Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Egzamin Kat. A


ks-rider

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka !No i stalo sie ! ! ! Mam o jeden problem wiecej ! ! ! Od paru dni spie gorzej niz zle, mam nadzieje, ze dzisiaj za to sie wyspie.Moja corka zdala dzisiaj rano egzamin na kat. A. Co do samego egzaminz to trwal 60 min, skladal sie z VI - ciu elementow cwiczen na " placu ( filmowalem ) 1. Szybki slalom z 5 - cioma pacholkami w odstepie 9 m i dwoma w odstepie 7 m ( tu pokazala klase i pokazala swiadectwo szkolenia – czyli juz byl luz )2. Wolny slalom z 6 - cioma pacholkami w odstepie 3,5 m3. omijanie otwierajacych sie drzwi auta z 50 km/h ( z przyhamowaniem do 30 km/h )4. omijanie otwierajacych sie drzwi auta z 30 km/h ( bez hamowania)5. Stop and go ( ruszanie z zatrymaniem sie po dwa razy na prawa i lewa noge )6. Hamowanie awaryjne z 50 km/hZastrzezenia egzaminatoraW jednym momencie skomentowal, ze odwaznie wjechala na skrzyzowanie ( miedzy samochod z lewej strony i nadjezdzajacy z prawej strony )Troche za slabe odwracanie glowy przy skrecaniach czy w prawo czy w lewo ( nie kwestionowal, ze nie patrzy, tylko, ze lekko / ciut za malo ).Jak to zwykle bywa na egzaminie ( egzaminowany „ musi “ wywinac jakis numer. Na ulicy na ktorej konczylismy egzamin ( a wlasciwie ostatnie skrzyzowanie wjezdzajac w ta ulice [ zakret w lewo ], nie zatrzymala sie, tylko wrzucila dwojke I heyah – jak sie okazalo bieg nie wszedl – byl luz – silnik “ lekko “ zawyl, mimo tego obeszlo sie bez …. Egzaminator stwierdzil, ze wiekszosc by w tej sytuacji glebowala ).Bedac w uliczce gdzie konczyl sie egzamin powiedzialem, ze to moja corka – zdziwil sie i dopiero zrozumial…. Co do problemu to terez dopiero sie zacznie jaki motor wybrac, nawet nie chce o tym myslec, ( poj dowolna do mocy 34 KM ) Znowu zaczna sie jazdy probne – tym razem nie moje, he, heNa marginesie, wlasnie skonczylismy to oblewac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje dla córkiYamaha XJ 600S Diversion, najsłabsza wersja silnikowa ma własnie ok 34 KM,waży ok. 200 kg, silnik ma całkiem niezła dynamike, całkiem przyjmnie sie prowadzi, przynajmniej mi, jedna z moich kolezanek narzekała, że duża, że daleko kierownica - zależy od wzrostu i postury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje dla córkiYamaha XJ 600S Diversion, najsłabsza wersja silnikowa ma własnie ok 34 KM,waży ok. 200 kg, silnik ma całkiem niezła dynamike, całkiem przyjmnie sie prowadzi, przynajmniej mi, jedna z moich kolezanek narzekała, że duża, że daleko kierownica - zależy od wzrostu i postury
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!Niezły ten egzamin w reichu. Obawiam się że córka mogłaby polskiego egzaminu nie zdać, bo nauczyła się jeździć, a na moim egzaminie najważniejsze było, żeby powiedzieć i pokazać które światełka trzeba sprawdzić (czy działają), oraz gdzie należy regulować naciąg łańcucha:) Potem jeszcze pchanie motocykla na sucho. Wreszcie przygotowanie do jazdy. Założyć i zapiąć(!)(bez tego element nie zaliczony) kask, rozejrzeć się wreszcie ruszyć. Do tego momentu na moim egzaminie dotarła już tylko połowa egzaminowanych Potem już normalnie, slalom, ósemka, ruszanie na wzniesieniu i hamowanie awaryjne (pan egzaminator daje znak ręką ;) . I wreszcie miasto... No! W polszy Panie to trzeba umieć oświetlenie motocykla nazwać żeby Hayki dosiadać, a nie jak w reichu Wiem, że cała wypowiedź stronnicza i z tezą założoną "z góry", ale taki był zamiar.A teraz pytanie. Jak długo trzeba jeździć z mocą ograniczoną do 34KM? Gratulacje dla córki.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki, teraz bedziesz jej aniolem strozem na drodze cos mi sie wydaje ;)
He, he dooooobrze Ci sie wydaje. jak moje dwa Wafle z tego forum znajda czas i ochote to smigniemy sobie jeszcze w tym roku w gory Harz gdzie bedzie szlifowanie techniki na dlogich i krotkich winklach
...Obawiam się że córka mogłaby polskiego egzaminu nie zdać, bo nauczyła się jeździć, a na moim egzaminie najważniejsze było, żeby powiedzieć i pokazać które światełka trzeba sprawdzić (czy działają), oraz gdzie należy regulować naciąg łańcucha:) Potem jeszcze pchanie motocykla na sucho. Wreszcie przygotowanie do jazdy. Założyć i zapiąć(!)(bez tego element nie zaliczony) kask, rozejrzeć się wreszcie ruszyć. Do tego momentu na moim egzaminie dotarła już tylko połowa egzaminowanych Potem już normalnie, slalom, ósemka, ruszanie na wzniesieniu i hamowanie awaryjne (pan egzaminator daje znak ręką ;) . I wreszcie miasto... No! W polszy Panie to trzeba umieć oświetlenie motocykla nazwać żeby Hayki dosiadać, a nie jak w reichu
To co napisales wyzej jest po czesci rowniez w Niemczech, z tym, ze budowa motocykla odpada, tak samo jak pchanie. Inny kraj inne obyczaje, jak sie zdaje w Pl mialem przyjemnosc na wlasnej skorze
A teraz pytanie. Jak długo trzeba jeździć z mocą ograniczoną do 34KM? Gratulacje dla córki.
Dzieki wszystkim za gratulacje.Aby przesiasc sie na sprzet o mocy otwartej trzeba miec w Niemczech PJ dwa lata od daty zdania egzaminu Data na PJ ( moze rowniez przez dwa lata lezec w szufladzie )Istnieje jednak jeszcze mozliwosc dodatkowego egzaminu na motocyklu o utwartej mocy ( ponad 44 kW koszta cw zaleznosci od szkoly ca. 210,- € ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.