Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pytania Przed Zakupem En 500


Woferon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jako ze szykuje sie do kupna pierwszego moto, wybralem sobie EN 500. Moje pytanie brzmi: czy EN'ki zawsze na baku maja logo ? Czy jego brak moze swiadczyc o tym ze moto byl przemalowany / kombinowany itp itd? Drugie moje pytanko jest takie: czy powinienem sie martwic brakiem na allegro itp serwisach czesci typu gmole dla en'ki ? Czy mozna w razie czego gdzies w miare tanio kupic lub zlecic zrobienie gmoli dla tego modelu?Jezeli to by cos mialo pomoc, en'ka jest (wedlog wlasciciela) z 2002 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

En-ki zawsze były oznaczone (fabrycznie) na baku czy to emblematem EN czy VN (stare i nowe logo) (nie naklejka, tylko tłoczony emblemat) - firmy dbają o swoją rozpoznawalność ;) chyba że właścicielowi się nie podobalo to se odkleił jesli to model z 2002 to nie ma problemu ze znalezieniem gmoli - tylko że te gmole to raczej jako ozdóbka niż ochrona (przynajmniej te z którymi się spotkałam, dostepnymi w sklepach) a dorobić zawsze można według własnego "widzimisie".PS. daj namiary na jakieś fotki tego motóra - może więcej szczegółów się zauważy, a po nr ramy możesz rozszyfrować rok produkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,Nie jestem pewien ale nawet nowsze modele były jednokolorowe,czasami drobne obramowania na boczkach.Widoczny na zdjęciu ma czarne boczki, najprawdopodobniej był malowany, moim zdaniem 99%.Przedni błotnik jest przerobiony i jak napisała Kasie przedni reflektor nie jest oryginalny, ale to może być efekt dostosowania oświetlenia na kontynent ( wiadomo ,Anglik świeci dla ruchu lewostronnego a Amerykaniec prosto)Spytaj o zegary jeśli w milach to masz częściową odpowiedz Jak masz możliwość sprawdz moto osobiście ,zapytaj sprzedającego wprost ,czy był bity .Na co zwrócić uwagę,wydechy ,kolanka ,dekle silnika oraz osprzęt na kierownicy nie powinny nosić śladów otarć ,widać to np na zbiorniku płynu hamulcowego, klamkach ,lusterkach - choć te wydają się oryginalne. Ogólnie fajny motorek ,części do niego dostępne a odpada w tym roczniku kłopot $$$$$$czyt. koszt pasa napędowego ,ten juz ma łańcuch.Co do gmoli , to do tego modelu są jakie chcesz,a dorobienie też nie jest kłopotliwe ,zwłaszcza że masz inną ramę niż ja i chłodnica jest schowana.Powodzenia Romul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegos w miare nowego i z malym przebiegiem, wiec jezeli jest 2000+ rocznik i przebieg < 20000 to mozna porozmawiac
Dlaczego zalezy Ci na malym przebiegu jesli mozna wiedziec? Chcesz kupic motocykl, ktory wiecej stal w serwisie niz jezdzil czy ktorego wlasciciel wprowadzil "korekte" licznika i paru innych elementow przed sprzedaza? Ponizej 20 tys w 9 lat dla motocykla o przeznaczeniu turystyczno-rekreacyjnym... jakies 2200km na sezon. Jezdzac wokol komina zrobilem tyle w tym miesiacu, a gdzie tam koniec sezonu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.