Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Motocykl Do 3000zł - Da Się Coś Kupić ?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

na przyzwoitego japońca mało, tym bardziej że po zakupie wypadałoby zatroszczyć się o sprzęt (klocki, opony, regulacje, olej, filtry) więc albo MZtka, Jawa350 albo dozbierać kasy1Za 4 tys. zł jest w stanie znaleźć naprawdę przyzwoite Suzuki GS 500 w oryginalnym malowaniu, w nienagannym stanie technicznym, wymagające podstawowych regulacji, wymiany oleju, filtrów. Do tego trzeba doliczyć koszty rejestracji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie radze, z kilku powodów: kołobrzeg nie jest blisko więc dojdzie grubych parę stów na transport, drugie tyle na rejestrację, naprawy bieżące i czynności serwisowo/eksplatacyjne to kolejna sumka którą trzeba zaokrąglić do tych poprzednich a do tego to anglik więc jak mniemam w tym roczniku pod plastikami wszystko się będzie sypać.Samo cbr f1 to bardzo dobry sprzęt i na początek i za małą kasę ale może akurat nie ten.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolo ma 3 koble , tak ?? Chce kupić za to motocykl i jeździć ?? Hmmmmm ........ , bardzo wielki optymista z niego jest , że tak powiem . Ale .......... powodzenia !! Tylko mu powiedz , że na kupnie motorka się nie kończą wydatki . Bardzo cienkie ciuchy to ok 1000 zł za kompletny zestawik . Chyba że kumpel nie lubi żyć , wtedy wystarczy kask za 50 zl z TESCO , dzinsy i WIO !! . Poza tym dochodzą koszty rejestracji i ubezpieczenia . Sezon się powoli kończy ,więc doradź kumplowi ,żeby lepiej wpłacił kase na konto i poszporował przez zimę z 3- 4 klocki . Kupując na wiosnę motora za 7-8 prawdopodobieństwo że forsy nie wyrzuci maleje dość znacznie , porównując do sprzęta za 3 klocki .Ps.motocykle tanieją , ale to nadal droga zabawa. To jeszcze nie tatuażyk naklejka ,że wystarczy 5 zł i szpanujesz ! Chcesz jeżdzić ? , trzeba pocierpieć i wydać trochę kaski .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu Giemul ma 100 % racji... Przez zime napewno cos dosklada bo na jakiego ch....ja´mu w zimie moto? ( no bo sezon sie juz konczy ) I niewazne ile dozbiera ale zawsze to wiecej niz teraz ma. Ja wiem, ze sa osoby ktore akurat maja moze mniej kasy ( takie zycie jest ) ale wydajac 3 tys. na powiedzmy sobie szczerze grata to lepiej wogole moto nie kupowac a kase przepic ( wiecej bedzie frajdy niz grata trzymac w garazu ). Zycze powodzenia ale ja bym poczekal do wiosny i dolozyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nie tak dawno kupiłęm za 2500 hondę 450s i byłem zadowolony...więc szukajcie czegoś w tej kategorii tyle że z kimś kto sie zna bo w starym sprzęcie łatwo o jakieś poważne usterki. A za 5 koła to już pożądne moto można wytargac tyle że trzeba się liczyć z wydatkami na rzeczy eksploatacyjne typu opony, olej,filtry itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ok. 3,5-4 tys. zł jest możliwość kupna GS-a w stanie przyzwoitym, dobrym a nawet kolekcjonerskim z początkowych lat produkcji(sam kupiłem takiego GS-a za małe pieniądze, a stan wizualny i techniczny idealny, może ktoś widział w Chudowie białego GS-a, to był mój sprzęt).Jednak dysponując kwotą niewiele wyższą będzie to zdecydowanie łatwiej (za ok. 5 tys. zł wybór jest dużo większy).I tak jak Giemul pisał, sam zakup motocykla to dopiero początek zabawy i kosztów, ubrania, eksploatacja motocykla, ubezpieczenia, przegląd i paliwo na jeżdżenie to wszystko naprawdę kosztuje dlatego nie ma się co porywać z motyką na słońce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ubrania już ma ... te 3000 zł to jest kasa na sam motocykl , ubezpieczenia i reszta nie jest w cenie ;p do 3000zł ma byc samo moto ... na motocyklach raczej sie nie zna ... a co do nowego rometa... calkowicie odpada.. ja takim jezdze na kursie i jest on za maly... niewygodny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ubrania już ma ... te 3000 zł to jest kasa na sam motocykl , ubezpieczenia i reszta nie jest w cenie ;p do 3000zł ma byc samo moto ... na motocyklach raczej sie nie zna ... a co do nowego rometa... calkowicie odpada.. ja takim jezdze na kursie i jest on za maly... niewygodny
hehe uwierzyłeś w propozycje kupna rometu A za te 2 tys. zł no to najmniej awaryjny jest GS 500 i dobry na początek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starego japończyka bez większego problemu - honda cb albo yamaha xs, dwucylindrówka najlepiej chłodzona powietrzem, pojemnosc 400-450, ok. 30KM, v max 150, tanie części, prosty serwis . wystarczypozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.