Witam.Posiadam Caponorda.Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, to wyślę Ci na maila mój opis tego motocykla. Jest też strona i forum poświęcone Caponordowi.Motocykl nie jest pozbawiony wad, ale zarówno Varadero jak i V-Strom też je mają.Silnik to konstrukcja Rotaxa. Pierwotnie silnik montowany w RSV, inna jest natomiast jednostka sterująca silnikiem. W dalekiej turystyce motocykl spisuje się rewelacyjnie. Zarówno kierowca jak i pasażer nie mogą narzekać. Zawieszenie komfortowe, silnik bardzo dynamiczny, hamulce mogły by być lepsze.Podaj maila, to wyslę ci opis, w którym zawarłem chyba wsystko co będzie ci potrzebne ;)W lekkim terenie motocykl spisuje się dobrze, lepiej niż Varadero, czy V-Strom, ale to nie motocykl do jazdy w terenie - do tego są inne sprzęty, ale szutrem, łąką i inną polną drogą pognasz spokojnie ;)Jest też bardzie uterenowiona wersja Caponorda, czyli Rally Raid. Lepsze zawieszenie o większym skoku, zmienione przełożenia w skrzyni biegów, aluminowe kufry w standardzie itd, ale twardsze kanapy np ;).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niewiele wiem o tym motocyklu prócz tego, że to poprzednik RSV i jego silnik to też Rotax taki jaki występował w pierwszych modelach Mile oraz Caponord.Jak chcesz to zajrzyj na grupę południe i pogadaj na jego temat z Whiplash. Powołaj się na mnie myślę, że Ci powie co nie co na ten tematl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli by to kogoś interesowało to mam dostęp do oryginalnej serwisówki Caponorda online.Pracowałem dwa lata dla Aprili więc został mi jeszcze dostęp
A czy wiesz gdzie można podpiąć się do komputera diagnostycznego oprócz krakowskiego serwisu ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Cześć. Mój opis Kapcia zamieszczony był na stronie motokilometry.pl.

Niestety strona juz nie istnieje.

Wyślij mi maila, to podrzucę Ci surowy tekst.

No i zapraszam na caponordforum.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
1 godzinę temu, Wicher napisał:

Cześć.Caponorda nie mam już od 2012 roku chyba, ale opis gdzieś jeszcze jest ;)Jak znajde to prześlę na maila.

Póki co zapraszam na caponordforum.cba.pl

Pozdrawiam :)

Dziękuję. Forum już przejrzałem, ale póki nie kupię Aprilii nie będę się tam logować i robić spam pytaniami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2016 o 20:38, Wicher napisał:

Cześć.Caponorda nie mam już od 2012 roku chyba, ale opis gdzieś jeszcze jest ;)Jak znajde to prześlę na maila.

Póki co zapraszam na caponordforum.cba.pl

Pozdrawiam :)

Dziękuję. Forum już przejrzałem, ale póki nie kupię Aprilii nie będę się tam logować i robić spam pytaniami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo ponownie. W związku z poszukiwaniami nowego moto / stary dziś pojechał do nowego właściciela / mam jeszcze jedno pytanie. Jak jest z wielkością Aprilii w stosunku do v-strom lub varadero. Powyższe moto biorę pod uwagę przy zakupie. W związku z moimi 190cm  wzrostu szukam czegoś wygodnego. Nie ma żadnego capo w pobliżu i przed wyjazdem w Polskę w poszukiwaniu Aprilii wolałbym wiedzieć ;) Na pewno znajdzie się tutaj ktoś kto już dosiadał tych wszystkich moto :)

Pozdrawiam K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 187cm. Miałem też Varadero SD02. Gabarytowo są to motocykle podobne, ale pod względem wyważenia i ogólnie masy, oraz szeroko rozumianego ogarniania żelaza, to Varadero(287kg) bardziej zawalaste. Caponord(245kg magnezowo aluminiowa rama) ma lepiej ukształtowany zbiornik paliwa, lepiej wpasujesz kolana. Siodełko lepiej wyprofilowane, meteriał jest bardziej"przyczepny", ogólnie wygodniejsze na dłuższe dystanse. Wydaje mi się, że w Varadero kierownica jest chyba troche wyższa, bo jakoś lepiej mi się jeździło "na stojaka". I w Capo i w Varanie mialem podwyższane szyby. Wydaje mi się, że pod względem turbulencji i spokoju za szybą, Varadero wypada lepiej.

Lepsze zawieszenie tylne jest w Caponordzie lepsza charakterystyka, regulacja napięcia spręzyny i tłumienie odbicia(w Varadero regulacja odbicia tylko w wersji z ABS).

Ogólnie wydaje mi się, że Caponord jest lepszym motocyklem od varadero, a po zmianie map zapłonu, wymiany spręzyn przedniego zawieszenia na progresywne i po montazu zacisków przednich z KTM-a 990, to varadero staje się wtedy niezwykle ułomne.

Sromem jeździłem, ale jakimś jednym z pierwszych roczników. Nie uważam, że to zły motocykl, ale pod względem komfortu resorowania i ochrony przed czynnikami zewnętrznymi jak dla mnie wypadł blado. Ostatnie przełożenie skrzynki biegów, to było coś w rodzaju nadbiegu, ale w porównaniu do Capo, to ledwo zipiał :P

Ja bym rozważał między Caponordem, albo wtryskowym Viadrem.

Ciężki orzech do zgryzienia, ale z racji tego że miałem i Capo i Varana, skłaniałbym sie ku Kapciowi.

Z resztą chce wrócić do tego motocykla :D

Moje eks viadro :)

bikepics-2686593-984.jpgbikepics-2686594-full.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za głębokie poruszenie tematu ;) znowu coś więcej wiem. Mam kilka capo na oku i teraz jeszcze bardziej przekonałem się do tego moto. Nie ukrywam, że cena capo też jest bardziej interesująca ;).  Myślę, że po świętach ostro zacznę przeglądać konkretne egzemplarze i jeśli pozwolisz to chętnie wesprę się Twoim doświadczeniem. Aaa i dzięki wielkie za maila. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.