Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Motonita Z Sercem Poszukiwany...


Grasshopper

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,jako, że przymierzam się do wymiany napędu w moim motocyklu, potrzebny mi jest zakuwacz do łańcucha. Szukam kogoś, kto za symboliczne piwko dałby się namówić na pożyczenie takiego wynalazku Łańcuch to DID 525VM2. W zasadzie codziennie przebywam drogę Piekary Śl. - Katowice, więc jeżeli znalazłby się jakiś człowiek dobrej woli w tych rejonach to byłbym bardzo wdzięczny...Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykły punktak zeszlifowany na końcu na stożek z owalnym końcem, kawałek ciężkiego klocka metalowego, stalowego ...., młotek, szeroki śrubokręt, kolega, suwmiarka 1. Kolega mocno trzyma w pozycji nieruchomej ciężkie metalowy klocek, walec ... z płaską powierzchnią - do końca operacji ....2. zakładasz spinkę ( nabijasz na bolce przy pomocy młotka i śrubokręta, bądź tępego szerokiego narzędzia )3. Punktak, kerner ze stożkiem na końcu w bolec i jebud..... młotkiem , to samo z drugim ....4. Mierzysz powstały kołnierz ( na rozszczepionych bolcach )... jak mało to patrz pkt 3. Chyba tyle ;/P.S.Kupując łańcuch u mechaniora, zakładanie jest raczej w cenie Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tam chcesz ja miałem takie fajne urządzenie do zakuwania, nie była to zakuwarka ani mlotek, ale bardzo dobry patent znajomego mechanika, jak chcesz to odezwij sie na gg to Ci powiem jak sobie zrobić taki przyrząd
Niestety w moim garażu nie ma zbyt zaawansowanych narzędzi, więc jeżeli zdecyduję się zakuwać inaczej, niż zakuwarką to pewnie będzie to młotek i punktak . Mimo to dziękuję za zainteresowanie.
P.S.Kupując łańcuch u mechaniora, zakładanie jest raczej w cenie
Napęd już kupiony, więc odpada. Poza tym nie ufam mechanikom - co mogę robię sam, tym bardziej, że aura jak najbardziej temu sprzyja Lewa w górze!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.