Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Sprowadzenie Motocykla Z Usa , Rejstracja W Polce ,help


damikss

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o info ludzi ktorzy sprowdzaja moto z usaMotor kupil koles w usa ,wyladowal je w niemieckim porcie oclil itd przywiozl do polski.teraz ja chce kupic motor od niego .tylko ze motocykl jest z roku 2008 ale ma przejechanie jakies 2 tys mil czyli 3 tys km .czytalem gdzies ze jezeli motor ma przebieg mniejszy niz 6 tys to trzeba placic wat 22% a inni znowu pisza ze wystarczy warunek ze moto bylo zarejstrowane wiecej niz 6 miesiecy temu.kto zatwierdza ile motor ma przebiegu ,diagnosta na stacji diagnostyczniej przy przegladzie zerowym?tlumacz przy tlumaczeniu dokumentow to gdzies jest zapisane?? drugie pytanie jak po kolei powinna wygldac cala procedura na dzien dzisiejszy.z gory bardzo dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hhmm bylem w naszym zorskim US i pytam jakie papiery i jakie formularze wypelnic skoro moto jestr oclony i podatek zaplacony w niemczech . myslalem ze skoro mimo ze nie byl rejstrowanyw niemczech ale tam zaplacono clo i podatek to wypelniam v 24 tak jak dla pojazdu sprowadzonego z UE.babka twierdzi ze jeszcze takiego przypadku nie mieli i za bardzo sama nie wie ale skoro nie byl zarestrowany w niemczech to jakis inny vat bedzie.burdel na resorach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli jest rachunek na osobe prywatna to nic nie placisz juz w pl. jak na firme to placisz vat w pl. i odzyskujesz vat niemiecki. nie wiem napewno ale jak kupujesz go w kraju od polaka to on jest zobowiazany do oplacenia vatu i takich zeczy. i musisz sobie tylko przypilnowac ze jest to oplacone. i najwarzniejsze zeby na moto byl certyfikat wlasnosci. jesli jest "certyficate of destruction" to w zadnym wypadku nie brac szpeja bo nie zarejstrujesz w pl.a jesli chodzi o kolejnosc zalatwiania to wyglada to tak: wszyskie dokumenty czyli- certfikat wlasnosci, rachunek, dokumenty odprawy celnej, wraz z tlumaczeniami przysieglymi na jezyk polski, przeglad techniczny, zaswiadczenie z urzedu skarbowego vat24 lub ze nie podlega, i do wydzialu komunikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Też sprowadzałam moto z małym przebiegiem i sprawa wygląda tak jesli masz przebieg do 6 tyś to płacisz podatek od wzbogacenia czyli od kwoty moto lepiej wpisz większy przebieg i zapłacisz w U SK 160 zł. Dodam że też posiadałam fakturę na motocykl ale Polska to piękny kraj więc zetki nie podarują więc mając nawet 3 letni motocykl z niskim przebiegiem zapłacisz jak za nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Też sprowadzałam moto z małym przebiegiem i sprawa wygląda tak jesli masz przebieg do 6 tyś to płacisz podatek od wzbogacenia czyli od kwoty moto lepiej wpisz większy przebieg i zapłacisz w U SK 160 zł. Dodam że też posiadałam fakturę na motocykl ale Polska to piękny kraj więc zetki nie podarują więc mając nawet 3 letni motocykl z niskim przebiegiem zapłacisz jak za nowy

Nie od wzbogacenia ale właśnie VAT 23%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.