Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pierwszy Motor


winiarsko

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, za niedługo stane sie motocyklista;) tak wiec planuje zakup mini choppera. I teraz takie pytania mam do was. Mam 17 lat, mam dowod tymczasowy ale za to nei mam karty motorowerowej. Czy moge jezdzic na tym dowodzie czy raczej lepiej wyrobic sobie karte i tu zaznaczam ze motor tylko to przemieszczania sie i na razie 50cm tak mysle. Teraz nastepne pytanie, bo ogladałem na allegro HOYSUNG GA125. W tych "informacjach" podane jest 51-125 czyli teoretycznie to motor, wiec na tym jzu nei mozna jezdzic na dowodzie badz na karcie motorowerowej? i ostatnie. Jakie moga byc konsekwencje załapanie przez policje mnie na 50cm bez karty albo tego dowodu normalnego i czy jest to jakos sprawdzane np jak mnei złąpia jaka mam pojemnosc motoru. Zaznaczam ze bedie to moj pierwszy motor i jestem zupełnie zielony w tych sprawach;) takze prosze o wyrozumiałosc. i jak cos jest nei jasne to prosze pisac sprobuje napisac bardziej zrozumiale:) Pozdrawiam, Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na tym dowodzie tymczasowym nie mozna ? i gdzie i jakie koszta sa wyrobienia karty?a jest takie cos jak ponizej 50 cm i powyzej ? bo do 50 cm to chyba mozna sobie pojezdzic jak juz sie ma tyle lat. a co z tymi powyzej 50 cm ? to juz na kat A1? i jak to jest z tymi tunigowanymi 50-kami? np na 72 albo cos koło tego? sprawsdzaja to jakos jak zatrzymaja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo dzieki za pomoc;) o to mi chodziło, wiec powyzej 50 odpada takze jakie polecacie motorki 50 cm ? z tego co znalazłem to tylko jedynie kingway? przykuł moja uwage ale jak o nic czytałem to znowu ze chinskie ze sie popsuje.. ale w sumie ja go nie bede katował i nic takiego, poprostu potrzebne mi do przemieszczania. i jeszcze ile kosztuje wyrobienie karty i ile to trwa bo jesli długo to musiałbym zaraz sie za to wziac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile trwa wyrobienie karty motorowerowej: tego Ci nie powiem, bo ja robiłem jakieś.... 6 lat temu, o kurcze jak , w gimnazjum, ale myśle że nie powinno to dużo zająć, jedynie znaleźć miejsce gdzie takie coś robią. A co do tego jaki motorek bym polecał: hmm, ja mam już 3 sezon Aprilike RS 50 i musze powiedzieć, że super sie jeździ.ale z tego co czytam, to bardziej choopera byś chciał? Hmm jest takie coś ja Aprilia Red Rose. Niestety nie powiem Ci nic na jej temat bo nie jeździłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może: GILERA EAGLE 50, czy jak sie to pisze EAGLET;Aprilia Classic;może ten Kingway jak pisałeś wcześniej. Jest jeszcze Malaguti Drakon, ale to nie chooper. Gdybym teraz miał wybierać to bym z pewnością wybrał Aprilie, albo te Malaguti. hmm, no niestety więcej Ci nie wymienie, bo mnie raczej interesowały RS-ki albo TZR-ki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o boze! malaguti jest swiety, ale chodzi o to ze czesto bede jezdził ze swoja takze wolałbym cos wygoniejszego, jakbym brał dla siebie to oczywiscie ze tego ;) jak narazie to red rose;) aha i nie wiesz moze jak to jest z tym rocznikiem, bo to tak od 1994 do 2000 to juz ponad 10 lat..chociaz ja tam sie nei orientuje ile lat i ile przebiegu na motor to duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując Aprilie niestety musisz pogodzić sie z faktem, że ciężko jest o nowe części. Ja czekałem na pompe hamulcową jakieś 3 miechy, albo nawet więcej.Nie wiem czy to prawda, ale słyszałem, że Aprilia sie z kimś połączyła, czy wogóle przestała produkować części i motory. A co do Red Rose to jest ich niewiele w Polsce, i tak jak napisał ElectroOne nie patrz na rocznik tylko na stan motocykla ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak na razie jezdziłem na kingway chopper 50 i bardzo mi sie spodobał, a porownac raczej nie bede miał z czym niestety... a jak czesci jest mało do red rose no to raczej odpada... a jeszcze znalazłem takie cos : http://moto.allegro.pl/item616082489_sprze..._cena_1800.htmlco myslicie ? i raczej i tak bede chyba kupował na giełdzie wiec moze tam bedzie cos ciekawego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo dzieki za pomoc;) o to mi chodziło, wiec powyzej 50 odpada takze jakie polecacie motorki 50 cm ? z tego co znalazłem to tylko jedynie kingway? przykuł moja uwage ale jak o nic czytałem to znowu ze chinskie ze sie popsuje.. ale w sumie ja go nie bede katował i nic takiego, poprostu potrzebne mi do przemieszczania. i jeszcze ile kosztuje wyrobienie karty i ile to trwa bo jesli długo to musiałbym zaraz sie za to wziac...
Niech Cie reka boska broni przed kingwayem !!!!!!
może: GILERA EAGLE 50, czy jak sie to pisze EAGLET;Aprilia Classic;może ten Kingway jak pisałeś wcześniej. Jest jeszcze Malaguti Drakon, ale to nie chooper. Gdybym teraz miał wybierać to bym z pewnością wybrał Aprilie, albo te Malaguti. hmm, no niestety więcej Ci nie wymienie, bo mnie raczej interesowały RS-ki albo TZR-ki.
Gilery bym nie polecał tak samo Aprilii bo sa na 2-suwie. Sam dzwiek juz jest smieszny. No i trwalosc silnik a z 94 r nie bedzie juz taka super. Za to polece Ci Jincheng Knight silniczek na 4-suwie co prawda chinski, ale wtedy chinczycy robili jeszcze w miare dobre motorki. Sam takiego mialem i przejechałem na nim bezawaryjnie tysiace kilometrów. http://www.bikepics.com/members/kurakijczyk/99jc50q8/ tak to mniej wiecej wyglada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kilka postow wczesniej juz pokazałem tego jinchenga;) mnie sie podoba, mysle, ze do prostego przemieszcznia sie powinien wystarczyc, nie mam zamiaru jezdzic na nim tak jak odlagam filmiki na y2b... wielkie palenie gumy.. na piasku. no i teraz jak nie mozna jezdzic na dowodzie tymczaowym to ide zdawac karte motorowerowa. Wie ktos jak to wyglada? gdzie musze pojsc czy to cos kosztuje i jak wyglada taki egzamin i ile to trwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chnczycy nigdy nie robili dobrych "motorkow". nie sluchaj bzdur.
Miałeś kiedyś jakiś kontakt z tym motorowerem czy tylko tak mowisz bo panuje stereotyp, ze chinskie jest złe? Załoze sie ze polowa sprzetów w twoim domu pochodzi z chin. Wszystko zalezy od firmy. uzytych materialów i kontroli jakości. A na jinchengu zjezdzilem spora czesc polski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:Gilera Eaglet - jak najbardziej - co prawda nie za fajnie brzmi ale za to jest większa od Jincheng Knight i Kingwaya i bez problemu pojeździsz na niej w 2 osoby - na tych chińczykach to nie bardzo - raz że mocy brakuje dwa że dobija zawieszenie. Jak jeszcze na chińczyku pocinałem to miałem dwoje znajomych co mieli Gilere: Jedna zadbana śmigała jak ta lala, druga trochę mniej - pluła olejem, płynem przekładniowym kopciła itd. ale zrobiła tysiące kilometrów i to nawet po górach i nigdy nie zawiodła w przeciwieństwie do mojego "nowego" i "na gwarancji" chińczyka kingwaya.Co do chińskich sprzętów to tutaj opisałem moje przygody: http://forum.motocykle.slask.pl/index.php?...st&p=413717Jeśli chodzi o kartę motorowerową to przejdź się po pobliskich gimnazjach i tam powinni to robić - z tego co wiem to jakiegoś specjalnego kursu chyba nie ma - dajesz przepisy i chyba placyk na skuterku i wsio. Ale rozważ sobie może zrobienie prawka A1 bo wiek już masz odpowiedni i wtedy wybór w motocyklach 125ccm jest większy.Co do przerabiania 50ccm na np. 72ccm to jeśli masz 17lat - gra nie jest warta świeczki - takie przerobienie tanie nie jest - jakiegoś strasznego przyrostu mocy nie będzie a i tak za rok możesz się przesiąść na litra jak zrobisz A.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tylko ze zrobienie takiego prawka to koszt koło 700 zł ;p to wole od razu zrobic sobie na samochod, a motorkiem chce sobie tak posmigac tylko zeby sie gdzies szybko(w porownaniu do komunikacji miejskiej badz piechoty) dostac:) choc w przyszłsoci planuje sobie kupic cos mocniejszego dla pasji od czasu doczasu smignac jakies 300 km ale to za pare lat;) na razie starczy 50 poki nie ma prawka B ;p powiem wam ze ostatanio duze jeszcze na tym kingwayu od kolegi i wcale nie jest taki zły. w zupełnosci mocy mi starcza(moze tylko dlatego ze nigdy mocniejszym nie jechałem ?;)) i chyba to bedzie najlpsze rozwiazanie do niestety 3,5 tys zł...nowe, gwarancja, pewne.. tylko ze wszyscy utrzymuja mnie w przekonaniu ze chinskie to złe:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)nowe, gwarancja, pewne.. tylko ze wszyscy utrzymuja mnie w przekonaniu ze chinskie to złe:(
Że też ludzie jeszcze sie na to nabierają.W tych kingłejach pewne jest tylko to że coś sie spier...oli,pytanie tylko kiedy i co Już pomijam to że sprzedać później taki wynalazek bedzie baaardzo ciężko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.