Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Kupno Yamahy R1 - Sugestie, Uwagi...


thomsoneq

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie moi kochani :-)Zaczne od tego iż pracuje w UK i po przeliczeniu pieniazkow wychodzi okolo 17.000 pln .Chce kupic Yamahe R1 tylko nie wiem gdzie i w jakim okresie(aby wyszlo taniej) i jaki rocznik? tzn w UK czy w PL? i na co mam zwracac przy kupnie uwage? Boje sie, ze Yamaha mogla miec nieciekawa przeszlosc, a wlasciciel moze klamac co do stanu motocykla.Prosze Was piszcie mi rady oraz Wasze opinie... Z gory Serdecznie Dziekuje.Pozdrawiam Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja proponuje poszukac po Twojej 150-tce modelu z automatyczna skrzynia biegów, kółkami 12`, odblokowaną mocą do 250 koni (bo w fabrycznej R1 jest tylko 190 - i to tak jak w skuterze, znacznie za malo), tylnym koszem na zakupy (najfajniej prezentują się wiklinowo-carbonowe), zmienionymi podnóżkami na akcesoryjne, tak abyś swoje nogi mógł kłaść za kierownicą jak w skuterze...aa i zapomniałbym jescze o schowku na kasku... niestety w R1 nie zmieścisz nawet kasku otwartego w schowku, więc proponuje kupić kask rowerowy ze styropianiu (napewno się zmieści do schowka wraz z kanapkami zapakowanymi przez mamę do szkoły)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)aa i zapomniałbym jescze o schowku na kasku... niestety w R1 nie zmieścisz nawet kasku otwartego w schowku, więc proponuje kupić kask rowerowy ze styropianiu (napewno się zmieści do schowka wraz z kanapkami zapakowanymi przez mamę do szkoły)
eee tam,czepek pływacki sie zmieści...albo beret ino że bez antenki niestety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może nam się pochwalisz jaki masz już kombik, kask, buty, rękawice ? Sry - ale masz jakies kompleksy ze masz 22 lata, nigdy na motorze nie jeździłeś, pracujesz na zmywaku, budowie, czy fabryce, i chcesz 190 KM R1 ? Pulas za mały ? dziewczyny nie ma ? Jazda Jazda Jazda Tekno tekno buti buti bum bum ...Kup se bmw i butle z gazem Może by tak wywalić topic ? ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh, od razu chlopaka zbesztaliscie ..... - może ma olej w glowie :| a jak nie to pojdzie to św Piotra, na to nikt nie ma wpływu z tego co wiem to modele 00- 01 chyba miały słabe wodziki do skrzyni biegów... ale za ta kasę to masz nowszy model .... są to raczej mało awaryjne sprzęty , poprostu trzeba sie przejechać, poogladać z zewnatrz, sprawdzić ograniczniki skrętu ( to raczej po dzwonie cięzko wyprostować ) no i najlepiej się przejechać z kims kto jeździł takowym sprzętem Opony, łańcuch, amory, gówka ramy, klocki - takie podstawy na które warto popatrzeć NAJWAŻNIEJSZE TO ŻEBY NIE KOZACZYĆ I Z GŁOWĄ !!! a będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lonerr ale zauważ jedną ważną rzecz- skuter nigdy nie będzie motocyklem, nie ma biegów, nogi jak na kiblu, równowagi łatwiej niż na rowerze utrzymać bo się nie pedałuje{choć zalezy w którą stronę }, a kolega zakładający ten mocny temat bierze pod uwagę R1 jako pierwsze moto to troszkę czysty debilizm, choć nie wiadomo, lachona może chce wyrwać a potem taki Cross to zauważy i przekreśli takiego lansera razem ze 100% R1 w Polsce albo nawet jakby miał jakiegoś maxi giga skutera 800 ccm to i tak bedzie pokracznie na R1 stawiał swoje pierwsze kroki bo w skuterze praktycznie maneta idzie w parze z prędkością a tu cza paczeć na biegi. a i co najgorsze koło z R1 czy innego moto z większym trudem wejdzie do bagażnika 126p niż 10cm pizza ze skutera no ale tak, tak, jak w Ursusie umiesz zmieniać biegi, i na rowerze się nie wywracasz to na 100000ccm dasz radę sam tak zaczynałem, cała szkoła za mną biegnie- no może oprócz 98% chłopcuf pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 17 koła to w UK wyrwiesz conajwyżej rocznik 02-03 a u nas możesz już rozglądać się za "okazjami" 04. Lepiej jednak się wstrzymaj. Ja rozumiem że Ci sie podoba, chciałbyś poderwać w końcu jakiegoś lachona (chociaż na moto) oraz zobaczyć pierwszy raz w życiu 299 na liczniku ale człowieku ja jak się przesiadywałem z 600 na 1000 miałem problem a co dopiero z 125. Bierz conajwyżej r6 i mógl się w niebiosa żeby Cie nie zaskoczyła kiedyś ta moc.Aha tylko pamiętaj że jak zrobisz se takiego sprzeta na 125 to już raczej się połapią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cross bedzie przekreslac kogos za posiadanie R1? przeciez jescze niedawno tata sam jezdzil na R1 wiec... ;)
a to czy przez lans czy przez tatę to jego sprawa, dla nas to będzie tajemnica, choć jestem ciekawy skąd wziął się taki stan rzeczy u Crossa, może by temat założył albo wyczerpującego posta dał to chętnie bym przeczytał. bo już dużo się widziało i słyszało ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cross bedzie przekreslac kogos za posiadanie R1? przeciez jescze niedawno tata sam jezdzil na R1 wiec... ;)
tazzman tazzman tazzman znów zaczynasz ?? napisac ci to tutaj ja też latalem w zyciu r1  lepiej ci ?? r1 to on mial jeszcze za tych pieknych czasów kiedy motocykle nie byly "modne"  i nie było takich widoków jak teraz lanserów w krótkim rękawku.... 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tazzman tazzman tazzman znów zaczynasz ?? napisac ci to tutaj ja też latalem w zyciu r1  lepiej ci ?? r1 to on mial jeszcze za tych pieknych czasów kiedy motocykle nie byly "modne"  i nie było takich widoków jak teraz lanserów w krótkim rękawku....
nie zaczynam.. tak mi sie napisalo.. przeciez R1 to fajny sprzet i tyle.. a to ze dresiarze w polsce sobie upatrzyli ten model bo lachony na R1 leca to trudno.... swoja droga nie wiem co R1 ma w sobie takiego ze naprawde wszystkim kobietom sie podoba...a co do zalozyciela tematu to proponuje kupic na poczatek w ogole jakis motocykl a nie kibel i motocyklem sie uczyc jezdzic - takim z moca max 100 koni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...lachony na R1 leca to trudno.... swoja droga nie wiem co R1 ma w sobie takiego ze naprawde wszystkim kobietom sie podoba...a co do zalozyciela tematu to proponuje kupic na poczatek w ogole jakis motocykl a nie kibel i motocyklem sie uczyc jezdzic - takim z moca max 100 koni
jesli kolo faktycznie mysli o laskach to ja bym dodal: wez sobie facet idz do agencji, zaplac te pareset zlotych, za 2000 nawet z filmem bedzie i sie zabaw porzadnie z 3-ma panienkami a filmikiem bedziesz mogl pochwalic cale zycie przed kolegami. Zabawa, jakiej nawet R1 Ci nie zapewni a i masz gwarancje ze sie nie zabijesz.Jak juz ochloniesz, (bo zdobyles juz to o czym wielu ujezdzaczy R1 marzy ) to poszukaj sobie czegos spokojnego jak slusznie Ci Tazzman sugeruje nawet do 60koni, przy ktorych i tak namiot Ci wstanie jak poczujesz jakie ma przyspieszenie.Zywy bedziesz i bedziesz tez mial sie czym pochwalic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy... no ten nie wiem co powiedziećNie wiem czemu akurat se R1 upatrzyłes nie lepiej Hajke? albo hmm.. kawusie?Jeśli ta R1 to już przesądzony wybór, to.. powodzenia zycze gumowych drzew, domów, samych prostych i powiedz rodzicom że ich kochasz przed przejażdżka i przytul ich.A odpowiadając Ci czy w Pl czy UK hmm.. nie wiem, ale w Pl nie dodają trumienek i nagrobków gratis, wiec może na UK.A no i jeździj tym tam, bo jak u nas to daj znac kiedy A tak dla twego dobra, nie kupuj R1. Chyba ze planujesz szybkie odejscie od bliskich. ale zrób to tak, żeby nie ucierpiał nikt inny no i zeby nasza opinie sie bardziej nie pogorszyła.R1 na pierwszy motocykl, to MEGA zły wybór, rozumiem że ładny..laski leca..kumplom sie podoba i jest syzbki. Ale on jest ZA szybki.Poceluj w cos niżej. Zrobisz jak chcesz..szkoda tylko tak młodego życia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 17 koła to w UK wyrwiesz conajwyżej rocznik 02-03 a u nas możesz już rozglądać się za "okazjami" 04. Lepiej jednak się wstrzymaj. Ja rozumiem że Ci sie podoba, chciałbyś poderwać w końcu jakiegoś lachona (chociaż na moto) oraz zobaczyć pierwszy raz w życiu 299 na liczniku ale człowieku ja jak się przesiadywałem z 600 na 1000 miałem problem a co dopiero z 125. Bierz conajwyżej r6 i mógl się w niebiosa żeby Cie nie zaskoczyła kiedyś ta moc.Aha tylko pamiętaj że jak zrobisz se takiego sprzeta na 125 to już raczej się połapią...
Jesli chodzi o moto to mialem honde f3, 98 rocznik ale niestety poszedl na sprzedaz po dzwonie. Jak niektorzy slyszeli ze ktos lezal kolo Carefura to wlasnie bylem ja. Zostala Yamaha 150 a ze mam ja w opisie to inni zaraz uwazaja ze jestem noobem. Niestety chcialbym co niektorych zasmucic ale mam juz zone wiec pieski sami szukajcie sobie "lasek". Nadal szukam kompatybilna osobe ktora mi pomoze. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R1 dobry wybór Ja tam nie widzę nic zlego w tym, ze chce kupić R1... Wszyscy ktorzy sie tu wypowiadaja, albo przechodzili przez wszystkie pojemnosci, az doszli do litra ( w co absolutnie nie wierze) albo tak naprawde na litrze nie siedzieli. Czemu sie wysmiewacie z goscia? Bo bedzie mial moto lepsze od Was? Zalosne...I jeszcze jedno... Ktos napisa, ze R1 na poczatek to MEGA zly wybor...Ano nie koniecznie, przytocze slowa doswiadczonego i utytuowanego zawodnika z WMMP. "Siadajac na mocną maszyne od razu uczysz sie ostrej i szybkiej jazdy, prawdziwego scigania..." (zeby nie bylo nieporozumien, mowa tutaj o torze). Ale mysle, ze jesli gosc ma olej w glowie, to poradzi sobie spokojnie z R1...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak niestety zaczyna dziać sie w wielu przypadkach na 4um. Najpierw atakować, nie znając dobrze faktów, a potem tak conajmnej niezręcznie sie robi, ale co tam jest temat jest wesoło - coś jak znanne pisemko FuCKt...pomijając cały ten temat i bezsensowne zbluzganie kolegi, to coniektórzy przesadzją z tą r1 tak już na siłę powtarzając się w kółko...a cross - pooglądaj sobie WSBK- który motocykl jest zawsze w czołówce...zobacz ile niezłych talentów wyszło własnie z FYC i przestań pierd$#@@ć o lanserach bo nie wszyscy tacy są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ lonerr - wlasnie szukam osoby ktora by mi pomogla przy zakupie i ktora sie zna na tym sprzecie. Moj sasiad mial R1 ale 99r mialem okazje nawet dosiasc ta besie i na prawde pieknie to jezdzi, a ze niektorzy mysla ze ktos kupuje R1 to zaraz musi ZAPIER#@$%# ... to ich problem jak tak mysla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno... Ktos napisa, ze R1 na poczatek to MEGA zly wybor...Ano nie koniecznie, przytocze slowa doswiadczonego i utytuowanego zawodnika z WMMP. "Siadajac na mocną maszyne od razu uczysz sie ostrej i szybkiej jazdy, prawdziwego scigania..." (zeby nie bylo nieporozumien, mowa tutaj o torze). Ale mysle, ze jesli gosc ma olej w glowie, to poradzi sobie spokojnie z R1...
słuszna uwaga:) Na tor to moze to i dobre, ale czy na nasze dziurawe drogi ;>Skoro kolega pośmigał na F3,opanował maszynę no to nie widzę przeciwwskazań do kupna R1 Przepraszam zatem o pochopny osąd nie znając sytuacji.Motomaniaczka ma takiego potwora, myślę że ona Ci dużo może poopowiadac na temat R1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.