Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Yamaha Fazer Na Pierwsze Moto?


Kondkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!We wrześniu chcę zakupić pierwszy motocykl, wcześniej jeździłem skuterami WSK-ami itp. Szukam czegoś, co byłoby dobre na miasto i trasę. Mam 186 cm wzrostu i 100 kg wagi. Kolega namawia mnie na Fazerka 600. Na moto mogę przeznaczyć max 13koła. Co o tym sądzicie? Może ktoś doradzi coś innego. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!We wrześniu chcę zakupić pierwszy motocykl, wcześniej jeździłem skuterami WSK-ami itp. Szukam czegoś, co byłoby dobre na miasto i trasę. Mam 186 cm wzrostu i 100 kg wagi. Kolega namawia mnie na Fazerka 600. Na moto mogę przeznaczyć max 13koła. Co o tym sądzicie? Może ktoś doradzi coś innego. Z góry dzięki za odpowiedzi.
Jak najbardziej się nadaje i nie daj się namówić tutaj na jakiegoś GS 500.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli jeździłeś i się nie boisz to nie widzę przeciwwskazań. bo to kulturalna maszyna i łatwo się idzie z nią zaprzyjaźnić. za 13 to bedzie w czym wybrać na jesień. kupuj z głową i fachowcem
W sumie to ten kolega ma znajomego, który chce właśnie we wrześniu go sprzedać. Moto jest ponoć pieszczone jak talala. Gumy zmienił w tym sezonie. Boję się tylko, żebym nie wyglądał jak na psie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocketa III A tak na serio to może np: CBR1100XX? jest trochę większa gabarytowo ale czy to dobre na pierwsze moto? Zaraz Ci tu napiszą ,że absolutnie nie ale moim zdaniem wszystko zależy od tego co masz w głowie ;)
W głowie to ja mam, tylko że taką moc opanować to nie jest kwestia rozumu, tylko umiejętności. A ja się nie czuję na siłach ogarnąć taką maszynę. Dziś jeździłem fazerką 600 i wcale nie jest mała. Kupuje we wrześniu ten sprzet i wali mnie jak bede wygladał. Ważne, że strasznie mi wygodnie na tym moto. Pozdro i dzięki za odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W głowie to ja mam, tylko że taką moc opanować to nie jest kwestia rozumu, tylko umiejętności. A ja się nie czuję na siłach ogarnąć taką maszynę. Dziś jeździłem fazerką 600 i wcale nie jest mała. Kupuje we wrześniu ten sprzet i wali mnie jak bede wygladał. Ważne, że strasznie mi wygodnie na tym moto. Pozdro i dzięki za odpowiedzi.
i tak trzymaj ja duzo mniejszy nie jestem (180cm i 95kg) i na fazerku nie wygladalem jak na psie. mam F4 i nawet zona sie smiala zemnie ze wygladam jak na motorynce ale mnie to wali doslownie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boję się tylko, żebym nie wyglądał jak na psie.
To akurat bedzie Twoim najmniejszym problemem, bardziej bylbym sie o opanowanie maszyny. Po poscie widze, ze jestes rozsadny i nie przeceniasz swoich mozliwosci. Osobiscie raczilbym Klase 500 w 2 zyl.
Rocketa III A tak na serio to może np: CBR1100XX? jest trochę większa gabarytowo ale czy to dobre na pierwsze moto? Zaraz Ci tu napiszą ,że absolutnie nie ale moim zdaniem wszystko zależy od tego co masz w głowie ;)
Ty tak na serio ? jechales kiedys wogole XX ? Mozesz mi wyjasnic co ma psychomotoryka do tego co ma sie w glowie. Z mojego doswiadczenia wynika, ze jest wlasnie na odwrot, moze sie wypowiesz ?`Chetnie wyslucham kompetentnej wapowiedzi experta.
W głowie to ja mam, tylko że taką moc opanować to nie jest kwestia rozumu, tylko umiejętności. A ja się nie czuję na siłach ogarnąć taką maszynę. Dziś jeździłem fazerką 600 i wcale nie jest mała. Kupuje we wrześniu ten sprzet i wali mnie jak bede wygladał. Ważne, że strasznie mi wygodnie na tym moto. Pozdro i dzięki za odpowiedzi.
Jedno jest ewne, nauka jazdy bedzie trwala znacznie dluzej ze wzgledu na blokowanie psychomotoryki, uwazaj na siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Masz racje ale są i motocykle typu drag star itp,masz czas siądź i przejedź się czymś takim.
Zgadza się, tylko w kwocie do 15 tysi nie kupię drag stara z 2004 r. z przyzwoitym silnikiem (a Fazerka właśnie z tego roku łyknę za 13,5). Zresztą mam 26 lat i myślę, że na takie moto jeszcze przyjdzie pora. Ale dzięki za radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.