Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Husaberg


ubot

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Dopiero zaczynam przygodę z dwuśladami ,chce sobie kupic jakiegoś Husaberga , podoba mi sie taki motorek, , zwiazku z tym mam pytania czy posiada ktos z was jakis motorek marki Husaberg , nadaje sie on na pierwszy motor , jak z częsciami , zdarzaja sie częste awarie , jak wogole sie na nim jezdzi z góry dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dopiero zaczynam przygodę z dwuśladami ,chce sobie kupic jakiegoś Husaberga , podoba mi sie taki motorek, , zwiazku z tym mam pytania czy posiada ktos z was jakis motorek marki Husaberg , nadaje sie on na pierwszy motor , jak z częsciami , zdarzaja sie częste awarie , jak wogole sie na nim jezdzi z góry dzieki za pomoc
piszać husaberg za duzo nam nie powiedziałes... jaka pojemnośc ? jaka cena? jaki rocznik? jaki typ? 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już dużo lepej.Najważniesze pytanie, do czego ten motocykl ma służyć ?Czy to ma być tylko w teren, czy coś bardziej uniwersalnego ?Jeśli tylko teren to weź też pod uwagę jakąś 250-tkę w czterosuwie. YZF, CRF, KXFJeśli nie zależy ci na rejestracji to w 7 tyś nie powinno być problemu znaleźć.Jeśli coś bardziej uniwersalnego to tutaj jest ciekawa propozycja na początek.http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1743991

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze miejsce to masz Goczalkowice - Olek motocykle (miedzy pszczyna a bielskiem). Tam znajdziesz wszystko do offroadu, fajne ceny a jak kupujesz duzo to niezly rabat.Co do maszyn. 10 000 zl. nie patrz sie za starymi Husabergami. KTM exc 300 na poczatek kiepski pomysl. charakterystyka 2suwa polaczona z ta pojemnoscia bedzie utrudniac nauke. DR 350 super maszyna (sam mialem i goraco polecam) ale ja bym raczej uderzał w XR 400. Mniej popularny niz DR. Ludzie obawiaja sie kosztow przy ewentualnej naprawie gdyz czesci byly ciezko dostepne ale juz teraz wszystko mozna dostac jak np. korbowody, wal, tloki itp. (Kazda czesc dostaniesz u Olka, sprowadza super bajery ze stanow i w niezlych cenach). Brak chlodnic (jak w dr), zajebis*ie trwaly silnik - porzadny wal i korbowod, walki rozrzadu tocza sie na lozyskach (w DR nie masz lozyska na walkach i awarie spowodowane zatarciem walkow to juz kult, chociaz w wiekszosci wypadkow jest to spowodowane zaniedbanie w wymianie oleju, syf, palowanie i przegrzewanie...). Najwazniejszym atutem tej maszyny to moc dostepna z niskich obrotow. Nie trzeba krecic po czerwonym polu bo dol i srodek ma rewelacyjny. Nie znam osoby ktora mowila o tym motocyklu cos zlego. 250 kupisz ale wybierajac w modelach typu WR, EXC, CRF narazisz sie na koszta gdyz 250 lubia byc jezdzone na wysokich obrotach a wymiany poszczegolnych podzespolow sa czestsze niz np. w 400 (jesli bierzemy pod uwage zalecenia serwisowe ;) ). W tym przedziale dostaniesz WR 400 i 426 - Super maszyny ale wymagaja wiekszych nakladow pienieznych przy uzytkowaniu niz np. wspomniana wyzej XR. Przy okazji lepiej brac 426 - 400 miala choroby "wieku dzieciecego". KTM kupisz modele LC4 - dosc ciezkawe i duzo osob mialo problemy z uszkodzeniami korbowodow. EXC 400 na upartego tez wyrwiesz ale stan moze pozostawiac wiele do zyczenia. CO do husabergow starszej generacji to ogolnie nie sa polecane, dosc awaryjne. Zreszta ja nigdy nie bylem zwolennikiem marek typu Husqvarna czy Husaberg - nie lubie czekac na czesci miesiacami, poza tym widzac co sie dzialo z fabrycznie nowa Husqa 510 kumpla to powiedzialem sobie nigdy w zyciu. W tej cenie na upartego wyrwiesz DR-Z 400. Mam ta maszynke i jestem cholernie zadowolony takze z czystym sumieniem polecam. Absolutnie bezawaryjna, czesci dostepne bez problemu, silnik oszczedny i przy zmianie wydechu ladnie sie zbiera. Tobie, jesli chcesz bawic sie w terenie, polecam wersje E - mocniejsza od mojej (mam model "S") wszedzie plastik i waga zredukowana w stosunku do "S". Bardziej agresywniejszy model od mojej. Nie wiem ile masz wzrostu ale siedzenie jest naprawde umieszczone wysoko. Tez dostaniesz w tej cenie XR 600 ale bardziej polecam 400 - lzejsza i z wiekszymi aspiracjami do jazdy terenowej. Podsumowujac. Ja stawialbym na pierwszym miejscu XR 400, Potem DR-Z 400, DR 350, WR 426 i reszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olek motocykle tez ma oddział w bielsku z tego co sprawdziłem , oki dzieki za pomoc , oczywiście wezmę pod uwagę twoje wskazówki , dopiero zaczynam swoja przygodę z jednośladami i za każde podzielenie się wiedza z góry dzięki , narazie zima nie odpuszcza znowu śniegu nasypało . Mam 190 cm wzrostu , wiec myślę że z wyższymi powinienem sobie poradzić Powiem ze napaliłem sie na jakiegoś Husaberga z tego co czytałem to przejęło go KTM i nie ma problemu z częściami , tylko pewnie będzie za silny dla mnie jak na początek na oku miałem tego:http://ogloszenia.ox.pl/ogloszenie,258073,...s-husaberg.htmlz tego co koledzy pisali to pewnie nie dam se rady z taka poj. na początku (brak doświadczenia i wiedzy z mojej strony) wiec będę musiał coś słabszego poszukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olek motocykle tez ma oddział w bielsku z tego co sprawdziłem , oki dzieki za pomoc , oczywiście wezmę pod uwagę twoje wskazówki , dopiero zaczynam swoja przygodę z jednośladami i za każde podzielenie się wiedza z góry dzięki , narazie zima nie odpuszcza znowu śniegu nasypało . Mam 190 cm wzrostu , wiec myślę że z wyższymi powinienem sobie poradzić Powiem ze napaliłem sie na jakiegoś Husaberga z tego co czytałem to przejęło go KTM i nie ma problemu z częściami , tylko pewnie będzie za silny dla mnie jak na początek na oku miałem tego:http://ogloszenia.ox.pl/ogloszenie,258073,...s-husaberg.html
tak ale modele od roku 2005 sa "prototypami" ktm'a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.