Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Co Należy Wymienic W Silniku Co Sezon?


lodzioR6

Rekomendowane odpowiedzi

forum chyba jest od tego żeby też pomóc koledze jak nie ma pojęcia o motocyklach, zgadzam się że na pierwsze moto to się za bardzo R6 nie nadaje, ale skąd wiecie jakiej mocy kupił, parametrów wam nie podał więc trochę go oszczędźcie w słowach, wystarczy że kupił z niemcowni tam dość często początkujący ograniczają moc swoich rumaków.Co należało by zrobić po kupnie:1. Olej z filtrem podstawa, + sprawdzić filtr powietrza.2. Ja zawsze wymieniałem ciecz chłodzącą, bo nigdy nie wiadomo co tak naprawdę jest w środku, może woda? Wymiana nie jest droga.3. Czyszczenie i regulacja gaźników i synchro przepustnic, chyba że masz na wtrysku to synchro przepustnic.4. Regulacja luzów zaworowych.Jeżeli chodzi o silnik to tyle.Warto by było zajrzeć do hamulców, wymiana płynu hamulcowego + kompletna rozbiórka zacisków z czyszczeniem i smarowaniem tłoczków, na pewno zadba o twoje bezpieczeństwo. Sprawdź łożysko główki ramy i kup se amor skrętu to też zadba żebyś nie wylądował gdzieś w rowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Olej z filtrem podstawa, + sprawdzić filtr powietrza.2. Ja zawsze wymieniałem ciecz chłodzącą, bo nigdy nie wiadomo co tak naprawdę jest w środku, może woda? Wymiana nie jest droga.3. Czyszczenie i regulacja gaźników i synchro przepustnic, chyba że masz na wtrysku to synchro przepustnic.4. Regulacja luzów zaworowych.Jeżeli chodzi o silnik to tyle.Warto by było zajrzeć do hamulców, wymiana płynu hamulcowego + kompletna rozbiórka zacisków z czyszczeniem i smarowaniem tłoczków, na pewno zadba o twoje bezpieczeństwo. Sprawdź łożysko główki ramy i kup se amor skrętu to też zadba żebyś nie wylądował gdzieś w rowie.
Ja dorzuciłbym jeszcze wymianę płynu hamulcowego i ewentualnie olej w przednim zawieszeniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co nalezy wymienic zalezy od tego co wiesz o tej maszynie, bo moze sie okazac , ze nic lub ze wszystkie plyny eksploatacyjne filtry i zrobic regulacje.Wsciekasz sie na odpowiedzi ale przeciez ludzie tutaj nie maja kuli wrozki, jak podjedziesz do warsztatu to mechanik ci powie jaki jest stan klockow i co trzeba wyregulowac.Generalnie to gdy nic nie wiesz to nie pozostaje nic innego jak zrobic szczegolowy przeglad i wymienic plyny i filtry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie o to chodzi że kolega pewnie nic nie wie i pyta co warto zrobić po zakupie, i wypisałem mu wszystkie podstawowe czynności które należało by zrobić.Co do powitalni to ja też jestem za tym że wypadało by przywitać brać motocyklową i napisać parę słów o sobie. Co do motocykla też nie polecam ściga na 1 moto ale to jest jego sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem Yamahe R6 jako mój pierwszy motor i nie wiem zbytnio co wymieniac co sezon lub zaraz po kupnie
skocz się do serwisu ze sprzętem i Ci powiedzą co może być nie halo i od razu się umów na jakiś przeglądziklistę polecanych i odradzanych serwisów masz na forum (opcja szukaj u góry strony)krytyczną sprawą dla silnika jest rozrząd. Jak Ci pójdzie to koszty możesz liczyć w tysiącachOFF-TOPICktoś w innym miejscu poruszył temat moderowania - prosiłbym moderatora o aktywny udział w tej dyskusji w celu eliminacji postów nie na temat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl to nie prom kosmiczny tylko zwykły pojazd, nawet jest podobny do samochodu tylko kierownica troche inna i mniej kółek. Więc na zdrowy chłopski rozum - nie trzeba robić przeglądu jak w promie kosmicznym (podobno NASA swoje sprzedaje jakby ktoś chciał, sam jestem ciekaw co trzeba w takim czymś wymienić co sezon, jak ktoś kupi to niech się podzieli).W skrócie: to samo co w samochodzie. Wszelkie różnice i rozbieżności są w serwisówce.Nic mi nie przychodzi do głowy jeśli chodzi o różnice moto i samochód odnośnie przeglądu sezonowego / kilometrażowego. Różnica jest tylko taka, że w motocyklu grzebiemy 4x częściej i za wszystko płacimy 4x więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję "zakupić" serwisówkę, poczytać, ewentualnie z powodu braku zdolności manualnych zatoczyć motonga do majstera, co on w tym jest fachurą (w dziale friendly, unfriendly znajdziesz odpowiedni serwis) i po sprawie. Za sprawdzenie niewiele się płaci, lub w ramach promocji wogóle. Pozdrawiam i duuuuużo szerokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.