Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Gaźnik


luzik79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam problem-najprawdopodobniej padł mi rozrusznik ponieważ nie kręci<bateria naładowana>co za tym idzie paliwo z gaźników zostawało wypluwane na zewnątrz do wydechów.Pytanie czy to jest normalne czy też nie powinno tak być-czy jak rozrusznik nie kreci,to pompka paliwowa podaje paliwo i stąd wypluwanie paliwa?Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam problem-najprawdopodobniej padł mi rozrusznik ponieważ nie kręci<bateria naładowana>co za tym idzie paliwo z gaźników zostawało wypluwane na zewnątrz do wydechów.Pytanie czy to jest normalne czy też nie powinno tak być-czy jak rozrusznik nie kreci,to pompka paliwowa podaje paliwo i stąd wypluwanie paliwa?Pozdrawiam!!!
nie bardzo to rozumie, piszesz ze rozrusznik nie kręci i ze paliwo wylatuje z wydechów- tak od siebie?!! czy podczas pchania motocykla na biegu, bo przeca rozrusznik nie rkęci czy tak?Co do pompki to skoro ja masz to ona pompuje bene do gaźników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CzescZależy o jakim mówimy motorze. Z reguły pompka paliwa wyłącza się po osiągnięciu ciśnienia tj gdy pływa gaznika się uniesie na odpowiedni poziom. Jezeli paliwo pojawiło się w wydechu, a nie kręciłeś silnikiem przez długi czas bez odpalenia to bardzo nie dobry objaw. Mogą albo nie trzymać zaworki paliwa przez co przelewa gaźnik, albo być dziurawy/e pływak/i.Sprawa teoretycznie może być bardzo poważna, ponieważ jeżeli duża ilość paliwa przedostanie się przez gaźnik do cylindra a stamtąd do miski olejowej co może prowadzić w przyszłości do zatarcia silnika. To najczarniejszy z możliwych scenariuszy ale możliwy;)PozdrawiamPiotrekmotocykle-zabytkowe.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam motocykl Aprilia Pegaso 650.Chodzi o to,że myślałem iż padł mi akumulator i dlatego rozrusznik nie kreci,po naładowani okazało sie jednak,że jest to najprawdopodobniej rozrusznik .Próbowałem jeszcze kręcić,bo momentami zaskakiwał i może dlatego wypluwało paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam motocykl Aprilia Pegaso 650.Chodzi o to,że myślałem iż padł mi akumulator i dlatego rozrusznik nie kreci,po naładowani okazało sie jednak,że jest to najprawdopodobniej rozrusznik .Próbowałem jeszcze kręcić,bo momentami zaskakiwał i może dlatego wypluwało paliwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź sobie połączenie z rozrusznikiem i mase na silniku, podłacz rozrusznik na krótko z aku czy kręci jeżeli tak to masz cos nie halo z połaczeniem.Co do gaźnika to tak jak wyzej Ci ktos napisał, mozesz miec kłopoty z pływakiem, zaworkiem iglicowym etc. Zalewa Ci i nie pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pegaso nie ma pompy paliwa - opada ono grawitacyjnie. Jakby zalewało gaźnik bez kręcenia silnikiem, to zbierałoby się w airboksie chyba. Ja stawiam na zepsuty przekaźnik od rozrusznika. A paliwo w wydechu się zbiera gdy kręcisz, a moto nie potrafi odpalić (bo np świeca zalana). A jak w końcu odpali i ruszysz, to uważaj - bo jak zapali się paliwo w wydechach to efekty bombowe - z wrażenia możesz spaść z moto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pegaso nie ma pompy paliwa - opada ono grawitacyjnie. Jakby zalewało gaźnik bez kręcenia silnikiem, to zbierałoby się w airboksie chyba. Ja stawiam na zepsuty przekaźnik od rozrusznika. A paliwo w wydechu się zbiera gdy kręcisz, a moto nie potrafi odpalić (bo np świeca zalana). A jak w końcu odpali i ruszysz, to uważaj - bo jak zapali się paliwo w wydechach to efekty bombowe - z wrażenia możesz spaść z moto
Kolego a ten przekaźnik to gdzie się znajduje?Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym stawiał na akumulator to że rzekomo jest naładowany to tylko może być złudzenie, jesli posiadasz jakiś miernik to przystaw go do klem akuma i popatrz ile spada napięcie na akumulatorze w momencie kręcenia rozrusznika, jesli opad "V" jest zbyt duży to musisz zaopatrzyć sie w nowy akum. A wcześniej odpalał normalnie czy rozrusznik czasami się wieszał przycinał czy miał jakieś tego typu zjawiska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym stawiał na akumulator to że rzekomo jest naładowany to tylko może być złudzenie, jesli posiadasz jakiś miernik to przystaw go do klem akuma i popatrz ile spada napięcie na akumulatorze w momencie kręcenia rozrusznika, jesli opad "V" jest zbyt duży to musisz zaopatrzyć sie w nowy akum. A wcześniej odpalał normalnie czy rozrusznik czasami się wieszał przycinał czy miał jakieś tego typu zjawiska?
Witam.Miał wcześniej problemy z rozrusznikiem-czasami przycinał się.Nie mam miernika ażeby sprawdzić aku.Raczej jest to rozrusznik,bo tak pstryka w okolicy rozrusznika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Miał wcześniej problemy z rozrusznikiem-czasami przycinał się.Nie mam miernika ażeby sprawdzić aku.Raczej jest to rozrusznik,bo tak pstryka w okolicy rozrusznika.
Jak robi pół obrotu po czym się zatrzymuje, albo cyka i w ogóle nie chce obrócić, a jeszcze innym razem normalnie kręci lecz nie zapala - to na pewno akumulator. Typowe objawy dla Pegasa. Podepnij jakieś sprawne źródło zasilania i wtedy się przekonasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.