Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Zdane :d Dąbrowa Górnicza 14.09.09


chris888

Rekomendowane odpowiedzi

Się pochwalę... zrobione w końcu prawko :D można jeździć na legalu ;)Dam parę info dla zdających niebawem ;)więc tak: egzaminator był taki sobie, raczej mało przyjemny, niejaki Dariusz R. ;)uwalił 5 osób na placu, głównie za: niesprawdzenie stanu łańcucha (nie przypominał nic) , nie obracanie się przed ruszeniem (też nie mówił nic, tylko kazał powtarzać), nie oglądanie się podczas slalomu. Motocykl to nadal Yamaha SR, taka trochę zdezelowana, ale fajnie pyrka... na jedynce wszyscy robili manewry... szybciej chodzi niż CBF. Aha, ta SR'ka ma oczko do sprawdzania poziomu oleju, a nie wykręcaną miarkę jak w CBF. Ósemka.... jak kto woli, jedni bez gazu, ja trochę z gazem... bo ledwie zipiała pod górkę. Na ósemce nie wymagał obracania głową, na slalomie wszyscy wrzucali kierunki (nie wiadomo czy trzeba, bo nic nie mówił czego wymaga). Ruszanie z wzniesienia luz... puszczał jak się ktoś nie obrócił, hamowanie w wyznaczonym miejscu i awaryjne też luz, nie czepiał się. Na mieście luz... pamiętać o światłach (nie włączają się same ) oglądać się za siebie, nie wyprzedzać rowerzystów, na ciągłych i skrzyżowaniach standard. Trasa klasyczna... z wyjątkiem ul. Tysiąclecia. Nie skręcamy w nią, tylko prosto i w prawo na Kasprzaka i dalej prosto. Nauczcie się dobrze trasy, bo się gość nic nie odzywa (jedynie jak zmienia trasę to mówi). To chyba tyle. POWODZENIA! I obyście trafili na innego (dziadek i taki młody są luźniejsi zdecydowanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak w Dąbrowie wygląda sprawa kasków, można mieć swoje, czy trzeba od nich zakładać?? Słyszałem, że w niektórych WORD'ach trzeba od nich i dostaje się jeszcze jakiś czepek ochronny

uwalił 5 osób na placu, głównie za: niesprawdzenie stanu łańcucha (nie przypominał nic)
W którym momencie należy sprawdzić stan łańcucha? Przy omawianiu elementów?BTW Gratulacje!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w Dąbrowie wygląda sprawa kasków, można mieć swoje, czy trzeba od nich zakładać?? Słyszałem, że w niektórych WORD'ach trzeba od nich i dostaje się jeszcze jakiś czepek ochronny W którym momencie należy sprawdzić stan łańcucha? Przy omawianiu elementów?BTW Gratulacje!
Na placu są dwa do wyboru i możesz mieć też swój ale na miasto i tak jest jeden wspólny bo do niego jest podłączona słuchawka. I to prawda, dostaje się taki dziwny czepek.Co do łańcucha to nie pomogę bo nie sprawdzałem ale jeśli miałbym to zrobić to przy omawianiu elementów. Z resztą patrz co inni robią, no chyba że będziesz pierwszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na egzaminie mają kilka rozmiarów kasku (jakieś Nitro), dają czepek ochronny który zakładasz na głowę a potem kask. Raczej w ich kasku będziesz musiał zdawać bo ma on tam wszystkie tryka potrzebne do komunikacji między Tobą a egzaminatorem. Łańcuch sprawdzasz przy przeglądzie motocykla. Na moim egzaminie dostałem chusteczkę i przez nią sprawdzałem naciąg łańcucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym momencie należy sprawdzić stan łańcucha? Przy omawianiu elementów?
My sprawdzalismy naciag łańcucha przy pokazywaniu 2 "teoretycznie wylosowanych" elementów, bo w sumie to on już miał napisane kto co pokazuje (w zestawie znalazły się także światła przeciwmgielne ale, że ich nie ma to większości zostawał 1 element no i ten łańcuch, który wszyscy pokazywali)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim egzaminie dostałem chusteczkę i przez nią sprawdzałem naciąg łańcucha.
Ja tam żadnych chusteczek nie dostałam w Jastrzebiu paluchem sprawdzanie i tyle , nie ma że boli Gratki , tez juz jestem happy z powodu legalizacji mego związku z moto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można było mieć swój kask... od nich były do wyboru dwa... na miasto dawali krótkofalówkę ze słuchawką... więc to nie koliduje z ... własnym kaskiem :D Stan łańcucha sprawdzasz po sprawdzeniu dwóch wylosowanych rzeczy :D oczywiście nie przypomni Ci o tym... co najwyżej zapyta się tajemniczo: "czy to wszystko? " ;)

Troche Cie tu nei bylo Teraz bez stresu mozna pomykac DRka Mam nadzieje ze wszystko u Ciebie ok! Gratulacje
Dzięki wielkie miałem "małą" przerwę ;) wsio ok .. I'm back ... w końcu można jeździć na legalu... ale przyzwyczajenia jeszcze zostały wciąż oglądam się za policją na prawo i lewo ;> mania prześladowcza i takie tam ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja zdawałem 16.09.09.Ja miałem swój kask. Na miasto dostałem słuchawkę do ucha i krótkofalówkę do kieszeni.Przez całe miasto gość się nawet nie odezwał.Aż dziwne... Myślałem że radio wyłączone i na mnie wyskoczy jak wrócimy.A tu pełny luzik...Na 16 osób zdało 7. 2 odpadły na teorii. 6 na placu (łańcuch i nieoglądanie się, wywrotka na ósemce) i jeden gość na mieście. Wyjechał bez świateł...Nie chwaląc się zbytnio - za pierwszym podejściem zaliczyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

chris888 @ 14.09.2009 11:48Się pochwalę... zrobione w końcu prawko ;) można jeździć na legalu ;)Dam parę info dla zdających niebawem ;)więc tak: egzaminator był taki sobie, raczej mało przyjemny, niejaki Dariusz R. ;)uwalił 5 osób na placu, głównie za: niesprawdzenie stanu łańcucha (nie przypominał nic) , nie obracanie się przed ruszeniem (też nie mówił nic, tylko kazał powtarzać), nie oglądanie się podczas slalomu. Motocykl to nadal Yamaha SR, taka trochę zdezelowana, ale fajnie pyrka... na jedynce wszyscy robili manewry... szybciej chodzi niż CBF. Aha, ta SR'ka ma oczko do sprawdzania poziomu oleju, a nie wykręcaną miarkę jak w CBF. Ósemka.... jak kto woli, jedni bez gazu, ja trochę z gazem... bo ledwie zipiała pod górkę. Na ósemce nie wymagał obracania głową, na slalomie wszyscy wrzucali kierunki (nie wiadomo czy trzeba, bo nic nie mówił czego wymaga). Ruszanie z wzniesienia luz... puszczał jak się ktoś nie obrócił, hamowanie w wyznaczonym miejscu i awaryjne też luz, nie czepiał się. Na mieście luz... pamiętać o światłach (nie włączają się same ) oglądać się za siebie, nie wyprzedzać rowerzystów, na ciągłych i skrzyżowaniach standard. Trasa klasyczna... z wyjątkiem ul. Tysiąclecia. Nie skręcamy w nią, tylko prosto i w prawo na Kasprzaka i dalej prosto. Nauczcie się dobrze trasy, bo się gość nic nie odzywa (jedynie jak zmienia trasę to mówi). To chyba tyle. POWODZENIA! I obyście trafili na innego (dziadek i taki młody są luźniejsi zdecydowanie)
Gratulacje. Nie wiem gdzie chodziłeś na kurs , ale z tego co czytam to raczej kicha. Nie kładli nacisku na podstawowe rzeczy. Szkoda, sam robiłem kurs w zeszłym roku i wiem co mówię. Jeszcze raz gratki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.