Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Kara Za Opóźnienie W Us ?


niosark

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem moto - dokładnie 14 dni temu. Sęk w tym, że nie wiedziałem ze do 2 tygodni trzeba go opłacic w skarbówce. Jutro jest 15 dzień od daty na umowie K-S. Jakiej kary mogę się spodziewać i co zrobić żeby takiej kary uniknąć ? Moto jest zarejestrowane w Polsce jesli to ma jakies znaczenie. Prosze o poradę. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz sobie date zakupu troche pozniejsza i po sprawie. Nikt Ci nie każe tam pokazywać umowy zakupu. Jedyne co to podatek zapłać za taką kwaotę jaka maja w eurotaxie. Z tego co mi sie obiło o uszy to kara moze wynosić nawet 200- 300zł
Sugerujesz żeby spreparować umowę ? Myślałem już o tym, ale nie wiem czy mogą to jakoś sprawdzić. Czy może dojśc do jakiejś rozbieżności przy rejestracji moto. Nie rejestrowałem jeszcze niczego na siebie wiec nie wiem jak to jest. Co w ogóle trzeba pokazać w tej skarbówce ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja cebra została wyrejestrowana w tamtym roku w Niemczech, umowa K-S to nawet poprzedniego właściciela nie widziała i wszystko lajtowo przeszło w urzędach.
No tak, tylko że to jest kupione w PL. Sorry za być moze głupie pytania ale nie chce później beknąć za byle g..... gdyby wyszło ze coś jest nie tak. Może mi ktoś opisać jak wygląda procedura przerejestrowania moto kupionego w PL ? Przede wszystkim interesuje mnie czy sprzedający (Polak) ma obowiązek przedstawić gdziekolwiek swoją kopię umowy K-S.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podatek za katamarana zapłaciłem pół roku po jego zakupie (sam się z tym zgłosiłem). Tydzień później dostałem wezwanie do Us w charakterze podejrzanego. Stawiłem się w terminie, przyznałem się do spóźnienia z podatkiem i dostałem mandat karny w wysokości 130 pln. Z tym jednodniowym spóźnieniem nic Ci nie zrobią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiony w PL tyle, że dostałem komplet dokumentów z moto + gołą gotową do wypisania umowę polsko-niemiecką. Z gościem tutaj, od którego ją brałem nie podpisywałem żadnego papierka. Dostałem tylko info, że jak będzie tłumaczenie to mam wypisać umowę, a potem od wpisania daty mam 14 dni na vat-24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem moto - dokładnie 14 dni temu. Sęk w tym, że nie wiedziałem ze do 2 tygodni trzeba go opłacic w skarbówce. Jutro jest 15 dzień od daty na umowie K-S. Jakiej kary mogę się spodziewać i co zrobić żeby takiej kary uniknąć ? Moto jest zarejestrowane w Polsce jesli to ma jakies znaczenie. Prosze o poradę. Pozdro
ja dostalem mandat skarbowy za niedotrzymanie terminu. po znajomosci 200zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiony w PL tyle, że dostałem komplet dokumentów z moto + gołą gotową do wypisania umowę polsko-niemiecką. Z gościem tutaj, od którego ją brałem nie podpisywałem żadnego papierka. Dostałem tylko info, że jak będzie tłumaczenie to mam wypisać umowę, a potem od wpisania daty mam 14 dni na vat-24.
No właśnie, o tym jak się to robi z papierami z raichu to wiem. Interesuje mnie to czy taka skarbówka może w jakiś sposób dojść że umowa została spreparowana. Czy w którymś momencie takiej proceduru przerejestrowania może dojść do wykrycia takiej niezgodności, bo przecież pozniej muszę z tymi wszystkimi świstkami iść do urz. komunikacji.Jeśli jest to nie do wykrycia to przerobie umowe i luzik Na pewno ktoś z Was sprzedawał motor i wie czy musi gdzie cokolwiek pozniej okazywać w jakimkolwiek urzedzie, czy załatwienie wszelkich formalności leży w gestii nabywcy. Więc.... ??p.s. może za bardzo przeżywam, ale naczytałem sie na jakims forum, że jak w okienku siedzi franca to mozna zapłacić od stówy w górę za takie spóźnienieBart ile sie spóżniłes ?Wychodze własnie do pracy a z rana bede to chciał załatwić wiec mam ostatnie pytanie : Czy jeśli spreparuję umowę (z inną datą) to czy w jakikolwiek sposób ktoś moze do tego dojsć ? Proszę o rzetelne wypowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz preparować zadnej umowy!!! Do skarbowki idziesz z dlugopisem, żeby wypełnić druk o nabyciu pojazdu (w którym między innymi wpisujesz date zakupu) i z kasą, zeby zapłacić za niego podatek. Nic więcej nie musisz pokazywać. Umowa kupna-sprzedaży potrzebna jest w komunikacyjnym, żebyś mógł zarejestrować pojazd, a sprzedający musi ją okazać w celu wyrejestrowania go w swoim urzedzie oraz ubezpieczalni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można jeszcze napisać "czynny żal", wtedy US ma obowiązek odstąpienia od ukarania mandatem. Wiecej znajdziesz na google. Osobiście się spóźniłem 2 miesiące. Napisałem czynny żal i po sprawie.Oczywiście Pani w okienku w życiu Ci tego nie powie. Ja, mając świadomość spóźnienia, poszedłem z "podwawelską" i Pani była miła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sprawa załatwiona Akurat babka w skarbowym była bardzo w porządku i powiedziała, że za 1-2 dniowe spóźnienie akurat moja skarbówka (Będzin) nie daje kar, ale już za dłuższą zwłokę kary zaczynają się od 150 zł. Ja asekuracyjnie napisałem dzięki radzie Bilka ten "czynny żal" i babka powiedziała ze z tym świstkiem to juz w ogóle nie ma zadnego problemu i ze jest on uwzgledniany równiez przy dłuzszej zwłoce (zrozumiałem to tak, ze to chyba jedyny ratunek:))Jeśli by ktoś kiedys potrzebował wzór takiego pisma to tutaj macie linkhttp://grafik.rp.pl/grafika2/187889Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można jeszcze napisać "czynny żal", wtedy US ma obowiązek odstąpienia od ukarania mandatem.
fakt, że akt czynnego żalu w sytuacji w/w przez kolegę zalatwia problem , jednak US wcale nie ma żadnego OBOWIĄZKU odstapienia od wymierzenia kary- pomyślcie co by wyprawiali płatnicy gdyby wszystko US musial umarzać poprzez złożenie ACŻ Natomiast dla informacji potomnym podpowiem, że w US od pewnego czasu istnieje komórka której zadaniem jest współpraca z UM/WK w celu sprawdzania wiarygodności składanych dokumentów, deklaracji itp. Zwróćcie uwagę, że zazwyczaj sprzedający jest w UM bezzwłocznie w celu wyrejestrowania sprzedanego pojazdu i legitymuje się wtedy umową sprzedaży z oryginalną datą - te dane wpadają w ręce US w którym podlega opodatkowaniu zakupiony pojazd- resztę sobie dopowiedzcie sami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tez cos zeszlo dlugo z ta rejestracja bo tlumaczylem papiery na ktore musialem poczekac wiec trwalo to ponad 2 tyg, i przyszedlem do US i babka mi pokazuje date i ze do 14 dni sie mialem z tym zglosic, a ja przy niej wzialem dlugopis i poprawilem date umowy i wziela bez gadania. tak ze zalezy na jaka babke trafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast dla informacji potomnym podpowiem, że w US od pewnego czasu istnieje komórka której zadaniem jest współpraca z UM/WK w celu sprawdzania wiarygodności składanych dokumentów, deklaracji itp. Zwróćcie uwagę, że zazwyczaj sprzedający jest w UM bezzwłocznie w celu wyrejestrowania sprzedanego pojazdu i legitymuje się wtedy umową sprzedaży z oryginalną datą
Pierwsze słysze o takiej komórce. Konkretnie o którym US mówisz to aż zadzwonie i zapytam. Ponad to nie kumam co do wyrejestrowania samochodu ma urząd miasta, o ile o to Ci chodzi pisząc UM.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kilka dni temu czytając ten temat zerknąłem do swojej umowy i sobie przypomniałem ze kurde nie byłem z nią w US co teraz zrobić??? moto było kupione za kwote 4700 ale półtora roku temu. Jak z tego wybrnąć zeby nie zapłacic 5000 kary?Dodam ze to było moje 1 moto kupione na własną ręke i nie byłem swiadomy tej skarbówki:/ shit!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci napisze co ja bym zrobił1. Jeśli moto było kupione za granica to spreparowałbym umowę na taką z odpowiednią datą 2. Jeśli moto było kupione w PL to napisałbym czynny żal i spytał o możliwość zapłacenia odsetek, choć myślę że sam czynny żal powinien wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci napisze co ja bym zrobił1. Jeśli moto było kupione za granica to spreparowałbym umowę na taką z odpowiednią datą 2. Jeśli moto było kupione w PL to napisałbym czynny żal i spytał o możliwość zapłacenia odsetek, choć myślę że sam czynny żal powinien wystarczyć.
co do pkt pierwszego niewiem, nieznam się, nie oriętuję się, zarobiona jestem. co do drugiego - święte słowa - powinno zagrac i na pocieszenie dodam że w skarbówkach 95% obsady to babki, w związku z tym pare kilosów z podniesioną szybką - łzawe oczęta i słodki uśmiech powinien pomóc. nie wspomnę o łamiącym się głosie.wierzcie mi. facetowi łatwiej..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Kupiłem moto - dokładnie 14 dni temu. Sęk w tym, że nie wiedziałem ze do 2 tygodni trzeba go opłacic w skarbówce. Jutro jest 15 dzień od daty na umowie K-S. Jakiej kary mogę się spodziewać i co zrobić żeby takiej kary uniknąć ? Moto jest zarejestrowane w Polsce jesli to ma jakies znaczenie. Prosze o poradę. Pozdro
Witam kolego.Miałem dokładnie ten sam problem tyle że ja spóźniłem się dwa tygodnie.Kary żadnej nie dostałem,napisałem tylko oświadczenie że w tym czasie byłem za granicą i nie byłem w stanie opłacić w terminie.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kilka dni temu czytając ten temat zerknąłem do swojej umowy i sobie przypomniałem ze kurde nie byłem z nią w US co teraz zrobić??? moto było kupione za kwote 4700 ale półtora roku temu. Jak z tego wybrnąć zeby nie zapłacic 5000 kary?Dodam ze to było moje 1 moto kupione na własną ręke i nie byłem swiadomy tej skarbówki:/ shit!!
dla mnie też to temat świeży bo dziś akurat byłem w skarbówce bo moto kupiłem 3 lata temu i tez nie zaplacilem w US i nie przerejestrowalem a chcę go sprzedaćpani w US kazała mi spisać PCC! i PCC1A bo takie formularze obowiązywały w 2006r. złożyc to u niej w urzędzie i w kasie zapłacić podatek wraz z odsetkami ja natomiast dl zabezpieczenia dołącze jeszcze oświadczenie tzw ''Czynny żal" gdyż w świetle prawa czyli Kks art 16 paragraf 1 chroni on włośnie prawnie przed karą skarbową.Jeśli natomiast chodzi o same odsetki to są to śmieszne pieniadze w Googlach wyszukalem stronę opdsedki budżetowe bo takie obowiązują w skarbówce i tak jest kalkulator obliczeń ktory dokładnie mi wylivzyl odsetki za 3 lata ktore wyniosły????? 49 zl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.