Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Problem Z Uruchomieniem Motoru Po Dluzszym Postoju


.

Rekomendowane odpowiedzi

WitamMam problem z odpaleniem mojego motoru. Stal od poczatku grudnia w garazu. Akumulator wzialem do domu.Dzis bylem go ruszyc a on nic.... caly aku wyladowalem i nie zapalil. bak mam pelny.czego to moze byc wina? jak wy odpalanie sprzeta po dluzszej przerwie?z gory dzieki za pomocpozdrawiamTomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WitamMam problem z odpaleniem mojego motoru. Stal od poczatku grudnia w garazu. Akumulator wzialem do domu.Dzis bylem go ruszyc a on nic.... caly aku wyladowalem i nie zapalil. bak mam pelny.czego to moze byc wina? jak wy odpalanie sprzeta po dluzszej przerwie?z gory dzieki za pomocpozdrawiamTomek
Na Dżizusa Krajstusa jeszcze nigdy tego nie napisałem ale w końcu przyszła pora:To jest najczęściej wałowany temat na każdym forum motocyklowym. Nie zdziwi mnie jeśli dużego odzewu w tym temacie nie będzie (poza nabijaczami postów) w końcu ile razy można odpowiadać na pytanie : daleko jeszcze ?Zlituj się i kliknij w "szukaj" nawet nie musisz chcieć na to odpowiedź sama się znajdzie. Rozumie, że może się nie chcieć ale aż tak leniwym nie da się być. Zrobiłeś to z premedytacją...Niech stracę. Odpowiem: motór się zepsuł trza sprzedać i kupić rower najlepiej bez przerzutek bo też się mogą zepsuć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Dżizusa Krajstusa jeszcze nigdy tego nie napisałem ale w końcu przyszła pora:To jest najczęściej wałowany temat na każdym forum motocyklowym. Nie zdziwi mnie jeśli dużego odzewu w tym temacie nie będzie (poza nabijaczami postów) w końcu ile razy można odpowiadać na pytanie : daleko jeszcze ?Zlituj się i kliknij w "szukaj" nawet nie musisz chcieć na to odpowiedź sama się znajdzie. Rozumie, że może się nie chcieć ale aż tak leniwym nie da się być. Zrobiłeś to z premedytacją...Niech stracę. Odpowiem: motór się zepsuł trza sprzedać i kupić rower najlepiej bez przerzutek bo też się mogą zepsuć.
wyszukiwarka tu nie dziala.... nie da sie wpisywac wyrazow ktore maja mniej niz 4 znaki....szukalem w googlach znalazlemw czym moze byc problem, podobnie odpowiedzial kolega wyzej..piszac na tym forum liczylem na pomoc kogos z niedalekiej okolicy.....co do ostatniego zdania:ogolnie nie znam sie na mechanice pojazdowej, to moj pierwszy sprzet dlatego szukam pomocy. pracuje jako konstruktor w branzy wentylacyjnej i tez moge Cie zje...ac ze sie na tym nie znasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, *naładuj akumulator*wykrec świece, wyczyść je ( najlepiej przepal nad jakimś palnikiem)*przedmuchaj cylindry ( załącz rozrusznik bez świec)*wkręć świeceforum chyba nie jest od tego żeby osobe skierować na google, pewnie ten problem mialo mnustwo osob i zostalo im doradzone (jesli osoba sie nie zna to nie wie czego szukac a takze sie moze obawiac czy akurat te czynnosci nalezy przeprowadzic w swoim moto , jesli napisal nowy temat to kultura wymaga odpisac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli wczesniej palilo to najprawdopodobniej musisz wymienic swiece (najlepiej) albo choc wyczyscic. Po prostu zalewalo go w trakcie krecenia rozrusznikiem.Da sie to zdiagnozowac prosto. trz odkrecic ssanie na max i w trakcie krecenia zdjac ssanie do zera. powinien lekko zakaszlec choc. Jesli tak robi to go zalewasz. Wtedy staraj sie na polowie ssania go palic spuszczajac je powoli. Lepiej jednak wykonac czynnosci zwiazane ze swiecami ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aku juz naladowalem (mialem go caly czas w domu i co jakis czas ladowalem), wyciagne swiece i zobacze jak wygladaja, najwyzej wymienie na nowe.co do gaznikow, jak sie spuszcza paliwo? jest jakis spust lub sruba jak np. przy wymianie oleju?po spuszczeniu paliwa z gaznikow, przed rozruchem ustawic kranik na PRI ??zobacze jeszcze w ksiazce heynes'a.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyszukiwarka tu nie dziala.... nie da sie wpisywac wyrazow ktore maja mniej niz 4 znaki....szukalem w googlach znalazlemw czym moze byc problem, podobnie odpowiedzial kolega wyzej..piszac na tym forum liczylem na pomoc kogos z niedalekiej okolicy.....co do ostatniego zdania:ogolnie nie znam sie na mechanice pojazdowej, to moj pierwszy sprzet dlatego szukam pomocy. pracuje jako konstruktor w branzy wentylacyjnej i tez moge Cie zje...ac ze sie na tym nie znasz.
http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...126349&st=0Wszedłem na pierwsze znalezione forum następnie w dział mechanika i już na drugiej stronie był temat. 5 minut szukania. Dlatego nie chce mi się odpowiadać na takie pytania.+ cytat z tematu z linku:"we wszystkich tematach zimowych w dziale Mechanika powtarzane jest to 100 razy, a i tak ludzie robia swoje. Tu nie ma silnych"Jeszcze jedna uwaga: Tu nie chodzi o to, że nie znasz mechaniki bo z tego co piszesz wynika, że zwyczajnej obsługi swojego motocykla nie znasz skoro nie wiesz jak używać kranika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Kolega lawka jest zarejestrowany na tym forum i widocznie szuka odpowiedzi wlasnie tutaj.2.Napisal ze nie dziala mu wyszukiwarka.3.Skoro piszesz, ze nie chce Ci sie odpowiadac to czemu walisz w tym temacie juz drugiego posta?Jesli nie ma sie ochoty pisac w danym temacie to co za problem dac wstecz i pisac posty w innym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie wspominając jak często zgrzytam zębami wkur*iony bo po użyciu wyszukiwarki mam mnóstwo tematów z prośba o pomoc ale zamiast rozwiązania powtarzające sie odsyłanie do wyszukiwarki z której właśnie skorzystałem... To najczęściej daje ta wyszukiwarka. Jak już odsyłać to konkretnie do tematu.Ok koniec offtopu...zresztą manka i tak usunie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Kolega lawka jest zarejestrowany na tym forum i widocznie szuka odpowiedzi wlasnie tutaj.2.Napisal ze nie dziala mu wyszukiwarka.3.Skoro piszesz, ze nie chce Ci sie odpowiadac to czemu walisz w tym temacie juz drugiego posta?Jesli nie ma sie ochoty pisac w danym temacie to co za problem dac wstecz i pisac posty w innym?
Jeśli będę potrzebował adwokata to zgłoszę się. Rozliczasz się od sprawy czy na innych zasadach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będę potrzebował adwokata to zgłoszę się. Rozliczasz się od sprawy czy na innych zasadach?
Panie Arturze Jaca tu ma 100% racji.Kolega potrzebowal pomocy wiec zapytał,a sam piszesz ze nie chce Ci sie sie pisac w tym temacie ,a sam sobie przeczysz.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o co tyle krzyku, kolega sie spytał to jak ktoś ma ochote to mu odpowie i tyle.A co do pytania, to mialem podobnie w swojej GS`ce i kiedyś kolega mi polecił, żeby podczas krecenia rozrusznikiem motonga lekko przechylić w lewo. Po prostu go pochylić. U mnie pomogło od razu. Po dłuższym postoju też czasami ma jakies opory do zapalania i po takim zabiegu zazwyczaj mu przechodzi... A jak to nic nie da, to tak jak wyżej pisali, spuscic paliwo a potem na chwile kranik na PRI i krecic. Tylko nie zapomnij potem ustawic normalnie kranika do sobie narobisz kłopotu...Enjoy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Arturze Jaca tu ma 100% racji.Kolega potrzebowal pomocy wiec zapytał,a sam piszesz ze nie chce Ci sie sie pisac w tym temacie ,a sam sobie przeczysz.pozdrawiam
Nie bronie nikomu pytać ale jeśli komuś nie chce się poświęcić chwili czasu na szukanie tylko zaraz ucieka na forum to to uważam za przesadę. Potem przychodzi co do czego i nietypowe tematy giną w gąszczu w kółko powtarzanych o akumulatorach,świecach, nie odpalających motocyklach i jak zmieniać biegi w motocyklu i ile wlać oleju. Chodzi o to, że to podstawowa wiedza do odnalezienia wszędzie, a mało komu chce się w ogóle szukać. Poza tym zauważyłem od pewnego czasu, że na forum dziwnie się dzieje. Forum to motocyklowe, a zaczyna się zadawanie pytań o wszystko: co zrobić z komputerem bo nie działa (jakby mało było portali komputerowych) jak naprawić robot kuchenny (jakby elektrody nie było) gdzie kupić pustaki, jak zaszczepić psa i ile będzie stopni w sobotę. Np. na innym forum w temacie dotyczącym konkretnego motocykla było 35 stron gdzie na temat samego oleju była rozmowa chyba na 2-3 strony, ktoś nowy się loguje i rzuca pytanie: kupiłem taki motocykl, ile mam wlać oleju bo nie wiem. Wystarczyło by kliknąć strzałę wstecz ze 4 razy i miałby z 8 odpowiedzi pod rząd na to pytanie, wystarczy spojrzeć na silnik bo tam ta informacja jest wybita, wystarczy ściągnąć ogólnodostępną serwisówkę czy chociaż poszukać danych motocykla gdzie zwykle jest taka informacja podana ale się nie chce zresztą po co szukać niech mnie wyręczą. Będzie jak na masie innych forum gdzie wszystko wali w dół, a później jest jęcenie: bo się śmietnik robi, gdzie są moderatorzy gdzie jest admin bo forum schodzi na psy bo to bo sro bo owo. Zresztą i tu się to zaczęło od pewnego czasu... Jeśli ktoś ma problem, a mogę pomóc chętnie pomogę ale nie gdy komuś nie chce się wykazać inicjatywy tylko wali na łatwizną.Acha dodam bo zapomniałem: tlusty masz racje z tym odsyłaniem do wyszukiwarki też mnie to irytuje ale jak napisałem pierwszy raz to zrobiłem bo ten temat jest poruszany wszędzie zawsze i w nadmiarze i na odnalezienie odpowiedź na pytanie, które autor zadał potrzebowałem mniej czasu niż jego kosztowało napisanie posta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bronie nikomu pytać ale ...
popieram w 100%nie ma to jak samemu coś zrobić a nie być wyręczonym... jak coś nie działa to zastanowić się dlaczego, co jest wymagane aby działało i czy wszystko jest akurat spełnione... przecież silnik spalinowy to nie kobieta, idzie się połapać jak działa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój bandzior po kilku dniach postoju nie chciał odpalić. Wykończyłem akumulator, po ponownym ładowaniu ustawiłem kranik na chwilę na PRI i odpalił. Spróbuj :-)
probowalem....nie zadzialalo...nie ma to jak samemu coś zrobić a nie być wyręczonym...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.