Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Zakup Motocykla W Uk I Podróż Do Pl


suriel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Rozważam zakup motocykla na wyspach konkretnie w Anglii i po zakupie chciałbym nim na kołach jechać do Polski. Potrzebuje informacji jakie dokumenty powinienem tam załatwić i ogólnie co jest potrzebne żeby w ten sposób kupić, sprowadzić i zarejestrować w Polsce na siebie motocykl. Dodam że szukałem informacji na ten temat jednakże niczego przydatnego nie znalazłem ponieważ większość tematów odnosi sie do kupna motocykla i sprowadzenia na lawecie a nie na kołach jak w moim przypadku. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jak wybierzesz juz moto i sie na nie zdecydujesz sprzedajacy powinien miec dokument V5(registration document) taki dokument formatu A4 dwie strony ,trzeba to wypelnic a zwlaszcza fioletowy odcinek(na export)wpisujesz tam swoje dane min.adres.fioletowy odcinek bierzesz ty a reszte tego dokumentu V5 sprzedajacy wysyla do DVLA.przydatna jest tez umowa kupna sprzedazy na wszelki wypadek,jesli chces nim wracac na kolach wazne zebys zalatwilm sobie ubezpieczenie oraz zeby motocykl posiadal wazny MOT oraz oplacony Tax.MOT-badanie tech,TAX-podatek drogowy,pozdrawiam i zycz epowodzenia.a zapomnialem reszte tego V5 odesla ci z DVLA na polski adres i wtedy mozesz zajac sie rejestracja motocykla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ja dopiero się wybieram na wyspy jakoś tak w lipcu jak wszystko wypali co wypalić ma czyli ogólnie praca tam ( bo po to jadę żeby na motor zarobić ) to wtedy dopiero będę szukał ofert. Zaczynam się orientować w temacie już teraz bo później mogę nie mieć czasu na to a po wstępnych obliczeniach z tymi taxami i papierkową robotą o której pisał Lutek nie było byłoby za dużego problemu natomiast nie wiem czy się opłaca taka podróż w sumie to ok 1380 km bym musiał zrobić a benzyna drooooga tak że może lepiej by było kupić motor po powrocie w Polsce. Ogólnie czaje się na coś pomiędzy 400 - 500 cm3. Bardziej soft chopper w stylu Hodna cm400, cx500, kawasaki ltd. Motory stare ale jare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.