Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Błagam Pomocy Aprilia


koza666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam dwa problemy z moją aprilią rx 50 problem nr.1mam problem z lagamia koleś od którego go kupiłęm rozłożył i spuscił olej z jednej lagi (prawą) do transportu bo ciekł olej no i teraz pytania zamówiłęm już uszczelniacze i mniej więcej wiem jak je zmienic ale nie wiem jaki olej wybrac dodam żę to fullcross nie enduro i nie wiem jak go zmienic ani jak to poskłądac do kupy :roll:problem nr.2motor stracił kompresje piercienie są zupełnie wytarte :twisted: wykombinowałem sobie żę zrobie szlif(dodam żę to jest polini 70ccm :twisted: )no i za szlif powiedzieli mi 60 zł kupie nowy tłok i łożysko i wszystko łądnie pięknie ale złożenie 200zł a znajomi mówią że w dwu sówie to bardzo proste więc może ktos da mi jakąs porade czy instrukcje :cool: aa i jest to rocznik 1995

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylewasz stary olej przez górne kapy za którymi kryja sie spręzyny zawieszenia, lub czasem śruby spustowe są w dolnej częsci goleni. Od spodu masz śrube i potrzebujesz długi klucz aby rozkręcić amortyzator, lub potrzebujesz zestawu narzedzi do wyciągnięcia starego zimmeringa bez rozbierania amora.Jeżeli to upside-down to niestety trzeba rozbieraćTak to bardzo proste jeżeli nie ruszasz wału, nie musisz wyjmowac silnika z ramy. Poprostu zdemontuj głowice, cylinder, Tłok masz zabezpieczony w osi sworznia 2 zabezpieczeniami, wyciągnij je kleszczykami żeby Ci nie wpadły do silnika! Wysuń sworzen wyciągnij tłok, Sa firmy typu motortech którym zawozisz tłok i cylinder, sami dobieraja tłok, robia odpowiedni szlif.Do składania powinienes ściągnąc sobie manual i zobaczyć jakimi momentami nalezy skrecic cylinder/głowice.Składaj na nowych uszczelkach.W razie pytan PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.