Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Przerejestrowanie A Oc


niosark

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie Jako, że skarbówkę ma juz za sobą i chciałem już skonczyć tą całą procedurę rejestracji to mam następne pytania. 1. Jak to jest z OC ? Poprzedni właściciel miał opłacone OC w Warcie do wrzesnia tego roku, Czy w związku z tym mogę jeżdzić na jego ubezpieczeniu, czy muszę coś kombinować ? 2. Moto ma przegląd do połowy czerwca, czy przegląd musi mieć ciągłość czy mogę go zrobić załóżmy w sierpniu, kiedy zacznę na dobre użytkować moto (wyjazd) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przepisanie OC masz 30 dni, tak jak na załatwienie spraw w UM.Wg mnie najlepiej zrobisz gdy: przerejestrujesz motocykl, dostaniesz wtedy tablice i dopiero wtedy udasz się do ubezpieczalni, żeby przepisać lub wypowiedzieć (przykład: ubezpieczenie samochodu w Warcie, które było w 1/2 zapłacone i trzeba było dopłacić połowę wyszło drożej niż zakup OC u innego ubezpieczyciela, taki przypadek miała siostra która nie ma zniżek, a poprzedni właściciel miał full zniżki). Jeżeli najpierw udasz się do ubezpieczyciela, a później do UM, to po dostaniu tablic znowu będziesz musiał się udać do ubezpieczyciela Lepiej czas na jeżdżenie wykorzystać.Przegląd nie musi mieć kontynuacji, tylko uważaj jak będziesz jechał na przegląd w "sierpniu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przepisanie OC masz 30 dni
Nie ma takiego wymogu. 30 dni masz od kupna na ewentualne wypowiedzenie umowy.Jak mial oplacone do wrzesnia to mozesz do tego czasu jezdzic na jego ubezpieczeniu i nie musisz nic zalatwiac w ubezpieczalni. Wazne zebys mial ze soba umowe kunpna-sprzedazy w razie kontroli . Jesli oc bylo na raty bedziesz musial je zaplacic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego wymogu. 30 dni masz od kupna na ewentualne wypowiedzenie umowy.Jak mial oplacone do wrzesnia to mozesz do tego czasu jezdzic na jego ubezpieczeniu i nie musisz nic zalatwiac w ubezpieczalni.Wazne zebys mial ze soba umowe kunpna-sprzedazy w razie kontroli . Jesli oc bylo na raty bedziesz musial je zaplacic.
A nie jest czasem tak że trzeba jednak podjechać do ubezpieczalni,przepisać OC poprzedniego właściciela na siebie,zapłacić ewentualna różnice i śmigać już bez noszenia ze sobą umowy kupna-sprzedaży?Przynajmniej ja tak robiłem w PZU,może inne ubezpieczalnie mają inne zasady...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety trzeba w terminie do 30 dni przepisać ubezpieczenie na siebie i musy yrobi dokadn kalkulacji skadki. W tym czasie również można wypowiedzieć umowę. Czasami okazuje się, że bardziej opłaca się zrezygnować i wykupić ubezpieczenie w innej firmie.
NIE MA TAKIEGO OBOWIAZKU !!!!!!!!!! „2. W razie niewypowiedzenia przez nabywc´pojazdu umowy ubezpieczenia OC posiadaczypojazdów mechanicznych w terminieokreślonym w ust. 1, zakład ubezpieczeńmoże dokonaç ponownej kalkulacji należnejskładki z tytułu udzielanej ochrony ubezpieczeniowej,poczynajàc od dnia zbycia pojazdu,z uwzględnieniem zniżek przysługujàcychnabywcy oraz zwyżek go obciàżajàcych,w ramach obowiàzujàcej taryfy składek.W przypadku gdy nabywca pojazdu zło-ży wniosek o dokonanie ponownej kalkulacjinależnej składki, zakład ubezpieczeń jestobowiàzany do jej dokonania.”,Rekalkulacja jest na Twoj wniosek. Wiekszosc firm ( poza pzu ) nie wysyla informacji typu :W zwiazku z kupnem pojazdu prosze sie zglosic w terminie ... w celu ponowej kalkulacji skladki. Jednak Ty nie musisz sie zgadzac na doplate do tej polisy, z tym ze jesli bedziesz mial szkode to dostaniesz wyplacone odszkodowanie pomniejszone o to co powinienes doplacic.Tak jest na 100 %
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przerejestrujesz pojazd, musisz wykupić ubezpieczenie bo dosteniesz nowe numery rejestracyjne. Ubezpieczenie które masz jest na numery tablic które miał gość od którego kupiłeś moto. W momencie wydania nowych tablic tamto ubezpieczenie traci ważność. Jeśli nie wykupisz OC na nawe numery grozi kara za zwłokę, stawki są opisane na stronie Funduszu Gwarancyjnego.http://www.ufg.pl/index.php?module=artykul...wa=oplaty-karne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wazniejsze od numeru rej. jest numer vin . Nie slyszalem zeby oc wtedy wygasalo przy zmianie nr rej. czy wlasciciela !!!! - pierwsze slysze .Dokladnie kiedy oc wygasa jest opisane w ustawie o oc posiadaczy i ufg. Dlatego jesli masz oc na poprzedniego wlasciciela a umowe kl-s na siebie to musisz ta umowe wozic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz na ubezpieczeniu poprzednika jeździć 30 dni bo poprzednik ma 30 dni na zgłoszenie wyrejestrowania. Ty zaś tak czy siak musisz zrobić ubezpieczenie na siebie bo nie odbierzesz stałego dowodu rejestracyjnego przy odbiorze którego wymagają ubezpieczenia OC na Twoje nazwisko. I teraz tak:-Jeśli poprzednik świadomie nie zgłosił wyrejestrowania pojazdu w ubezpieczalni to wtedy możesz wziąć jego ubezpieczenie chyba że masz mniej zniżek czy jakieś zwyżki (np na wiek) to bedziesz musiał jeszcze dopłacić. Warunkiem jest ta sama firma ubezpieczeniowa oczywiście. W innym wypadku nie można przepisać ubezpieczenia.-Jeśli poprzednik wyrejestrował pojazd i rozwiązał umowę z ubezpieczalnią to idziesz do ubezpieczalni i tam mówią Ci ze nie masz możliwości przepisania ubezpieczenia więc zakladasz swoje i masz na to 30 dni. Wiem bo wyrejestrowywałem poprzedni motocykl niedawno i zarejestrowywalem nowy więc mam świeże info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W terminie 30 dni od kupna musisz nabyć własne ubezpieczenie i tak:-jeśli poprzednik świadomie nie zgłosił wyrejestrowania pojazdu w ubezpieczalni to wtedy możesz wziąć jego ubezpieczenie chyba że masz mniej zniżek czy jakieś zwyżki (np na wiek) to bedziesz musiał jeszcze dopłacić.-Jeśli poprzednik wyrejestrował pojazd to idziesz do ubezpieczalni i tam mówią Ci ze nie masz możliwości przepisania ubezpieczenia więc zakladasz swoje i masz na to 30 dni Nie wiem co tu jest niezrozumiałego.
No wlasnie widze ze sprawa jest problemowa.Nie ma czegos takiego jak wyrejestrowanie w ubezpieczalni. Wyrejestrowac mozna w urzedzie a w ubezpieczalni poinformowac, zglosic...W terminie 30 dni od kupna musisz kupic ubezpieczenie jesli zrezygnowales z tego co dal ci sprzedawca ( w dowolnym TU )Jesli sprzedawca ma ubezpieczenie ktore konczy sie wczesniej niz te 30 dni to oczywiscie musisz to zrobic wczesniej.Sprzedawca musi zglosic ubezpieczycielowi sprzedaz do 30 dni.Sprzedawca ma obowiazek przekazac kupujacemu wazne ubezpieczenie.Jesli nie przekazal bo go nie ma musisz najpozniej w dniu kupna wykupic ubezpieczenie. Tutaj uwaga bo jesli sprzedawca ma wazne oc ale nie dal ci polisy a ty kupisz sobie nowa umowe to niestety bedziesz musial zaplacic dwa razy oc tj. tzw. podwojne ubezpieczenie.Kupujacy nie ma obowiazku przepisywac umowy ktora dostal od sprzedajacego na siebie !!! Ale moze to zrobic ( tzw. rekalkulacja - ponowne obliczenie skladki ) . Jesli nie przepisze umowa jest wazna nawet po przerejestrowaniu pojazdu. Wtedy trzeba wozic umowe k-s.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymagaja waznego ubezpieczenia na konkretny pojazd. OC jest wazne tak dlugo jak jest napisane na polisie, a nie 30 dni. Te 30 dni dotyczy sie wypowiedzenia nowonabywcy. Jesli tego nie zrobi bedzie musial zostac w ubezpieczalni poprzedniego wlasciciela ( nie zawsze jest mu to na reke np. niezaplacone raty )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.