Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Fajer Sc 33, Prąd ładowania...


.majzel.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Rzadko tu pisze o problemach ale tym razem z racji tego żeby sie upewnić bo kabelki i elektryka nie jest moją najlepszą stroną.a wiec od poczatku-przedwczoraj smigalem, moto odpalilo bez problemu, wstawilem do garazu i ok, wczoraj tez odpalil od strzała ale po przejechaniu 15 km i zgaszeniu silnika brakło prądu i juz nie odpalil dopiero na pych. wrocilem do domu i to samo, padlo podejrzenie na akusia bo ma juz kilka lat ale teraz bylem zmierzyć prąd ładowania i tak jak odpalilem i chodził na wolnych to pokazywał 13,7 bez świateł, ze światłami prąd ładowania spadal do 12,4 a na pełnym obciążeniu 12,3-12,2.Moja diagnoza to strzelony regulator napiecia, bo wiadomo że w hondach to słaby punkt ale może ktoś mi powie w 100% czy mam racje bo nie chce specjalnie wydawać ponad 200 zł na marne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35V na wolnych a 70V przy 5000 tylko pamiętaj że to zmienny i może zdrowo pokopać.Ma być równo na wszystkich 3 fazach.
Piter dudek dobrze prawi.Dajesz po kablach do samego alternatora.Szukaj złączki i wypinka:)Miernik i jechane.I ważne co Podkreslił kolega wyżej że to prąd zmienny. Mierniczek trza przestawić wajchą JAk altek daje równo to masz regulator off.Stary co ja sie nauczyłem z prądem mając hondę uhuuu.......Identyczna sytuacja w hornetkach na potęgę POwodzonka bo się przyda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc tak, napięcie sprawdzone na każdej fazie i wyniki dużo odbiegające od tych które podał Pan Piotr. na jedenj fazie było 14V, na drugiej 6V i na trzeciej 4V i napięcie co dziwne raz znikało wogóle a raz sie znów pojawiało, czyli wychodzi z tego że alternator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak mysle ale znalazłem używke z f2 w dobrej kasie i sie zastanawiam czy czymś sierózni od mojego bo na pierwszy rzut oka niczym sie nie rozni
Sprawdź dokładnie wymiary śred.zewnętrzna/śred.wewn./szerokośćw CBR600F2 to-107/42/20Wymontuj swoje uzwojenie i pomierz czy ma takie same wymiarySC28 ma inne wymiary- 117 / 41 / 26niestety nie mam danych dla modelu SC33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.