Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Uciążliwe Brzęczenie...


Grasshopper

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem z nieprzyjemnymi dźwiękami wydobywającymi się z okolic silnika na zarówno na luzie jak i na biegu podczas jazdy i na postoju. Motocykl ma 22 tys. km przebiegu, a brzęczenie pojawia się niezależnie od temperatury silnika. Co ciekawe, kiedy przegazowuję moto na postoju dźwięk ten słyszalny jest tylko przez moment i przypomina luźno drgającą metalową blaszkę uderzającą o coś. Początkowo myślałem, że źródło problemu jest gdzieś w okolicach wydechu, ale wszystko, co wydawało mi się prawdopodobną przyczyną sprawdziłem i już brak mi pomysłów. Możliwe, że brzęczenie przenosi się z silnika, bo kiedy nasłuchuję go od strony chłodnicy na wolnych obrotach to słyszalny jest dźwięk jakby zbliżony do tego "uciążliwego".Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma jakiś pomysł co może to być? Myślałem, że łańcuch rozrządu, ale gdzieś wyczytałem, że to tylko przy zimnym silniku jest słyszalne. Jakieś pomysły?Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie w tym jest problem, bo brzęczenie przenosi się przez cały układ wydechowy i strasznie trudno jest mi coś wywnioskować. Wygląda na to, że będę musiał odwiedzić jakiegoś mechanika z dobrym uchem , który zweryfikuje, czy to rzeczywiście rozrząd - ta opcja jakoś wydaje mi się najbardziej prawdopodobna opierając się na Waszych wypowiedziach i osobistym "przeczuciu". Zastanawia mnie tylko jeszcze inna możliwość, a mianowicie, czy nie jest tak że "ten typ tak ma" - kilkukrotnie słyszałem powiedzenie, że "w Suzuki same stuki "....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie w tym jest problem, bo brzęczenie przenosi się przez cały układ wydechowy i strasznie trudno jest mi coś wywnioskować. Wygląda na to, że będę musiał odwiedzić jakiegoś mechanika z dobrym uchem , który zweryfikuje, czy to rzeczywiście rozrząd - ta opcja jakoś wydaje mi się najbardziej prawdopodobna opierając się na Waszych wypowiedziach i osobistym "przeczuciu". Zastanawia mnie tylko jeszcze inna możliwość, a mianowicie, czy nie jest tak że "ten typ tak ma" - kilkukrotnie słyszałem powiedzenie, że "w Suzuki same stuki "....
i oto chodzi, jak stuka to chodzi ale sobie powiedziałam ale tak jest dlatego zakupiłam w sobote gsxr1000k7 i ciesze sie jak mała dziewczynka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wyjaśniło się co jest powodem brzęczenia. Byłem dzisiaj w Boosterze (nawiasem mówiąc jestem zaskoczony miłą obsługą ) i okazuje się, że dźwięk dochodzi z układu wydechowego - z części biegnącej pod silnikiem. Nic się niestety z tym nie da zrobić i trzeba z tym żyć. Dobra wiadomość jest taka, że nie ma to jakiegoś negatywnego na inne elementy i można jeździć bez obaw, że coś się posypie z tego powodu.Jeszcze raz dziękuję za wszystkie pomocne odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.