Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

światła Led W Motocyklu


Dadario

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem wszystkim!!Mam pytanie...Chciałbym w celu poprawy mojego bezpieczeństwa na drodze przez zwiększenie widoczności dodać lampy LED do motocykla...ten typ(poglądowo)http://www.allegro.pl/item933163551_dodatk...led_drl_e4.htmlOgólnie planowałem je przymocować do gmoli po bokach pojazdu na wysokości około 110cm nad ziemią...ale zastanawia mnie prawość takiego czynu...czy ewentualnie nie będę miał problemów z policją czy przeglądami...jak to wygląda prawnie....w samochodzie jest to określone:- symetrycznie rozmieszczone, obowiązkowo dwa- nie niżej niż 25cm od nawierzchni drogi- nie dalej niż 40cm od bocznej krawędzi obrysu auta- miedzy światłami ma być 60cm odstępu- niebawem nowelizacja przepisów, umożliwi jazdę na samych światłach dziennych bez włanczania postojowych w motocyklu jest to niemożliwe...więc jak to zrobić żeby było bezpieczniej i zgodnie z prawem??z góry dziękuję i wiosny życzę!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co, ja na tedmie mialem założone halogeny i normalnie z tym jezdziłem, były poniżej lamoy na gmolach, tak że powyżej 25cm od gleby, nie dalej jak 40cm od krawedzi i ok 50-60cm miedzy soba, i z ciekawości kiedyś sie zatrzymałem przy drogówce, i zapytałem, czy tak można.Odpowiedzieli tylko tyle: "to dla mojego bezpieczeństwa, jakbym trafił na upierdliwca to mógłby sie doczepić, ale ludzie chyba jednak myślą", więc jezdziłem z nimi włączonymi razem z mijania, i nikt sie nie czepiał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ty z moto choinke cchesz zrobic?jak se zapodal LED-y to swiecic to bedzie jak .... bez komentarza.zapodal se jakiej lightbary czy cos. bo wieczorkiem ledy nic ci nie dadza.teraz jak auta maja pozakladane te ledy do jazdy dziennej to widac ale poczekaj na lato jak slonce wyjdzie i beda ladne dni to wogole nic nie beda poamagac tylko tak zeby odciazyc akumulator i policja sie odczepila ze masz swiatla do jazdy dziennej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój motocykl nie potrzebuje wg mnie dodatkowych świateł czy mijania czy drogowych...a obecność tych ledów dziennych moim skromnym zdaniem wpłynie na widoczność mnie jako użytkownika drogi jednocześnie zwiększając moje bezpieczeństwo. Ledy te dodatkowo w ładny sposób da się wkomponować w linię motocykla i nie będzie to "jak choinka"... dodatkowo pobór prądu przez taką ilość dodatkowych lamp led jest znikomy więc akmulator aż tak nie dosjaje po puupie....a pytam w zasadzie głównie o fakt podejścia policji do tych dodatków...ale dziękuję za zdanie i pozdrawiam serdecznie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! W pracy ostatnio zapytałem chłopców z drogówki jak to wygląda...no i ogólnie stwierdzili że:ledy musza mięc homologację (to akurat wiedziałem)dodatkowo muszą być fabrycznie montowane w danym modelu motocykla w danym miejscy...ponieważ tylko takie światła nie będą traktowane jako "ozdoba"...a za ozdoby niestety trzeba będzie zapłacić mandat plus zatrzymanie dowodu... powiedzieli jednocześnie że to zależy od policjanta czy postanowi za to karać czy przymknie na to oko no ale zgodne z prawem takie oświetlenie nie jest...wyjściem jest założenie dodatkowego oświetlenia i zmiana homologacji całego pojazdu...ale to już koszt min. 500zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli masz byc przez to bezpieczniejszy to montuj... ja bede montowac xenony u siebie, bo w dziel duzo lepiej widac, w nocy lepiej oswietlają drogę.... oczywiscie wszystko bedzie tak zamontowane zeby nie utrudnic zycia innym uzytkownikom ruchu..a co do glinarzy, to jak trafisz na upierdliwca to niestety bedzie lipa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.